برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1326 100 1

تنریف

تنریف در دانشنامه ویکی پدیا

تنریف
تِنِریفِه یا تِنِریف یکی از جزیره های اسپانیا است.مونتاژ ماهواره ای تنریفه   تید   تالار تنریفه   کلیسای ویرجین از کندلاریا   جزیره سپر   کلیسای جامع سان کریستوبال د لا لاگونا
جزیرهٔ تِنِریفِه بزرگ ترین جزیره از هفت جزیره ای است که مجموعهٔ جزایر قناری را تشکیل می دهند. جزایر قناری در اقیانوس اطلس در مقابل کرانه های آفریقا قرار دارند. جمعیت تِنِریفِه در سال ۲۰۰۶ برابر با ۸۵۲٬۹۴۵ نفر سرشماری شده است.
پایتخت این جزیره سانتا کروس د تِنِریفِه بوده و همچنین این شهرستان پایتخت جزایر قناری است. یکی دیگر از شهرستان های مهم این جزیره سان کریستبال د لا لاگونا است، که از سال ۱۹۹۹ جزو میراث جهانی یونسکو به شمار می رود. این شهرستان سکونت گاه اسقف کاتولیک محلی و خانه اسقف تِنِریفِه است.
کندلاریا مرکز زیارتی کاتولیک شهرستان در این مجمع الجزایر است، چرا که در این مکان کلیسای ویرجین از کندلاریا است که مکان حامی مقدس در جزایر قناری است.
عکس تنریف
سیارک ۱۳۹۹ (به انگلیسی: 1399 Teneriffa، نامگذاری:1936QY) هزار و سیصد و نود و نهمین سیارک کشف شده است که در ۲۳ اوت ۱۹۳۶ و در هایدلبرگ کشف شد.
قدر مطلق سیارک برابر ۱۳٫۸۰ است.
کلاب دیپورتیوو تنه ریف، اس ای دی (به اسپانیایی:.Club Deportivo Tenerife, S.A.D) باشگاه فوتبالی است که در شهر سانتکروز تنه ریف واقع در جزایر قناری قرار دارد.
لالیگا
سانتکروز تنه ریف
این باشگاه که در سال ۱۹۲۲ تأسیس شده است، بازی های خانگی خود را در ورزشگاه هلیودورو رودریگز لوپز که ۲۴٬۰۰۰ نفر گنجایش دارد برگزار می کند. آن ها بعد از کسب رتبهٔ سوم در سگوندا دیویژن فصل ۰۹–۲۰۰۸، هم اکنون در لیگ دسته دوم فوتبال اسپانیا حضور دارند.
تنه ریف تاکنون ۱۳ فصل در لالیگا به میدان رفته است که ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با تنریف

تنریف را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تنریف   • مفهوم تنریف   • تعریف تنریف   • معرفی تنریف   • تنریف چیست   • تنریف یعنی چی   • تنریف یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تنریف
کلمه : تنریف
اشتباه تایپی : jkvdt
عکس تنریف : در گوگل

آیا معنی تنریف مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )