جنبش مشروطهٔ ایران و"> جنبش مشروطهٔ ایران و" /> جنبش مشروطهٔ ایران و">
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1309 100 1

تبریز مه آلود

تبریز مه آلود در دانشنامه ویکی پدیا

تبریز مه آلود
تبریز مه آلود (دومانلی تبریز) رمان عاشقانهٔ آذربایجانی است که توسط محمد سعید اردوبادی نوشته شده است. داستان اصلی این رمان در تبریز و در طی مشروطه ایران">جنبش مشروطهٔ ایران و اشغال تبریز بدست قوای روس در اوایل سدهٔ بیستم اتفاق می افتد. عمده تمرکز کتاب شامل وقایع انقلاب مشروطه در پشت داستانی عاشقانه است.
تبریز در مه (مجموعه تلویزیونی)
این رمان در اصل به زبان ترکی آذربایجانی نوشته شده و سپس دو بار به زبان فارسی ترجمه شده است؛ یک بار توسط سعید منیری و پس از آن توسط رحیم رئیس نیا. در ترجمهٔ رئیسی نیا مترجم روایت داستان را با منابع معتبر تاریخی مقایسه کرده و برخی از مطالب کتاب را مورد انتقاد قرار داده است. کتاب از زبان اول شخص است که خواننده در انتهای کتاب به هویت وی پی میبرد. سوای داستان رمانتیک راوی، شرح جزء به جزء وقایع مشروطه و اشغال تبریز بدست قوای روس در سال های بعد از مشروطه می پردازد. به همراه تحلیل از دیدگاه شخصی با آرمان های سوسیالیستی در خلال داستان به چشم می خورد .
به جز اغراق افراطی تأثیر انقلاب سرخ کمونیستی روسیه، بقیهٔ کتاب بیش تر با شواهد تاریخی برابری می کند. اردوبادی همچنین تلاش و نقش معلم آمریکایی مدرسهٔ مموریال تبریز -هوارد باسکرویل- در جنبش های آزادی بخش مردم ایران را در طی انقلاب مشروطه کشته شد را نادیده گرفته و به جای وی دختری امریکایی را جایگزین کرده که درکی درست از انقلاب ندارد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با تبریز مه آلود

تبریز مه آلود را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تبریز مه آلود   • مفهوم تبریز مه آلود   • تعریف تبریز مه آلود   • معرفی تبریز مه آلود   • تبریز مه آلود چیست   • تبریز مه آلود یعنی چی   • تبریز مه آلود یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تبریز مه آلود
کلمه : تبریز مه آلود
اشتباه تایپی : jfvdc li Hg,n
عکس تبریز مه آلود : در گوگل

آیا معنی تبریز مه آلود مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )