انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1058 100 1

تهیه کننده

/tahiyyekonande/

برابر پارسی: آماینده، پشتی بان

معنی تهیه کننده به فارسی

تهیه کننده
[producer] [سینما و تلویزیون] 1. (در سینما) شخصی که بودجۀ ساخت فیلم در اختیار او قرار می گیرد و مسئولیت هدایت تولید را بر عهده دارد 2. (در تلویزیون) شخصی که مسئولیت تولید و آماده سازی برنامه ها را برای پخش بر عهده دارد

تهیه کننده در دانشنامه ویکی پدیا

تهیه کننده
تهیه کننده فیلم کسی است که شرایط را برای ساخت فیلم فراهم می کند. راه اندازی، هماهنگ سازی، رسیدگی و کنترل کارهایی از جمله جمع آوری پول مورد نیاز، به کارگیری افراد کلیدی و این گونه کارها بر عهدهٔ تهیه کننده است. تهیه کننده در تمام مراحل فرایند فیلم سازی و برنامه سازی از توسعه تا تکمیل پروژه نقش دارد.
در فرایند برنامه سازی رادیویی و تلویزیونی، کلیدی ترین نقش را تهیه کننده اجرا می کند همچنین در ساخت انیمیشن نیز مهمترین نقش بر عهده تهیه کننده است، بر خلاف فیلم سازی سینمایی که در آن وظیفهٔ مهم تشکیل فرم و ساختار فیلم اساساً متکی به دانش و خلاقیت کارگردان است.
در نیمهٔ نخست قرن بیستم، تهیه کنندگان می بایست ادارهٔ کنترل هنری فیلم را هم انجام می دادند. در ایالات متحده با کنار گذاشتن دستگاه استودیویی هالیوود در دههٔ ۱۹۵۰، کنترل هنری کار بر عهدهٔ دستیاران کارگردان گذاشته شد.
تهیه کننده می تواند یک فرد یا یک شرکت فیلم سازی باشد. تهیه کننده بعد از آنکه پروژه ساخته شدن یک فیلم نامه را به دست گرفت، ابتدا سرمایه لازم جهت ساخت آن فیلم را فراهم می کند، سپس عوامل و کادر گروه تهیه و تولید را که قرار است مستقیماً با خود او همکاری کنند، انتخاب کرده و به کار می گیرد. او پس از تعیین کارگردان، در استخدام عوامل دیگر تولید فیلم به ویژه بازیگران، با کارگردان مشارکت می کند. تهیه کننده پس از تعیین عوامل، بودجه فیلم را در اختیار شخصی به نام مدیر تولید می گذارد، تا زیر نظر او، بودجه را در مصارف بخش های مختلف تولید فیلم، خرج کند.
تهیه کننده ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
تهیه کننده فیلم کسی است که شرایط را برای ساخت فیلم فراهم می کند.
تهیه کننده موسیقی
تهیه کننده تلویزیونی
تهیه کنندگان (فیلم ۱۹۶۸)، به کارگردانی مل بروکس
تهیه کنندگان (فیلم ۲۰۰۵)
تهیه کننده اجرایی (به انگلیسی: Executive producer یا EP) کسی است که برای منافع استودیو، سرمایه گذاران یا توزیع کنندگان، بر کار تهیه کننده نظارت مستقیم می کند. وی از اینکه ساخت فیلم به موقع و با بودجهٔ درنظرگرفته شده به اتمام رسیده و استانداردهای قابل قبول هنری و تکنیکی در آن رعایت شده است اطمینان حاصل می کند.
What is the point of executive producers?، بی بی سی نیوز. ۱۹ اکتبر ۲۰۰۱
What do Executive Producers do?
تهیه کننده اجرایی، امکان تولید محصول سرگرم کننده «تجاری» یا آثار هنری سینمایی یا آثار نمایشی از این دست را فراهم می کند. در واقع فردی که در جنبه های فنی فرایند فیلم سازی دخالت ندارد، بلکه بیشتر به مسائل تجاری و قانونی و اجرایی فیلم می پردازد. مدیر اجرایی ممکن است با مدیریت حسابداری و/یا مسائل قانونیِ مرتبط (مانند حق تکثیر یا بهرهٔ مالکانه) در ارتباط باشد. یک تهیه کننده اجرایی بطورکلی بودجهٔ فیلم را تأمین می کند و ممکن است بسته به نوع و فرایند تولید پروژه در مجموعه گروه حضور پیوسته یا ناپیوسته داشته باشد. اکثر تهیه کنندگان نامدار سینما شروع فعالیت خود را با این رویکرد آغاز نموده و به نوعی آن را در معاهده بین المللی فیلمسازی گاهی جایگزین و در برخی اوقات نماینده تهیه کننده فیلم برمی شمارند.
تهیه کننده بازی ویدئویی (به انگلیسی: Video game producer) فردی است که مسئول نظارت بر توسعه بازی های ویدئویی برای یک استودیو یا ناشر را به عهده دارد.
تهیه کننده بازی ویدئویی اساساً به عنوان مدیر پروژه شناخته می شود و آن ها مدیریت برنامه ریزی تولید، بودجه، تیم توسعه، مشورت با برنامه نویسان و طراحان برای ایجاد طرحی کلی، مجوز (در صورت نیاز) و برون سپاری را بر عهده دارند. هنگامی که قرار است تاریخ عرضه برای یک عنوان رونمایی شود، این وظیفه تهیه کننده است تا با کمک خود تاریخ مشخصی برای پروژه انتخاب کند. اگر تاریخ عرضه پروژه با تأخیر مواجه شد، این تهیه کننده است که به وسیلهٔ همکاری با روابط عمومی، باید دلیل موجهی برای تأخیر به وجود آمده بیاورد. این متخصصان همچنین با فروشندگان، کار آزمایش بازی های ویدئویی را قبل از عرضه در بازار مصرف کننده دارند.
تهیه کننده تلویزیونی نقش اولیهٔ کنترل تمام جنبه های تولید را به عهده دارد، از ایده اولیه برنامهٔ تلویزیونی گرفته تا استخدام بازیگر و نظارت بر فیلم برداری و نظارت بر درستی مطالب محتوای برنامه. اغلب تهیه کننده است که مسئول کیفیت برنامه محسوب می شود و بقا و دوام برنامه تلویزیونی به کار او بستگی دارد، البته نقش تهیه کننده از یک برنامه به برنامه دیگر، یا از یک سازمان به سازمان دیگر، فرق می کند و کم و زیاد می شود. بعضی از تهیه کننده ها بیشتر نقش اجرایی، یا مدیر عامل، را به عهده می گیرند. این عده فکر برنامه های جدید را می پرورانند و آن را متناسب با شبکهٔ خاص تنظیم می کنند. بعد از آن که شبکه مورد نظر ایده آن ها را پذیرفت، آن ها متمرکز می شوند بر جنبه های اقتصادی کار، مثل بودجه ریزی و قرارداد. سایر تهیه کنندگان با کار روزمره تولید درگیر می شوند، و در کارهایی مثل نوشتن فیلم نامه، طراحی صحنه، انتخاب بازیگر، و حتی کارگردانی هم شرکت می کنند.
«در تلویزیون تهیه کننده نفر اصلی است… تهیه کننده از ابتدا تا پایان با کار درگیر است. برخلاف مدیران شبکه که می آیند و می روند، یا بازیگران، کارگردانان و نویسندگانی که در برنامه، خودی نشان می دهند و تا پروژه بعدی خبری از آن ها نیست، ذوق و سلیقه و استعداد تهیه کننده و ذهن و زمینه ای که از سرگذرانده است، محصول نهایی را مهر می زند.»
تهیه کننده فیلم کسی است که شرایط را برای ساخت فیلم فراهم می کند. راه اندازی، هماهنگ سازی، رسیدگی و کنترل کارهایی از جمله انتخاب قصه و فیلمنامه، برنامه ریزی تولید، جمع آوری پول مورد نیاز، به کارگیری افراد کلیدی و این گونه کارها بر عهدهٔ تهیه کننده است. تهیه کننده در تمام مراحل فرایند فیلم سازی و برنامه سازی از توسعه تا تکمیل پروژه نقش جدی دارد و همه عوامل فیلم اعم از کارگردان و بازیگران تا سایر عوامل به طور مستقیم یا غیر مستقیم زیرنظر تهیه کننده فیلم فعالیت می کنند.
در فرایند برنامه سازی رادیویی و تلویزیونی، کلیدی ترین نقش را تهیه کننده اجرا می کند همچنین در ساخت انیمیشن نیز مهمترین نقش بر عهده تهیه کننده است، بر خلاف فیلم سازی سینمایی که در آن وظیفهٔ مهم تشکیل فرم و ساختار فیلم اساساً متکی به دانش و خلاقیت کارگردان است.
در نیمهٔ نخست قرن بیستم، تهیه کنندگان می بایست ادارهٔ کنترل هنری فیلم را هم انجام می دادند. در ایالات متحده با کنار گذاشتن دستگاه استودیویی هالیوود در دههٔ ۱۹۵۰، کنترل هنری کار بر عهدهٔ دستیاران کارگردان گذاشته شد.
تهیه کننده یک فرد است. تهیه کننده بعد از آنکه پروژه ساخته شدن یک فیلم نامه را به دست گرفت، ابتدا سرمایه لازم جهت ساخت آن فیلم را فراهم می کند، سپس عوامل و کادر گروه تهیه و تولید را که قرار است مستقیماً با خود او همکاری کنند، انتخاب کرده و به کار می گیرد. او پس از تعیین کارگردان، در استخدام عوامل دیگر تولید فیلم به ویژه بازیگران، تصمیم گیری می کند. تهیه کننده پس از تعیین عوامل، بودجه فیلم را در اختیار شخصی به نام مدیر تولید به عنوان صندوق دار پروژه می گذارد، تا زیر نظر تهیه کننده اجرایی بودجه را در مصارف بخش های مختلف تولید فیلم که از قبل مشخص شده است، خرج نماید.
تهیه کننده موسیقی یا ناظر ضبط موسیقی شخصی است که مراحل مختلف ضبط و میکس آثار موسیقی با هدایت و نظر او انجام می شود. تهیه کننده موسیقی حتماً باید موسیقیدان باشد. معمولاً از ابتدای ضبط یک اثر موسیقی در استودیو ضبط، ناظر ضبط حضور داشته و بر نحوه ضبط آن اثر نظارت دارد.

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

تهیه کننده در جدول کلمات

تهیه کننده نقشه های جغرافیایی
کارتوگراف
فیلمی به کارگردانی خسرو هریتاش در سال 55 با بازی بهروز وثوقی | عزت ا••• انتظامی | ژاله سام و جمشیدگرگین که تهیه کننده اش بهمن فرمان آرا بود
ملکوت

معنی تهیه کننده به انگلیسی

preparator (اسم)
تهیه کننده
supplier (اسم)
تهیه کننده ، کارپرداز ، رساننده ، متصدی ملزومات
provisioner (اسم)
تهیه کننده ، توشه رسان ، تدارک کننده

معنی کلمه تهیه کننده به عربی

تهیه کننده را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

صدف ٢٣:٣٠ - ١٣٩٦/٠٨/٠٨
PRODUCTED BY
افعال گذشته (PAST TENSES)نیز با حرف اضافه(PREPPOSITION) را
برایش بنویسید.
|

عباس شوقی ١٧:٢٣ - ١٣٩٧/٠٩/٢٢
producer
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• درآمد تهیه کننده   • تهیه کننده گان   • چگونه تهیه کننده شویم   • لیست تهیه کنندگان تلویزیون   • رشته تهیه کنندگی   • تهیه کننده موسیقی   • معنی تهیه کننده   • تهیه کننده به زبان انگلیسی   • مفهوم تهیه کننده   • تعریف تهیه کننده   • معرفی تهیه کننده   • تهیه کننده چیست   • تهیه کننده یعنی چی   • تهیه کننده یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تهیه کننده
کلمه : تهیه کننده
اشتباه تایپی : jidi ;kkni
آوا : tahiyyekonande
نقش : صفت
عکس تهیه کننده : در گوگل


آیا معنی تهیه کننده مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )