برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1211 100 1

تصلیب عیسی

تصلیب عیسی در دانشنامه ویکی پدیا

تصلیب عیسی
تصلیب عیسی در سدهٔ یکم در یهودیه که بخشی از امپراتوری روم بود رخ داد و میان سالهای ۳۰ تا ۳۳ پس از میلاد بود. به صلیب کشیده شدن عیسی در هر چهار انجیل نوشته شده است رسایل عهد جدید به آن اشاره کرده اند و دیگر منابع کهن هم به آن گواهی می دهند. منابع غیرمسیحی نیز پذیرفته اند که این یک رخداد تاریخی بوده است. گرچه تاریخ نگاران در جزییات دقیق آن به اجماع نرسیده اند.
اینکه عیسی به صلیب کشیده شد به همان اندازه قابل اطمینان است که یک رخ دادِ تاریخی در بهترین حالت می تواند چنین باشد.
آنچنان که از شواهد تاریخی بر می آید، عیسی مسیح تحت تأثیر تحریکات روحانیون وقت یهود به دست رومیان به صلیب کشیده شد؛ بر پایهٔ قوانین رومیان برخی از مجرمان باید به صلیب کشیده می شدند. مرگ مسیح بر بالای صلیب در تپه گلگتا رخدادی است که نویسندگان هر چهار انجیل به شرح آن پرداخته اند. بر اساس روایت این اناجیل خود عیسی نیز پیش از مرگش، به مصلوب شدن خویش اشاره کرده است. در مواعظِ حواریون مسیح نیز، این آموزه حضور فراگیری داراست. در آموزه های مسیحی، مصلوب شدن مسیح به عنوان کفارهٔ گناهان بشر از تعالیم بنیادین آن است. بر اساس عهد جدید مسیح در روز سوم پس از مرگش از میان مردگان قیام کرد و بسوی پدر صعود نمود. البته برخی از مسیحیان ناستیک قرون دوم و سوم میلادی، همچون پیروان باسیلید، معتقد بودند که چهره عیسی مسیح با شمعون قیروانی جابجا شد و شمعون قیروانی به جای عیسی به صلیب رفت.
از نگاه تاریخی، تعمید عیسی و تصلیب او دو رخداد واقعی در زندگی او تلقی می شوند.
کتاب مکاشفات پطرس یکی از کتب مسیحی معروف به اپوکریفا، بنا بر باور عده ای حدود سالهای 94 و 95 نگارش یافته است.(توماس میشل، کلام مسیحی، ترجمه ی حسین توفیقی، ص 58 – 59)،البته بسیاری از تاریخ نگاران تاریخ نگارش این کتاب را 150 میلادی میدانند. همچنین نسخه ای از این کتاب اخیراً در نجع حمادی کشف شده است. در این کتاب به صلیب رفتن مسیح زیر سؤال رفته است، و در مورد به صلیب رفتن مسیح، به نقل از پطرس، چنین آمده است:
عکس تصلیب عیسی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با تصلیب عیسی

تصلیب عیسی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تصلیب عیسی   • مفهوم تصلیب عیسی   • تعریف تصلیب عیسی   • معرفی تصلیب عیسی   • تصلیب عیسی چیست   • تصلیب عیسی یعنی چی   • تصلیب عیسی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تصلیب عیسی
کلمه : تصلیب عیسی
اشتباه تایپی : jwgdf udsd
عکس تصلیب عیسی : در گوگل

آیا معنی تصلیب عیسی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )