انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1010 100 1

تغییر مذهب ایرانیان از سنی به شیعه

تغییر مذهب ایرانیان از سنی به شیعه در دانشنامه ویکی پدیا

تغییر مذهب ایرانیان از سنی به شیعه
تغییر مذهب ایرانیان از تسنن به تشیع در طی سده های شانزدهم تا هجدهم میلادی به وقوع پیوست و ایران را به مرکز تشیع در جهان تبدیل کرد. همچنین این اتفاق باعث این شد که شاخه اثنی عشری تشیع بر شاخه های زیدی و اسماعیلی که پیش از این درصد زیادی از شیعیان ایران از آن شاخه ها بودند، چیره گردد.
آن ها نیاز داشتند تا ایران در برابر سرزمین های سنی که مهم ترین آن ها عثمانی بود، هویت منحصر به فرد خود خود را داشته باشد.
رقابت با عثمانی را باید مهم ترین دلیل به شمار آورد؛ صفویان و عثمانیان در تمام زمان هم زیستی شان، با یکدیگر روابط خصمانه ای داشتند و شاهنشاهان صفوی سنی ها را نوعی ستون پنجم در سرزمین های خود می دیدند.
آن ها نیاز به مردمی داشتند که به دولت ایران وفادار باشند و دین برای جلب این وفاداری وسیله مناسبی بود.
ظهور شاه اسماعیل در ایران منجر به یکپارچگی این سرزمین زیر پرچم یک حکومت ایرانی پس از سده ها ملوک الطوایفی شد. با تغییر مذهب مردم شاهنشاهی صفوی، شیعیان تا به امروز درصد بزرگی از مردم ایران و بخش هایی از سرزمین های اطراف آن را تشکیل می دهند.
از زمان سقوط ایران به دست مسلمانان در سده هفتم میلادی تا یکپارچگی ایران در سده شانزدهم میلادی به دست صفویان، اکثریت ایرانیان سنی بودند. بیشتر سنی های ایران از نوع حنفی و شافعی بودند که صفویان خود نیز از همین شاخه اخیر بودند.. کنایه‎آمیز است که تا پایان سده پانزدهم میلادی اکثر علمای سنی از سایر سرزمین های اسلامی برای تحصیل اسلام به ایران می آمدند زیرا در سایر بخش های جهان اسلام به اندازه ایران مدارس اسلامی وجود نداشت.
تا پیش از ظهور صفویان، شیعیان در ایران یکی از اقلیت های اسلامی بودند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با تغییر مذهب ایرانیان از سنی به شیعه

به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

Najme dorostkar > diligently
اورمزد > طاق بستان
تمیم حقمل > bust
اورمزد > وسان
ماردین > از تیم های مطرح بلژیک
Mahdi kamkat > undulations
هادی > پای پوران
Alire_za > Avicena

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تغییر مذهب ایرانیان از سنی به شیعه   • مفهوم تغییر مذهب ایرانیان از سنی به شیعه   • تعریف تغییر مذهب ایرانیان از سنی به شیعه   • معرفی تغییر مذهب ایرانیان از سنی به شیعه   • تغییر مذهب ایرانیان از سنی به شیعه چیست   • تغییر مذهب ایرانیان از سنی به شیعه یعنی چی   • تغییر مذهب ایرانیان از سنی به شیعه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تغییر مذهب ایرانیان از سنی به شیعه
کلمه : تغییر مذهب ایرانیان از سنی به شیعه
اشتباه تایپی : jyddv lbif hdvhkdhk hc skd fi adui
عکس تغییر مذهب ایرانیان از سنی به شیعه : در گوگل


آیا معنی تغییر مذهب ایرانیان از سنی به شیعه مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )