انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1074 100 1

تصحیح الاعتقاد

تصحیح الاعتقاد در دانشنامه اسلامی

تصحیح الاعتقاد
شیخ مفید ابوعبدالله محمد بن محمد بن نعمان عکبری بغدادی (م 336 ق).
مؤلف، این کتاب را در شرح کتاب الاعتقادات شیخ صدوق نوشته و در آن به شرح و بررسی مباحث عقیدتی پرداخته است. شیخ مفید در این کتاب با بررسی استدلالی و بیان برهانی کتاب الاعتقادات، نظریات شیخ صدوق را رد یا اثبات می کند. وی در کتاب تصحیح الاعتقاد غنای فرهنگ شیعه و قدرت استدلال آن را در مباحث اعتقادی به تصویر کشیده است.
شیخ مفید بعد از نگارش کتاب الاعتقادات وعده نگارش شرحی بر آن نیز می دهد ولی موفق به آن نمی شود و شیخ مفید با نگارش این کتاب عهده دار شرح بر کتاب استاد بزرگوار خود گردیده است.
کتاب تصحیح الاعتقاد از اعتبار خاصی برخوردار است و از زمان نگارش تا حال، پیوسته مورد توجه علما و فقهای شیعه قرار داشته و در کتب مختلف از آن نقل شده است. این کتاب برای تحقیق در عقاید شیعه و شناخت مباحث عقیدتی مطرح در قرن چهارم و عصر شیخ مفید، کتابی ارزشمند و قابل توجه است.
کتاب تصحیح الاعتقاد شامل این عناوین می باشد: صفات خداوند، جبر و تفویض، قضا و قدر، معنای عرش، رجعت، بهشت و جهنم، عصمت، تقیه، موحد بودن اجداد پیامبر، خطر و اباحه و بسیاری از مباحث ارزشمند دیگر.
این کتاب به همت کنگره شیخ مفید در سال 1413 ق چاپ شده است.
کتابشناسی تفصیلی مذاهب اسلامی/ نویسنده: محمدرضا ضمیری

تصحیح الاعتقاد را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تصحیح الاعتقاد   • مفهوم تصحیح الاعتقاد   • تعریف تصحیح الاعتقاد   • معرفی تصحیح الاعتقاد   • تصحیح الاعتقاد چیست   • تصحیح الاعتقاد یعنی چی   • تصحیح الاعتقاد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تصحیح الاعتقاد
کلمه : تصحیح الاعتقاد
اشتباه تایپی : jwpdp hghujrhn
عکس تصحیح الاعتقاد : در گوگل


آیا معنی تصحیح الاعتقاد مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )