انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1069 100 1

تجوید عمومی (کتاب)

تجوید عمومی (کتاب) در دانشنامه اسلامی

تجوید عمومی (کتاب)
«تجوید عمومی» کتابی است به قلم سید جواد سادات فاطمی که در جهت آشنا ساختن علاقمندان با مباحث کاربردی تجوید قرآن کریم نگاشته شده است.
مباحث تجویدی در این اثر بر مبنای روایت حفص از عاصم تنظیم گشته است. در این کتاب سعی بر آنست که مطالب تجویدی که صرفا جنبه عملی دارند مطرح شود و حتی الامکان قسمتهای غیرکاربردی حذف گردد. در هربخش مثالها و تمرینهای متنوعی در اختیار خواننده قرار داده شده است که به یادگیری این فن کمک شایانی می نماید. در طرح مباحث از تعاریف ساده و روان و خالی از اصطلاحات و تقسیم بندیهای غامض و پیچیده استفاده شده تا تمام توان فراگیری قرآن آموز در جهت عمل به احکام اولیه تجویدی صرف گردد. با توجه به تفاوت نظرات علمای تجوید در بعضی موارد، نظر « ابن جزری » که از محققان بزرگ علم قرائت در قرن نهم بوده مبنای نوشتار قرار گرفته است. مطالب کتاب در دو بخش حروف و احکام تنظیم شده است: در بخش حروف فقط ده حرف که تلفظ آنها در عربی با فارسی کاملا متفاوت است مطرح گردیده و در بخش احکام به احکام تفخیم و ترقیق ، نون ساکن و تنوین، میم ساکن، غنه و موارد آن، ادغام ، مد و چند حکم استثنائی دیگر پرداخته شده و در پایان این نوشتار نیز رموز و نشانه های وقف توضیح داده شده است.
ساختار کتاب
کتاب دارای یک مقدمه و بخش های ذیل می باشد: (بخش اول: حروف) آشنایی با حروف، آشنایی با صفات مهم، (بخش دوم: احکام ) احکام تفخیم و ترقیق ، احکام نون ساکن و تنوین ، احکام میم ساکن، غنه و موارد آن، احکام ادغام ، احکام مد ، چند حکم استثنایی، آشنایی با رموز وقف.
ویژگی
ویژگی این اثر اختصار و کوتاهی آن و نیز جنبه آموزشی داشتن آن است. لذا بدین منظور در پایان هربحث برای کسب مهارت بیشتر تمرینهایی در اختیار خواننده قرار داده شده است.
نسخه شناسی
...

ارتباط محتوایی با تجوید عمومی (کتاب)

تجوید عمومی (کتاب) را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تجوید عمومی (کتاب)   • مفهوم تجوید عمومی (کتاب)   • تعریف تجوید عمومی (کتاب)   • معرفی تجوید عمومی (کتاب)   • تجوید عمومی (کتاب) چیست   • تجوید عمومی (کتاب) یعنی چی   • تجوید عمومی (کتاب) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تجوید عمومی کتاب
کلمه : تجوید عمومی (کتاب)
اشتباه تایپی : j[,dn ul,ld (;jhf)
عکس تجوید عمومی (کتاب) : در گوگل


آیا معنی تجوید عمومی (کتاب) مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )