برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1292 100 1

تور دوچرخه سواری آلپ

تور دوچرخه سواری آلپ در دانشنامه ویکی پدیا

تور دوچرخه سواری آلپ
تور آلپ (انگلیسی: Tour of the Alps) که پیشتر با نام تور ترنتینو (ایتالیایی: Giro del Trentino) خوانده می شد، مسابقهٔ حرفه ای دوچرخه سواری جاده است که به صورت سالانه در ایتالیا و اتریش برگزار می شود. نخستین دورهٔ این مسابقه در سال ۱۹۶۲ با عنوان تور ترنتینو برگزار شد و تا سال ۲۰۱۶ نیز همین عنوان را داشت. پیشتر تور در چهار مرحله در ناحیهٔ ترنتینو آلتو آدیجه در ایتالیا برگزار می شد. در سال ۲۰۱۵ با مسابقهٔ یک روزه ای به نام تروفئو ملیندا که در مجاورت آن برگزار می شد، ادغام شد و با عنوان تور ترنتینو ملیندا برگزار شد.
در سال ۲۰۱۷ نام مسابقه به تور آلپ تغییر یافت تا همهٔ محدودهٔ پیرامون تیرول، تیرول جنوبی و ترنتینو را پوشش دهد. این محدوده، سه ناحیهٔ اداری را در دو کشور شکل می دهد: ایالت اتریشی تیرول و استان های خودمختار ایتالیایی تیرول جنوبی و ترنتینو.
مسابقه پس از تغییر عنوان خود در میانه تا اواخر آوریل و در پنج مرحله برگزار می شود و جزئی از تور اروپایی اتحادیه جهانی دوچرخه سواری است. تور آلپ معمولاً دارای مراحل کوتاه و کوهستانی است و یکی از آخرین مراحل آماده سازی برای جیرو دیتالیا محسوب می شود. ده نفر از برندگان تور، در همان سال برندهٔ جیرو شده اند که همگی ایتالیایی بوده اند.
نخستین دورهٔ مسابقه در سال ۱۹۶۲ برگزار شد. آن دوره شامل یک مرحله بود که در ترنتو آغاز و به همان شهر ختم می شد. پس از برگزاری دورهٔ دوم در سال ۱۹۶۳، مسابقه تا سال ۱۹۷۹ برگزار نشد. هرچند دو دوره مسابقهٔ غیررسمی در سال های ۱۹۷۷ و ۱۹۷۸ برگزار شد که همواره محل اختلاف بوده است و معمولاً جزء مسابقات تور ترنتینو محسوب نمی شود. در سال ۱۹۸۶ جایزهٔ انفرادی داده نشد و مسابقه به صورت تیمی و با عنوان جام ایتالیا برگزار شد. در سال ۱۹۹۵ یکی از مراحل مسابقه وارد اینسبروک در اتریش شد و از آن سال، هرساله آغاز یا پایان یکی از مراحل در لیینتس اتریش است. در سال ۲۰۱۲ برای نخستین بار، یک مرحله از تور، تایم تریل تیمی بود.
عکس تور دوچرخه سواری آلپ


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

تور دوچرخه سواری آلپ را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تور دوچرخه سواری آلپ   • مفهوم تور دوچرخه سواری آلپ   • تعریف تور دوچرخه سواری آلپ   • معرفی تور دوچرخه سواری آلپ   • تور دوچرخه سواری آلپ چیست   • تور دوچرخه سواری آلپ یعنی چی   • تور دوچرخه سواری آلپ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تور دوچرخه سواری آلپ
کلمه : تور دوچرخه سواری آلپ
اشتباه تایپی : j,v n,]voi s,hvd Hg~
عکس تور دوچرخه سواری آلپ : در گوگل

آیا معنی تور دوچرخه سواری آلپ مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )