انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1032 100 1

توت فرنگی

/tutfarangi/

معنی توت فرنگی در لغت نامه دهخدا

توت فرنگی. [ ف َ رَ ] (اِ مرکب ) چیالک. (فرهنگ فارسی معین ). توت سه گل... به ترکی چیالک گویند کهج نامند. (ناظم الاطباء: توت سه گل ). گیاهی است از نوع گل سرخیان که میوه ٔ آن گلی رنگ با طعمی شیرین و مطبوع است. (از لاروس ). جزو گیاهان پایاست و دارای ساقه ٔ خزنده ای می باشد که جابجا از آن ریشه بیرون می زند و ضمناًاز همان نقطه ساقه ٔ هوایی نیز خارج می گردد. چلم. (فرهنگ فارسی معین ). نوع وحشی این گیاه در گیلان یافت شود و در لاهیجان آنرا چین پیل نامند. رجوع به فرهنگ گیلکی منوچهر ستوده ص 85 و گیاه شناسی گل گلاب ص 256 شود.

معنی توت فرنگی به فارسی

توت فرنگی
گیاهی است از نوع گل سرخیان . که میوه آن گلی رنگ با طعمی شیرین و مطبوع است .

معنی توت فرنگی در فرهنگ فارسی عمید

توت فرنگی
۱. میوه ای سرخ رنگ و ترش طعم، شبیه توت و درشت تر از آن که ملین، ادرارآور، تصفیه کنندۀ خون، و مقوی اعصاب است و برای اشخاص کم خون و مبتلایان به بیماری های سل، رماتیسم، نقرس، سنگ کلیه، و تصلب شرائین نافع است.
۲. بوتۀ این میوه کوچک با برگ های درشت و ساقه های باریک خزنده است، چیلک، چیالک، چلم.

توت فرنگی در دانشنامه ویکی پدیا

توت فرنگی
توت فرنگی (نام های دیگر: چیلک، چلیک یا چیالک جنگلی، چَلَم و شالکَه) گیاهی نهان دانه از تیرهٔ گل سرخ است. رشد این گیاه علفی پایا در آب و هوای معتدل گرم و در بستر غنی از گیاخاک و خاک اسیدی بسیار خوب است. گل های توت فرنگی نسبت به سرما به شدت حساس هستند ولی عطر و طعم نهنج (قسمت خوراکی گیاه) با انجماد از بین نمی رود.
توت فرنگی به دلیل دارا بودن فیتو کمیکال، اثرات مثبت بسیاری بر روی مغز می گذارد و می تواند اثرات نامطلوب پیری بر مغز را کاهش دهد.
توت فرنگی میوه ای نسبتاً جدید است که تا ۲۵۰–۳۰۰ سال قبل به این شکل امروزی وجود نداشت و بیشتر موارد استفاده دارویی داشته است. در قرن چهاردهم در فرانسه توت فرنگی های وحشی از جنگل به زمین زراعتی منتقل شد و از آن به عنوان یک گیاه اهلی استفاده گردید. در جنگلهای شمال ایران توت فرنگی وحشی به طور فراوان در فصل تابستان یافت می شود. به نظر می رسد که اولین رقم اصلاح شده در زمان صدارت اتابک اعظم از فرانسه به ایران آمد و به نام اتابکی خوانده شد.
یک دانه توت فرنگی ۱۰۰ گرمی شامل تقریباً ۳۳ کیلو کالری انرژی، منبع عالی از ویتامین ث، منبع خوبی از منگنز است و میزان کمی از ویتامین های دیگر و مواد معدنی مورد نیاز در رژیم غذایی را فراهم می کند.
عکس توت فرنگی
سرده توت فرنگی (نام علمی: Fragaria) سرده ای از گیاهان گلدار و از تیرهٔ گل سرخیان یا رزاسه می باشد.گل میوه گیاه
گل
میوه
گیاه
سیارک ۱۱۰۵ (به انگلیسی: 1105 Fragaria، نامگذاری:1929AB) هزار و صد و پنجمین سیارک کشف شده است که در ۱ ژانویه ۱۹۲۹ و در هایدلبرگ کشف شد.
قدر مطلق سیارک برابر ۱۰٫۰۹ است.
توت فرنگی آناناسی یا پاینبری (به انگلیسی: Pineberry) یک رقم (کولتیوار) توت فرنگی است با مزۀ شبیه آناناس ، رنگ سفید و تخم های قرمز است که در آوریل ۲۰۰۹ در آلمان به عموم معرفی شد. این میوه ترکیبی از توت فرنگی ساحلی آمریکای جنوبی و توت فرنگی ویرجینیای آمریکای شمالی است. رنگ این میوه از سفید تا نارنجی کمرنگ متفاوت است، بسیار خوشبو است و کمی مزه ی آناناس دارد.
گل ها   میوه   برگها   درخت
توت فرنگی چینی که به زبان محلی با نام یانگ می شناخته می شود، میوه آن با رنگ قرمز یا ارغوانی مایل به قرمز شبیه به توپ کوچک کرک دار خیلی زیبا بوده. درختان یانگ می عمدتاً در پارک ها و باغ ها جنبهٔ زینتی داشته و میوه های قرمز رنگ آنها دارای طعمی دوست داشتنی هستند. هسته بزرگ یانگ می حدود نیمی از کل حجم میوه را به خود اختصاص می دهد.
Morella rubra Lour.Myrica rubra var. acuminata Nakai.
این درخت همیشه سبز بین ارتفاع ۰ الی ۲۰ متر رشد دارد پوست تنه آن صاف. رنگ میوه ها از سفید تا قرمز و قرمز و ارغوانی فرق می کند.
توت فرنگی شرقی (نام علمی: Fragaria orientalis) نام یک گونه از سرده توت فرنگی است.
توت فرنگی های روی دیوار (۱۳۸۵) اثری از محمد سرشار، نویسندهٔ معاصر است که در ۱۳۶ صفحه به چاپ رسیده و شامل نه داستان کوتاه است. این داستانها از زمان دودمان پهلوی آغاز می شود و تا انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ ادامه دارد.
توت فرنگی های وحشی (به سوئدی: Smultronstället) فیلمی سوئدی به کارگردانی اینگمار برگمان محصول سال ۱۹۵۷ است. این فیلم در مورد پیرمردی است که گذشته خود را به یاد می آورد. توت فرنگی های وحشی برندهٔ جایزه خرس طلایی جشنواره فیلم برلین در سال ۱۹۵۸ و جایزه گلدن گلوب برای بهترین فیلم خارجی در سال ۱۹۶۰ شد. این فیلم همچنین نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم نامه غیراقتباسی شده بود. توت فرنگی های وحشی از اولین نمونه های برجسته استفاده از جریان سیال ذهن در سینماست.
صفحه در آل مووی
راهنمای فیلم های خارجی آفتاب
پروفسور بورگ (شوستروم) همراه عروسش، ماریانه (تولین) که در زندگی زناشوئی با همسرش (بیورنستراند) مشکل دارد، برای دریافت دکترای افتخاری (در پنجاهمین سالگرد فارغ التحصیلی اش از دانشگاه) به لوند می رود. در راه، ابتدا سه جوان، سارا (آندرسون) به همراه دو پسر و سپس زوجی را که با یکدیگر مشاجره دارند را سوار می کنند. در طول سفر بورگ دچار کابوس می شود و خاطرات خوش و ناخوش گذشته جلوی روی او جان می گیرند. (سارا شخص دیگری است که در کودکی دوست می داشته است). پس از مراسم در لوند، به نظر می رسد سارا و دوستانش واقعاً بورگ را دوست دارند. او حالا آرام به خواب می رود...
این فیلم شاید، هنوز پرآوازه ترین فیلم برگمان باشد. در طرح روایتی بیست و چهار ساعته فیلم، اشخاصی از پنج نسل مختلف ظاهر می شوند، تا برگمان تصویری جامع و کامل از رابطه های انسانی را ارائه دهد. سفر «پروفسور بورگ» مهربان و ظاهرالصلاح به سیری درونی برای شناخت و مرور آنچه در گذشته انجام داده است، تبدیل می شود. رویاروئی «بورگ» با مرگ، تحولی در شخصیت او به وجود می آورد که هراس از نیستی را جایگزین رؤیای زندگی می کند. دقیقاً به همین دلیل فیلم با کابوس او آغاز می شود و با میل او بر خواب و رویابینی خاتمه می یابد. شوستروم بزرگ در واپسین حضور سینمائی اش، تصویری حیرت انگیز از «هراس از مرگ» را ارائه می دهد.
توت فرنگی و شکلات (اسپانیایی: Fresa y chocolate) یک فیلم به کارگردانی توماس گوتییرز آلئا و خوان کارلوس تابیو است که در سال ۱۹۹۴ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به خورخه پروگوریا اشاره کرد. این فیلم برنده جایزه ویژه هیئت داوران از چهل و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم برلین شد. همین طور نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان نیز شده است.
۱۹۹۴ (۱۹۹۴)
توت فرنگی وحشی (نام علمی: Fragaria vesca) نام یک گونه از سرده توت فرنگی است.
توت فرنگی ویرجینیایی (نام علمی: Fragaria virginiana) نام یک گونه از سرده توت فرنگی است.
تارا و تب توت فرنگی فیلمی به کارگردانی سعید سهیلی و نویسندگی سعید سهیلی، مجید مولایی محصول سال ۱۳۸۲ است.
کتایون ریاحی
لادن مستوفی
رامبد شکرابی
فرهاد قائمیان
لادن طباطبایی
شهره سلطانی
بابک پناهی
بابک حبیبی فر
آمنه کیوانی
الهه منجزی
فخری خوروش
پژمان بازغی
تارا به اصرار همسر رزمنده اش فرهاد، به مناسبت انتشار اولین کتابش «تب توت فرنگی» از همه کسانی که نامشان در این کتاب برگرفته از خاطرات واقعی تارا آمده، دعوت می کند تا با هم جشن بگیرند. همان شب در جریان جشن، پس از ورود ناشناسی به خانه آنها صدای شلیک می آید، فرهاد کشته و تارا نیز به شدت زخمی می شود. پلیس بهترین سرنخ را همان کتاب تارا می داند و از همه کسانی که نامشان در کتاب آمده تحقیق می کند. سیمین، ترانه دوست صمیمی تارا را پیدا می کند و پیشنهاد می کند تا کتاب را بخواند. تارا کتاب را تقدیم به دوستش روژین کرده است. ترانه با خواندن کتاب گذشته را به خاطر می آورد. این که آنها ـ تارا و روژین و او ـ دوستان صمیمی همدیگرند، اما روژین که مجبور است تن به ازدواجی ناخواسته بدهد درست در روز ازدواجش توسط عوامل پسرخاله اش جلال دزدیده می شود. از آن سو ترانه، تورج برادرش را به یاد می آورد که خواستگار سمج تارا است، اما تارا به فرهاد، رزمنده ای که دوست برادر شهیدش محمود است، علاقه دارد. در زمان حال و در مراسم تدفین فرهاد، امیر شوهر ترانه به دیدن او می آید و معلوم می شود آنها با داشتن یک دختر پنج ساله به نام غزاله، متارکه کرده اند و امیر اصرار دارد که آنها دوباره با هم زندگی کنند. از سوی دیگر پلیس به تورج مشکوک است، زیرا سال ها قبل تارا به خواستگاری تورج جواب منفی داده، اما خودش به خواستگاری فرهاد رفته و نهایتاً با او ازدواج کرده است. نسرین گذشته را به خاطر می آورد که تورج چگونه در یکی از روزها به مقر زنان رزمنده آمده تا از تارا انتقام بگیرد، اما نهایتاً دست به خودزنی می زند و باز در زمان حال وقتی ترانه و سیمین به محل کار تورج می روند متوجه می شوند که او توسط پلیس دستگیر شده است. همکارش می گوید حیف که تورج در زمان جنگ و در اسارت توانایی حرف زدنش را از دست داده و گرنه تعریف می کرد که او سردار را نکشته است.
«تاب توت فرنگی» (به انگلیسی: Strawberry Swing) تک آهنگی از گروه موسیقی آلترنتیو راک کلدپلی است که در ۱۳ سپتامبر ۲۰۰۹ (۲۰۰۹-09-۱۳) منتشر شد. این تک آهنگ در آلبوم زنده باد زندگی یا مرگ و همه دوستانش قرار داشت.
دشت های ابدی توت فرنگی (به انگلیسی: Strawberry fields forever) نام تک آهنگی از گروه راک بیتلز است. این آهنگ که یکی از برترین آهنگ های این گروه است توسط جان لنون و پل مک کارتنی نوشته شده است و تهیه کنندگی این آهنگ را نیز مانند همیشه سر جرج مارتین بر عهده گرفت. این آهنگ آهنگی فانتزی و رؤیایی است که در آن گروه بیتلز دائم در حال خوشی هستند. این را می توان از نماهنگ آن ها دید. این آهنگ در آلبوم گروه کلوپ بی کسان گروهبان فلفل آمده است که در سال ۱۹۶۷ روانهٔ بازار شد.
مجله رولینگ استون
این آهنگ را می توان یکی از برترین آهنگ های تمام دوران گروه چهار نفری بیتلز دانست. به خاطر اینکه این آهنگ در مجله رولینگ استون در بخش بهترین های بیتلز در تمام دوران رتبهٔ سوم را به دست آورد.
جان لنون: خوانندهٔ اصلی و پیانو و گیتار پل مک کارتنی: ملتورون و بیس جرج هریسون: گیتار زن الکتریک رینگو استار: درام
سهره توت فرنگی (نام علمی: Amandava amandava) نام یک گونه از تیره سهره بافنده است. به این پرنده، احمدآبادی سرخ هم گفته اند.
شبدر توت فرنگی (نام علمی: Trifolium fragiferum) نام یک گونه از سرده شبدر است.
شقایق دریایی توت فرنگی (نام علمی: Actinia fragacea) نام یک گونه از راسته شقایق دریایی است.

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

توت فرنگی در دانشنامه آزاد پارسی

توت فرنگی (strawberry)
گیاهی پایا، از جنس Fragaria، تیرۀ گل سرخ۱. بر سطح زمین پخش می شود و برای استفاده از میوۀ آب دار و سرخ رنگش، که سرشار از ویتامین ث است، کشت می شود. از مزارع توت فرنگی معمولاً برای کشت تجاری استفاده می کنند. توت فرنگی در تابستان، و یک بار محصول می دهد. میوه های آن را روی بستری از کاه عمل می آورند تا از زیان های ناشی از رطوبت خاک محفوظ بمانند. این گیاه با شاخه های رونده اش تکثیر می شود. گل توت فرنگی معمولاً سفید است. انواعی از آن با گل های صورتی نیز به منظور تزیین باغچه کشت می شوند. انواع فعلی توت فرنگی از توت فرنگی وحشی۲ (F. Vesca) مشتق شده اند. این گیاه میوه هایی کوچک اما معطر دارد.
Rosaceaewild strawberry

ارتباط محتوایی با توت فرنگی

توت فرنگی در جدول کلمات

توت فرنگی
شاکله, تود

معنی توت فرنگی به انگلیسی

strawberry (اسم)
توت فرنگی ، چلم خوراکی ، چلیک خوراکی

معنی کلمه توت فرنگی به عربی

توت فرنگی
شليک
شجيرة

توت فرنگی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

یسنا ١٦:١٠ - ١٣٩٦/٠٢/٠٧
توت فرنگی (با نام های: چیلک یا چیالک جنگلی، چَلَم و شالکَه) گیاهی نهان دانه از تیرهٔ گل سرخ است. رشد این گیاه در آب و هوای معتدل گرم و در بستر غنی از گیاخاک و خاک اسیدی بسیار خوب است. گل های توت فرنگی نسبت به سرما به شدت حساس هستند ولی عطر و طعم نهنج (قسمت خوراکی گیاه) با انجماد از بین نمی رود.[۱]
توت فرنگی به دلیل دارا بودن فیتو کمیکال، اثرات مثبت بسیاری بر روی مغز می گذارد و می تواند اثرات نامطلوب پیری بر مغز را کاهش دهد.
محتویات [نهفتن]
۱ تاریخچه توت فرنگی
۲ نگارخانه
۳ بیماری ها
۴ منابع
تاریخچه توت فرنگی [ویرایش]
توت فرنگی میوه ای نسبتاً جدید است که تا ۲۵۰-۳۰۰ سال قبل به این شکل امروزی وجود نداشت و بیشتر موارد استفاده دارویی داشته است. در قرن چهاردهم در فرانسه توت فرنگی های وحشی از جنگل به زمین زراعتی منتقل شد و از آن به عنوان یک گیاه اهلی استفاده گردید. در جنگل های شمال ایران توت فرنگی وحشی بطور فراوان یافت می شود. به نظر می رسد که اولین رقم اصلاح شده در زمان صدارت اتابک اعظم از فرانسه به ایران آمد و به نام اتابکی خوانده شد.
نگارخانه [ویرایش]

بیماری ها [ویرایش]
بیماری قارچی در توت فرنگی

بیماری بد شکلی در توت فرنگی

بیماری تاجخروسی در توت فرنگی
منابع [ویرایش]
↑ مریم پورثانی. چند نکتهٔ مهم درباره توت فرنگی. . دانشمند، ش. ۳۳۲ (خرداد ۱۳۷۰): ۱۰۸.
ایران دانش، پنج توصیه غذایی برای افزایش هوش
آفتاب، توت فرنگی
در ویکی انبار پرونده هایی دربارهٔ توت فرنگی موجود است.
رده های صفحه: گیاه توت فرنگی میوه ها میوه های هسته دار
قس انگلیسی
الفراولة أو الشلیک الأناناسی أو الفریز أو التوت الأرضی (الاسم العلمی:Fragaria x ananassa) هی نوع نباتی یتبع جنس الشلیک من الفصیلة الوردیة.[1] [2] [3] .
الفراولة، الفریز، توت الأرض
ویدعى بفاکهة الرشاقة، وتطلق التسمیة على الثمرة أیضاً. وهی من محاصیل الخضر غیر التقلیدیة، ویمکن القول بأنها من المحاصیل البستانیة ذات العائد الکبیر ویمکن تصدیرها مجمدة أو مصنعة أو طازجة.
محتویات [أخف]
1 الوصف النباتی
2 ألوان الفراولة
3 القیمة والأثر الطبی
4 القیمة الغذائیة
5 زراعة الفراولة فی الحقول المفتوحة
6 انتاج الفراولة
6.1 الزراعة بالشتلات المبردة
6.2 الزراعة بالشتلات الطازجة
7 مکافحة الآفات
8 جمع المحصول
9 أصول التعبئة
10 انظر أیضا
11 معرض الصور
12 أنظر أیضاً
13 وصلات خارجیة
14 المراجع
[عدل]الوصف النباتی
الفراولة شجیرة معمرة تنتشر عن طریق نمو ساق أفقیة تسمى رئداً.
[عدل]ألوان الفراولة
الفراولة من الثمار التی تتلون عدة مرات أثناء نضجها. عند بدایة العقد تکون الثمار خضراء اللون ثم تتحول إلى اللون الأبیض ثم تتلون جزئیاً باللون الوردی ثم باللون الأحمر وتزداد مساحة الجزء الملون تدریجیاً ویبدأ التلون من الطرف القمی للثمرة إلى الطرف القاعدی ویصاحب ذلک زیادة فی حجم الثمار وزیادة فی نسبة الرطوبة ونقص الصلابة مع زیادة نسبة المواد السکریة التی تشکل 70-80 % من المواد الصلبة الذائبة.
[عدل]القیمة والأثر الطبی
وهی غنیة بالأملاح المعدنیة حیث تحتوی على الأملاح المعدنیة کالکالسیوم والحدید والفسفور، کما تحتوی على حامض اللیمون وحامض التفاح، وعلى سکر الفواکه، کما تحتوی على کمیات عالیة من فیتامینات A، B، C.
تستخدم أوراق الفراولة کمغلی للمنقوع المحضر من تلک الأوراق وجذور النبات ویستعمل کعلاج للسل الرئوی والتهابات القولون وکذلک یستخدم کمنقی للدم وکغرغرة لالتهاب الحلق، منا یفید مغلی الاوراق فی تخفیف نوبات الربو.
کما تحتوی على مواد مؤکسدة تساعد على الوقایة من الأمراض والأخص السرطان.
[عدل]القیمة الغذائیة
الفراولة فاکهة غنیة بمادة الاسکوربیک(60 جم لکل 100 جم) وعنصر البوتاسیوم (158 ملجم لکل 100 جم) کما أنها غنیة بالنیاسین وتحتوی على کمیات متوسطة من ال حدید (1 ملجم لکل 100 جم) وال ریبوفلافین کما تحتوی على قدر کبیر من ال کربوهیدرات (8 جم لکل 100 جم).
معظم السکریات الموجودة بها فی صورة سکر فرکتوز لذلک فهی مناسبة لأکلها طازجة لمن یعانون من مرض السکری ومناسبة لنمو وصحة الأطفال والکبار على حد سواء لاحتوائها على نسبة من الأحماض الأمینیة وخصوصاً عند تقدیمها مخلوطة فی کوب من الحلیب مع إضافة عسل النحل الأبیض.
[عدل]زراعة الفراولة فی الحقول المفتوحة
شجیرة الفراولة
یعتمد نجاح زراعة الفراولة على الصنف وموعد الزراعة ونوع التربة ومیاه الری ونظام الزراعة سواء بشتلات طازجة أو مبردة ومکافحة الآفات الحشریة والعنایة بعملیات خدمة المحصول منذ بدایة الزراعة وحتى الحصاد•
زراعة الفراولة تنجح فی جمیع أنواع الأراضی بشرط أن تکون جیدة الصرف وخالیة من الحشائش والأملاح وأن تکون تربة متعادلة تقریباً من (6,5 - PH 7,5)
وتعتبر الأراضی الرملیة أو الصفراء أفضل الأراضی لهذا المحصول.
[عدل]انتاج الفراولة
الإنتاج العالمی بالطن[4]
الدول 2006 2007 2008 2009 2010
الولایات المتحدة 1,090,440 1,109,220 1,148,530 1,270,620 1,292,780
ترکیا 211,127 250,316 261,078 291,996 299,940
إسبانیا 330,485 269,139 281,240 263,700 275,300
مصر 128,349 174,414 200,254 242,776 238,432
کوریا الجنوبیة 205,307 203,227 192,296 203,772 231,803
المکسیک 191,843 176,396 207,485 233,041 226,657
الیابان 190,700 191,400 190,700 184,700 177,500
بولندا 193,666 174,578 200,723 198,907 176,748
ألمانیا 173,230 158,658 150,854 158,563 166,911
روسیا 227,000 230,400 180,000 185,000 165,000
إیطالیا 143,315 160,558 155,583 163,044 153,875
المغرب 112 ...
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• کاشت توت فرنگی   • خواص توت فرنگی برای کودکان   • توت فرنگی کوچولو   • مضرات توت فرنگی   • توت فرنگی در بارداری   • طبع توت فرنگی   • خواص توت فرنگی برای پوست   • توت فرنگی گلخانه ای   • معنی توت فرنگی   • مفهوم توت فرنگی   • تعریف توت فرنگی   • معرفی توت فرنگی   • توت فرنگی چیست   • توت فرنگی یعنی چی   • توت فرنگی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی توت فرنگی
کلمه : توت فرنگی
اشتباه تایپی : j,j tvk'd
آوا : tutfarangi
نقش : اسم
عکس توت فرنگی : در گوگل


آیا معنی توت فرنگی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )