انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 932 100 1

تریلر (آلبوم)

تریلر (آلبوم) در دانشنامه ویکی پدیا

تریلر (آلبوم)
تریلر (به انگلیسی: Thriller، به معنی هیجان انگیز و دلهره آور) نام ششمین آلبوم استودیویی مایکل جکسون است که در ۳۰ نوامبر ۱۹۸۲ (۹ آذر ۱۳۶۱ ه‍. ش) منتشر شد. این آلبوم برندهٔ تعداد رکوردشکن ۸ جایزهٔ گرمی شد.
«آن دختر مال من است»
پخش: ۱۸ اکتبر ۱۹۸۲
تریلر تنها یک سال پس از انتشارش، به پرفروش ترین آلبوم تاریخ موسیقی جهان تبدیل شد و هنوز هم این مقام را با اختلاف زیادی (تقریباً ۶۰ میلیون نسخه) نسبت به دومین آلبوم پرفروش حفظ کرده است. فروش جهانیِ تریلر تا به امروز بیش از ۱۱۰میلیون نسخه برآورد شده است. البته برخی منابع فروش جهانی آن را تا ۶۵ میلیون نسخه برآورد می کنند. تریلر با فروش ۳۰ میلیون نسخه، پرفروش ترین آلبوم تاریخ موسیقی آمریکا نیز هست.
«بیلی جین»
پخش: ۳ ژانویه ۱۹۸۳
۴ آهنگ از ۹ آهنگ داخل این آلبوم، توسط خود مایکل جکسون سروده شده است. ضبط این آلبوم ۷۵۰هزار دلار هزینه داشت و تقریباً ۶ ماه به طول انجامید. تریلر برجسته ترین آلبوم ـ غیر موسیقی متن ـ در تاریخ تأسیس بیلبورد ۲۰۰ است.
«بزن به چاک»
پخش: ۱۴ فوریه ۱۹۸۳
تریلر جزئی از فرهنگ عامهٔ جهان و به خصوص آمریکاست و تأثیر ماندگاری بر آن گذاشته است. زندگی نامه نویس، جی. رندی تارابورلی توضیح می دهد:
«می خوای چیزی رو شروع کنی»
پخش: ۸ مه ۱۹۸۳
در برخی مواقع، فروش تریلر مثل یک کالای لوکس نیست، بلکه همانند یک کالای ضروری در هر خانه ای پیدا می شود... تریلر احتمالأ شنیده شده ترین ضبط تمام تاریخ است.
«طبیعت بشر»
پخش: ۳ ژوئیه ۱۹۸۳
آلبوم تریلر، مایکل را به مهم ترین و برجسته ترین هنرمند و سرگرمی ساز قرن ۲۰ تبدیل کرد. او با انتشار این آلبوم سدهای نژادپرستی را شکست، سبک های موسیقی را دگرگون کرد، به هنرمندان سیاه پوست اعتبار داد و ساختار موزیک ویدئوها را برای همیشه و به صورت بنیادی تغییر داد. رئیس جمهور وقت آمریکا، رونالد ریگان نیز به خاطر تقدیر از مایکل، او را به کاخ سفید دعوت کرد و موفقیتش را «یک رؤیای آمریکایی محقق شده» نامید. همچنین تریلر اهمیت آلبوم های موسیقی را که تا آن زمان توجه زیادی به آن ها نمی شد بالا برد.
«پی. وای. تی.»
پخش: ۱۹ سپتامبر ۱۹۸۳
در سال ۲۰۰۸ به مناسبت بیست وپنجمین سالگرد انتشار تریلر، آلبومی با عنوان تریلر ۲۵ منتشر شد که در آن ایکان، کانیه وست، ویل.آی.ام و فرگی شرکت داشتند.
«تریلر»
پخش: ۲۳ ژانویه ۱۹۸۴
وبگاه ام اس ان بی سی آلبوم تریلر را «برترین آلبوم تاریخ موسیقی جهان» می داند. آلبوم تریلر در سال ۲۰۰۸، توسط کتابخانهٔ کنگرهٔ آمریکا، تحت عنوان «اثر برجستهٔ فرهنگی و تاریخی ماندگار» به فهرست گنجینهٔ ملی ضبط آمریکا اضافه شد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با تریلر (آلبوم)

تریلر (آلبوم) را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی تریلر (آلبوم)نام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تریلر (آلبوم)   • مفهوم تریلر (آلبوم)   • تعریف تریلر (آلبوم)   • معرفی تریلر (آلبوم)   • تریلر (آلبوم) چیست   • تریلر (آلبوم) یعنی چی   • تریلر (آلبوم) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تریلر آلبوم
کلمه : تریلر (آلبوم)
اشتباه تایپی : jvdgv (Hgf,l)
عکس تریلر (آلبوم) : در گوگل


آیا معنی تریلر (آلبوم) مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )