انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 892 100 1

معنی تعقیب در لغت نامه دهخدا

تعقیب. [ ت َ ] (ع مص ) زرد شدن میوه ٔ عرفج. (منتهی الارب ) (آنندراج ) (ناظم الاطباء) (از اقرب الموارد). || از پی درداشتن. (تاج المصادر بیهقی ) (از زوزنی ). از پس کسی درآمدن و در پس کردن. (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء). دنبال کردن. (از اقرب الموارد). چیزی را در پس چیزی کردن. (آنندراج ). تردد و آمدو شد نمودن بکوشش در طلب چیزی. (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء) (از اقرب الموارد). واپس نگریستن و متردد شدن در جستجوی چیزی. (آنندراج ). || در سال دو بار غزو کردن. (تاج المصادر بیهقی ). دو بار در جنگ کفار رفتن در یک سال. (منتهی الارب ) (آنندراج ) (ناظم الاطباء) (از اقرب الموارد). || دوباره کردن کاری را. (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء). || بازگشتن. (ترجمان جرجانی ترتیب عادل بن علی ). واگردیدن. (تاج المصادر بیهقی ). || بازگردانیدن. (ترجمان جرجانی ترتیب عادل بن علی ). || وا گوشه ٔ دهان افکندن سخن. (تاج المصادر بیهقی ). || حکم کسی را فسخ کردن. (تاج المصادر بیهقی )(زوزنی ) (ترجمان جرجانی ترتیب عادل بن علی ). فسخ کردن حاکم حکم حاکم پیشین را با حکم دیگری. (از اقرب الموارد). || بدل چیزی گرفتن. (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء). || آشکار کردن عیب کسی و بیان کردن اغلاط وی. (از اقرب الموارد). || نشستن بعد نماز جهت دعا و انتظار و درنگی و التفات کردن در آن و منه الحدیث : من عقب فی الصلوة فهو فی الصلوة و نماز بعد تراویح و قوله تعالی : ولی مدبراً و لم یعقب یا موسی ؛ ای لم یعطف و لم ینتظر. (منتهی الارب ) (از ناظم الاطباء) (از اقرب الموارد). || استثناء: لیس فی صدقته تعقیب ؛ ای استثناء. (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء) (از اقرب الموارد). || بعد تراویح نافلة خواندن. (از اقرب الموارد). نماز بعد تراویح. (ناظم الاطباء).

تعقیب. [ ت َ ] (ع اِ) اذکار و اورادی که پس از ادای نماز خوانند. (ناظم الاطباء). رجوع به ماده ٔ بعد شود.

معنی تعقیب به فارسی

تعقیب
دنبال کردن، ازپی چیزی رفتن، دنبال امری یاکسی
۱ -( مصدر )از پی در آمدن پی برداشتن پی کردن دنبال کردن از پی چیزی رفتن . ۲ - ( اسم ) دنباله گیری پی گیری . ۳ - ( اسم ) دعایی که بعد از نماز خوانند . جمع : تعقیبات .
اذکار و اورادی که پس از ادای نماز خوانند
[pursuit] [علوم نظامی] آفندی که برای دنبال کردن دشمن یا قطع تماس نیروی درحال فرار او طراحی شده و هدف از انجام آن انهدام نیروی دشمن است
[radar flight-following] [حمل ونقل هوایی، علوم نظامی] دیدبانی و مشاهدۀ فرایند پرواز هواگرد رادارشناخته بر روی رادار سامانۀ ناوبری
پی کردن دنبال کردن

معنی تعقیب در فرهنگ معین

تعقیب
(تَ) [ ع . ] ۱ - (مص م .) دنبال کردن ، از پی چیزی رفتن . ۲ - (اِ.) دعایی که بعد از نماز خوانند. ۳ - (اِمص .) پی گرد، پی گیری یا جست و جوی کسی به وسیلة نیروی انتظامی یا مقامات قضایی .

معنی تعقیب در فرهنگ فارسی عمید

تعقیب
۱. دنبال کردن، از پی چیزی رفتن، دنبال امری یا کسی را گرفتن.
۲. (حقوق) پیگرد.
۳. (اسم) اوراد و دعاهایی که بعد از نماز می خوانند.

تعقیب در دانشنامه اسلامی

تعقیب
تعقیب یعنی اشتغال به ذکر، دعا و قرآن پس از نماز و دنبال کردن فراری. تعقیب به معنای نخست در باب صلات مورد بحث قرار گرفته و از آن به مناسبت در باب تجارت نیز سخن رفته است.
تعقیب بویژه پس از نماز صبح تا طلوع خورشید و پس از نماز عصر و مغرب مستحب است. در روایتی آمده است: در به دست آوردن روزی، تعقیب از مسافرت برای تجارت مؤثّرتر است.
آیا در تحقّق تعقیب، نشستن شرط است یا نه؟ از ظاهر سخنان برخی که تعقیب را به نشستن پس از نماز تفسیر کرده‏اند، شرط بودن آن استفاده می‏شود؛ امّا برخی به صراحت گفته‏اند: تعقیب در هر حالتی، نشسته یا ایستاده، سواره یا پیاده، تحقّق می‏یابد و نشستن، طهارت، و مانند آن موجب کمال تعقیب است نه شرط آن.
برخی نیز گفته‏اند: ملاک در تحقّق تعقیب، هیئت عرفی آن است که برحسب حالتهای مختلف نمازگزاران مانند اختیار و اضطرار، سفر و حضر متفاوت است.
برخی با توجّه به روایات معتقدند آنچه به ذهن متبادر می‏شود این است که مراد از تعقیب، مشغول شدن به دعا و ذکر بلافاصله پس از نماز است. ازاین‏رو، فاصله انداختن بین نماز و تعقیب به اندازه‏ای که نزد عرف متشرعین قابل توجّه باشد- حتّی با خواندن نماز مستحب- هیئت تعقیب را از بین می‏برد.
مشروعیت تعقیب- به تصریح بعضی- به نمازهای واجب روزانه اختصاص ندارد؛ بلکه تعقیب پس از نمازهای مستحب نیز مشروع و مستحب است؛ هرچند برخی در آن تأمّل کرده‏اند.
کیفیت تعقیب
برای تعقیب کیفیت خاصّی تشریع نشده است. آنچه از ذکر، دعا و درخواست از خداوند و راز و نیاز به درگاه او بر زبان جاری شود در دستیابی به فضیلت تعقیب کفایت می‏کند؛ گرچه افضل آن است که به اذکار و دعاهایی پرداخته شود که به عنوان تعقیب از معصومان علیهم السّلام وارد شده است، از جمله: گفتن سه بار (اللّه اکبر) بعد از سلام نماز؛ خواندن (لا إله إلّا اللّه وحده وحده، أنجز وعده و نصر عبده ...)؛ دوازده مرتبه قرائت سوره توحید، سپس دعای مکنون (اللّهمّ إنّی أسئلک باسمک المکنون المخزون ...)؛
سی یا چهل و یا صد مرتبه تسبیحات اربع
(سبحان اللّه و الحمد للّه و لا إله إلّا اللّه و اللّه أکبر) و افضل از همه تسبیح حضرت فاطمه سلام اللّه علیها است

بر پایه برخی روایات با اینکه پادشاه جبار و بت پرست عصر، همه کسانی را که از پرستش بتها سرباز می زدند می کشت؛ ولی به اصحاب کهف مدتی مهلت داد تا از ایمان خود بازگردند. آنان از این فرصت استفاده کرده و به غار پناه بردند. برخی دیگر از روایات، آنان را امین و رازدار پادشاه عصر خود قلمداد کرده که هدایت یافته و به غار پناه بردند.
با توجه به برخی از آیات قرآن ، اصحاب کهف تحت تعقیب حکومت دوران خود قرار داشتند همانطور که می فرماید:واذ اعتزلتموهم وما یعبدون الا الله فاو ا الی الکهف ینشر لکم ربکم من رحمته ویهیئ لکم من امرکم مرفقا (و چون از آنها و از آنچه که جز خدا می پرستند کناره گرفتید پس به غار پناه جویید تا پروردگارتان از رحمت خود بر شما بگستراند و برای شما در کارتان گشایشی فراهم سازد). وکذلک بعثنـهم لیتسآءلوا بینهم قال قآئل منهم کم لبثتم قالوا لبثنا یوما او بعض یوم قالوا ربکم اعلم بما لبثتم فابعثوا احدکم بورقکم هـذه الی المدینة فلینظر ایهآ ازکی طعاما فلیاتکم برزق منه ولیتلطف ولایشعرن بکم احدا (و این چنین بیدارشان کردیم تا میان خود از یکدیگر پرسش کنند گوینده ای از آنان گفت چقدر مانده اید گفتند روزی یا پاره ای از روز را مانده ایم سرانجام گفتند پروردگارتان به آنچه مانده اید داناتر است اینک یکی از خودتان را با این پول خود به شهر بفرستید تا ببیند کدام یک از غذاهای آن پاکیزه تر است و از آن غذایی برایتان بیاورد و باید زیرکی به خرج دهد و هیچ کس را از حال شما آگاه نگرداند). انهم ان یظهروا علیکم یرجموکم او یعیدوکم فی ملتهم ولن تفلحوا اذا ابدا (چرا که اگر آنان بر شما دست یابند سنگسارتان می کنند یا شما را به کیش خود بازمی گردانند و در آن صورت هرگز روی رستگاری نخواهید دید).
← دیدگاه آیت الله مکارم شیرازی
 ۱. ↑ کهف/سوره۱۸، آیه۱۶.    
مرکز فرهنگ و معارف قرآن، فرهنگ قرآن، ج۳، ص۴۵۰، برگرفته از مقاله «تعقیب اصحاب کهف».    
...
ادات بیانگر معنای درپی آمدن را ادات تعقیب گویند.
« تعقیب » به معنای درپی آمدن و دنبال کردن است و «ادات تعقیب» برای افاده این معنا به کار می رود؛ یعنی کاری را بر کار دیگر مترتب ساخته، درپی آن می آورد؛ مانند:
← نمونه قرآنی
 ۱. ↑ حج/سوره۲۲، آیه۶۳.    
فرهنگ نامه علوم قرآنی، برگرفته از مقاله «ادات تعقیب».    
...

تعقیب در دانشنامه ویکی پدیا

تعقیب
تعقیب ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
تعقیب (فیلم ۱۳۷۴)
تعقیب (فیلم ۱۹۶۶)
تعقیب (فیلم ۱۹۹۸)
تعقیب (فیلم) فیلمی به کارگردانی علی عبدالعلی زاده و نویسندگی سیدحسن مهدوی فر ساختهٔ سال ۱۳۷۴ است.
تعقیب (انگلیسی: The Chase) یک فیلم درام تکنی کالر به کارگردانی آرتور پن محصول سال ۱۹۶۶ است. فیلم به ماجرای فرار از زندان یک متهم به قتل و رخدادهای پس از آن می پردازد. مارلون براندو، جین فوندا و رابرت ردفورد در این فیلم نقش آفرینی کرده اند.
تعقیب (به انگلیسی: Following) نام یک فیلم درام دلهره آور محصول سال ۱۹۹۸ بریتانیا است. تعقیب نخستین فیلم بلند کریستوفر نولان است.
فیلم به صورت ۱۶ میلیمتری و سیاه و سفید ساخته شده و تماماً در خیابان های لندن فیلمبرداری شده است. بیشتر زمان فیلم به صورت دستی فیلمبرداری شده و برای آن بیشتر از نور موجود در صحنه استفاده شده است. بودجه فیلم فقط ۶ هزار دلار بوده است.
تعقیب آتشین(به انگلیسی: Hot Pursuit) یک فیلم اکشن کمدی توسط کمپانی وارنر برادرز است در سال ۲۰۱۵به اکران درآمد.
«تعقیب بزرگ» (انگلیسی: The Big Heat) یک فیلم نوآر در سبک جنایی به کارگردانی فریتس لانگ است که در سال ۱۹۵۳ منتشر شد.
«تعقیب بزرگ» (انگلیسی: The Big Heat (1988 film)) یک فیلم در سبک اکشن به کارگردانی جانی تو است که در سال ۱۹۸۸ منتشر شد.
تعقیب تا جهنم فیلمی به کارگردانی روبرت اکهارت و نویسندگی جمال امید ساختهٔ سال ۱۳۵۲ است.
تعقیب تبهکار (به انگلیسی: Man Hunt) فیلمی در سبک تریلر سیاسی به کارگردانی فریتس لانگ است که در سال ۱۹۴۱ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به والتر پیجن، جوآن بنت، جرج سندرز و جان کارادین اشاره کرد. این فیلم بر اساس رمان مرد سرخ نوشتهٔ جافری هاوس هولد در سال ۱۹۳۹ ساخته شده است و اولین فیلم ضد نازی فریتس لانگ محسوب می شود.
همچنین این فیلم، اولین فیلم جنگی ای بود که توجه عمومی را به «اداره نظارت و بازبینی فیلم ها» در آمریکا جلب نمود که اعلان کرده بود تنها در صورتی اجازۀ نمایشِ فیلم را خواهد داد که صحنه های بسیار خشنِ آن حذف شود و همۀ آلمانی ها را بطور مطلق، شیطان صفت و بد، جلوه ندهد.
تعقیب خطرناک فیلمی به کارگردانی و نویسندگی رضا صفایی ساختهٔ سال ۱۳۴۳ است.
«تعقیب خورشید» تک آهنگی از هنرمند اهل ایالات متحده آمریکا هیلاری داف است که در ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-07-۲۹) منتشر شد.
تعقیب در الجزایر (به انگلیسی: Pursuit to Algiers) نام دوازدهمین فیلم از مجموعه فیلم های شرلوک هولمز با بازی نیگل بروس و بسیل راتبون است. این فیلم از هیچ کدام از داستان های سر آرتور کانن دویل اقتباس نشده، ولی شخصیت ها و ایده ها از داستان ماجرای دایره قرمز نوشته این داستان گرفته شده اند. این فیلم در بانک اینترنتی اطلاعات فیلم ها نمره ۷٫۲ از ۱۰ را دارد. تعقیب در الجزایر در سال ۱۹۴۵ توسط روی ویلیام نیل کارگردانی، توسط هاوارد بندیکت تهیه، و توسط لئونارد لی نوشته شد. در این فیلم بسیل راتبون در نقش شرلوک هولمز و نیگل بروس در نقش دکتر واتسون ایفای نقش کردند. این فیلم ۶۵ دقیقه ای، در تاریخ ۲۶ اکتبر ۱۹۴۵ میلادی به نمایش درآمد.
تعقیب سایه ها فیلمی به کارگردانی علی شاه حاتمی و نویسندگی رضا متقیان ساختهٔ سال ۱۳۶۹ است.
تعقیب–گریز(یا بازی دزد و پلیس) (به انگلیسی: Pursuit-evasion) به مسائلی در ریاضیات و علوم کامپیوتر گویند که یک گروه قصد دنبال کردن تعدادی از گروه دیگر در یک محیط را دارند. در ابتدا این مسائل بصورت هندسی مورد بررسی قرار گرفت اما در سال ۱۹۷۶، تورنس پارسونز فرمول بندی جدیدی با مقید بودن حرکات به وسیله گراف مطرح کرد. امروزه به رویکرد هندسی تعقیب-گریز پیوسته و رویکر گرافی تعقیب-گریز گسسته اطلاق می شود.
تعقیب گوسفند وحشی (به ژاپنی: 羊をめぐる冒険) سومین رمان هاروکی موراکامی نویسنده ژاپنی است که در سال ۱۹۸۲ در ژاپن منتشر شد و در همین سال جایزه ادبی نوما را دریافت کرد. بخش هایی از این رمان به به شیوه داستان های پلیسی-جنایی به سبک معمایی و اسرارآمیز نوشته شده و بخش های دیگری در فضایی سوررئال می گذرند و چرخش های پست مدرن نویسنده بین این دو فضا از جذابیت های داستان است.
دو ترجمه فارسی از این کتاب با فاصله یک هفته در سال ۱۳۹۲ منتشر شدند. ترجمه محمود مرادی توسط نشر ثالث با نام «شکار گوسفند وحشی» و ترجمه مهدی غبرائی توسط نیکونشر با نام «تعقیب گوسفند وحشی» به چاپ رسیده اند.
بازی تعقیب ماشین (به انگلیسی: 007 Car Chase) در سبک ماشین رانی، در سال ۱۹۸۵ توسط شرکت Coplin Software تولید و منتشر گردید.
تعقیب هوشمندانه (چینی: 极致追击های شانگهای کار در انگلستان) انگلیسی-چینی یک فیلم اکشن،هیجانی به کارگردانی چارلز مارتین می باشد. از بازیگران فیلم می توان به اورلاندو بلوم، سیمون یام، لئو وو، سایمون یام و لین آویزان اشاره کرد. این فیلم در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷ منتشر شد.
تعقیب و آزار جستجویی برای یافتن مردمی است دارای پرچسب «ساحره» یا افسونگری، اغلب شامل انتشار ترس یا هیستری جمعی است.
تعقیب کننده(هانگول: 추격자; RR: Chugyeokja) (به انگلیسی: The Chaser) فیلمی اکشن مهیج محصول سال ۲۰۰۸ کره جنوبی به کارگردانی نا هانگ-جین است. دو نقش اصلی را در این فیلم کیم یون سئوک و ها جونگ-وو ایفا می کنند. این فیلم اولین تجربه کارگردانی نا است که از روی زندگی واقعی قاتل زنجیره ای کره جنوبی، یو یونگ-چول الهام گرفته شده است.
تحت تعقیب (به انگلیسی: Wanted) نام یک فیلم اکشن و هیجان آور تخیلی به کارگردانی تیمور بکمنبتو و با بازی جیمز مک آووی و آنجلینا جولی که در سال ۲۰۰۸ اکران شده است. تحت تعقیب اقتباسی است از کتاب کمیک استریپی به همین نام نوشته مارک میلر. هر چند داستان فیلم عملاً چندان ارتباطی با کمیک بوک ندارد.
نیاز به سرعت: تحت تعقیب (به انگلیسی: Need for Speed: Most Wanted) یک بازی ویدئویی مسابقه ای چندپلتفرمه است که توسط استودیوی جعبه سیاه و نخست توسط الکترونیک آرتس (Electronic Arts) در ایالات متحده و در تاریخ ۱۵ نوامبر ۲۰۰۵ عرضه شد. این قسمتی از مجموعه بازی نیاز به سرعت است. بازی دوباره تعقیب و گریز پلیسی را به پیکره بزرگی از روند گرویده به مسابقات خیابانی بازی وارد می کند، همراه با انتخابهایی مشتری پسند از مجموعه نیاز به سرعت: مسابقات زیرزمینی. جانشین بازی نیاز به سرعت: کربن بود که به عنوان یک دنباله موفق برای تحت تعقیب عرضه شد. بازی جنون سرعت:تحت تعقیب تا کنون محبوب ترین، افسانه ای ترین و موفق ترین نسخه این سری بوده است و در زمان خود اوج گرافیک و گیم پلی را دارا بود و یکی از برترین بازی های سبک رانندگی است.
تحت تعقیب برای رایانه های شخصی مبتنی بر ویندوز، پلی استیشن ۲، نینتندو گیم کیوب، اکس باکس، اکس باکس 360، گیم بوی اَدونس، نینتندو دی اس و تلفن های همراه عرضه شده است.
قرار تعلیق تعقیب طبق ماده ۸۱ قانون آیین دادرسی کیفری با شرایط زیر صادر می شود:
در جرائم تعزیری درجه شش هفت و هشت
پس از اخذ موافقت متهم و اخذ تأمین مناسبت در صورت ضرورت: امکان صدور قرار تعلیق تعقیب به مدت ۶ ماه تا ۲ سال توسط مقام قضایی تعقیب وجود دارد.
که در آن ها شرایط تعلیق اجرای مجازات وجود داشته باشد با لحاظ مواد ۴۶ و ۴۷ قانون مجازات اسلامی
نکته: در کلیه جرایم با مجازات قانونی حبس تا دو سال جزای نقدی تا ۸۰ میلیون میلیون ریال شلاق تا ۷۴ ضربه و در جرایم منافی عفت تا ۹۹ ضربه محرومیت از حقوق اجتماعی تا ۵ سال انتشار حکم قطعی در رسانه ها منع از فعالیت های شغلی و اجتماعی دعوت عمومی افزایش سرمایه و اصدار برخی اسناد تجاری در مورد اشخاص حقوقی حداکثر تا مدت پنج سال اگر شرایط تعلیق اجرای مجازات با لحاظ مواد ۴۶ و ۴۷ قانون مجازات اسلامی فراهم شده باشد با رعایت ماده ۸۱ قانون آیین دادرسی کیفری مقام قضایی می توانند به صدور قرار تعلیق تعقیب اقدام نمایند.
در صورت فقدان شاکی با گذشت شاکی و جبران خسارات وارده یا فراهم شدن ترتیب پرداخت با موافقت بزه دیده
با لحاظ ماده ۳۴۶ آیین قانون آیین دادرسی کیفری جرایم درجه ۷ و ۸ مستقیماً در دادگاه مطرح می شود پس مقام صدور تعلیق تعقیب در این جرایم قاضی دادگاه و مرجع اعتراض به آن با وحدت ملاک از ماده ۸۰ قانون آیین دادرسی کیفری دادگاه تجدید نظر استان است. در جرایم تعزیری درجه ۶ مقام صادرکننده قرار تعلیق تعقیب دادستان است و مرجع صالح برای اعتراض به این قرار دادگاهی است که صلاحیت رسیدگی به آن اتهام را با رعایت ماده ۲۷۱ قانون آیین دادرسی کیفری داشته باشد.
فقدان سابقه محکومیت مؤثر کیفری با لحاظ ماده ۲۵ قانون مجازات اسلامی
«ماپت ها: تحت تعقیب» (انگلیسی: Muppets Most Wanted) فیلمی آمریکایی در سبک موزیکال، معمایی، سرقت و کمدی است که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به ریکی جرویس، تینا فی و تای بورل اشاره کرد.

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با تعقیب

تعقیب در جدول کلمات

تعقیب و دنبال کردن
پیگیری
تعقیب کننده
پاپی

معنی تعقیب به انگلیسی

following (اسم)
متابعت ، تعقیب ، ذیل ، پیروی
action (اسم)
گزارش ، عمل ، فعل ، کنش ، کار ، کردار ، جدیت ، اقدام ، بازی ، حرکت ، رفتار ، نبرد ، جنبش ، تاثیر ، تعقیب ، اشاره ، وضع ، پیکار ، طرز عمل ، تمرین ، سهم ، سهام شرکت ، جریان حقوقی ، اقامهء دعوا ، اشغال نیروهای جنگی ، اثر جنگ ، جریان
chase (اسم)
تعقیب ، شکار
pursuit (اسم)
تعقیب ، دنبال ، حرفه ، پیشه ، پیگرد ، تعاقب
tailing (اسم)
تعقیب ، دنباله ، تکه ، انتها ، پس مانده
continuation (اسم)
پشت ، تعقیب ، مابعد ، پشت بند ، ادامه ، تمدید

معنی کلمه تعقیب به عربی

تعقیب
متابعة , مسعي , مطاردة
اتهم , حاکم , قاض
اتل , بدلة , تابع (فعل ماض) , ثوم معمر , ذيل , کلب الصيد , مطاردة

تعقیب را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی تعقیب

شهریار آریابد ١٤:٢٦ - ١٣٩٧/١١/٢٧
در پهلوی " پزدینیدن " برابر فرهنگ کوچک زبان پهلوی از مکنزی و برگردان بانو مهشید میرفخرایی.
|

پیشنهاد شما درباره معنی تعقیبنام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• تعقیب و گریز پلیس در ایران   • تعقیب و گریز قاچاقچیان   • تعقیب و گریز یگان ویژه   • تعقیب و گریز پلیس نامحسوس   • فیلم تعقیب و گریز پلیس اگاهی   • تعقیب و گریز ماکسیما   • تعقيب و گريز در جاده چالوس   • تعقیب و گریز پراید   • معنی تعقیب   • مفهوم تعقیب   • تعریف تعقیب   • معرفی تعقیب   • تعقیب چیست   • تعقیب یعنی چی   • تعقیب یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تعقیب
کلمه : تعقیب
اشتباه تایپی : jurdf
آوا : ta'qib
نقش : اسم
عکس تعقیب : در گوگل


آیا معنی تعقیب مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )