برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1301 100 1

تراس کافه در شب

تراس کافه در شب در دانشنامه ویکی پدیا

تراس کافه در شب
مختصات: ۴۳°۴۰′۳۹″ شمالی ۴°۳۷′۳۸″ شرقی / ۴۳٫۶۷۷۵۰°شمالی ۴٫۶۲۷۲۲°شرقی / 43.67750; 4.62722
Wikipedia contributors, "Cafe Terrace at Night," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Cafe_Terrace_at_Night&oldid=189847523 (accessed March 16, 2008).
تراس کافه در شب (به فرانسوی: Terrasse du café le soir) یکی از آثار برجسته نقاش پسادریافتگر هلندی ونسان ون گوگ است که در سال ۱۸۸۸ در شهر آرل واقع در جنوب فرانسه و دو سال پیش از خودکشی وی خلق شده است. به جرات می توان گفت که این شهر کوچک و مناظر اطرافش تأثیر فراوانی در زندگی هنری نقاش داشته است. خلق بیش از ۳۰۰ اثر و از آن جمله شماری از معروفترین تابلوهای ون گوگ مانند گل های آفتابگردان و اتاق زرد در دوران کوتاهی که وی در این شهر اقامت داشت، خود گواهی بر این مدعاست.
این اثر اولین تلاش ون گوگ در ایجاد پس زمینه ای با درخشش ستارگان در شب بود. اندکی پس از خلق این اثر، شب پرستاره بر فراز رُن به تصویر کشیده شد و در نهایت، نمونه کلاسیک عشق نقاش در به تصویر کشیدن شب با درخشش ستارگان را می توان در شب پرستاره (۱۸۸۹) یافت.
وی در «تراس کافه در شب» سعی کرده است درخشش ستارگان را در بازی با رنگ های متضاد با حجم هایی مختلف در سطح کار ایجاد کند. فضای تیره نیمه بالایی اثر، چشم را ناخودآگاه به سمت منبع نور هدایت می کند. رنگ آبی غالب کار سعی در بزرگ نمایی فضای نارنجی تراس کافه را دارد و ارغوانی های بریده بریده سنگ فرش، نور زرد رنگ فضای پیاده رو را به چشم می نشاند.
عکس تراس کافه در شب


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با تراس کافه در شب

تراس کافه در شب را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تراس کافه در شب   • مفهوم تراس کافه در شب   • تعریف تراس کافه در شب   • معرفی تراس کافه در شب   • تراس کافه در شب چیست   • تراس کافه در شب یعنی چی   • تراس کافه در شب یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تراس کافه در شب
کلمه : تراس کافه در شب
اشتباه تایپی : jvhs ;hti nv af
عکس تراس کافه در شب : در گوگل

آیا معنی تراس کافه در شب مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )