انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 894 100 1

تولید ناخالص داخلی در دانشنامه ویکی پدیا

تولید ناخالص داخلی
تولید ناخالص داخلی یا Gross Domestic product -GDP یکی از مقیاس های اندازه گیری در اقتصاد است. تولید ناخالص داخلی در بر گیرنده ارزش مجموع کالاها و خدماتی است که طی یک دوران معین، معمولاً یک سال، در یک کشور تولید می شود.
در این تعریف منظور از کالاها و خدمات نهایی، کالا و خدماتی است که در انتهای زنجیر تولید قرار گرفته اند و خود آنها برای تولید و خدمات دیگر خریداری نمی شوند.
شاخص ضمنی تولید ناخالص داخلی (به انگلیسی: GDP deflator) شاخصی است که برای تحلیل رشد قیمت همهٔ کالاها و خدمات موجود در یک اقتصاد به کار می رود.
فهرست استان های ژاپن بر پایه تولید ناخالص داخلی (انگلیسی: List of Japanese prefectures by GDP)
فهرست شهرها بر پایه تولید ناخالص داخلی ممکن است در منابع مختلف ترتیب متفاوتی داشته باشد، به ویژه شهرهایی که در سازمان همکاری اقتصادی و توسعه قرار ندارند.
دو روش رایج برای محک زدن تولید ناخالص داخلی کشورها (GDP) وجود دارد. این فهرست بر پایه نرخ تبدیل ارز درست شده است. روش دیگر به مقایسهٔ برابری قدرت خرید کشورها می پردازد. برای فهرست دیگر به فهرست کشورها بر پایه تولید ناخالص داخلی (برابری قدرت خرید) مراجعه کنید.
ارزش ها در میلیون دلار آمریکا ارائه شده اند.
این فهرست کشورها، بر پایه سرمایه گذاری ثابت ناخالص به صورت درصد از تولید ناخالص داخلی است. سرمایه گذاری ثابت ناخالص به عنوان هزینه کل کسب و کار در دارایی های ثابت، کارخانه ها، ماشین آلات، تجهیزات، خانه ها، و موجودی مواد خام، که بنیان تولید در آینده کشورها است، تعریف شده. امار ها بر اساس گزارش کتاب حقایق جهان منتشر شده است.
این مقاله به تولید ناخالص داخلی کشورها در آسیا می پردازد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

تولید ناخالص داخلی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی تولید ناخالص داخلینام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

... > run down
♾❤️👑 > nineteen
Ava sadat zeinal > must
سونیا تبریزی > fatherhood
سارا > سارا
Marzieh Golkar > Miss me
سونیا > Hostility
میلاد علی پور > reconvene

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تولید ناخالص داخلی   • مفهوم تولید ناخالص داخلی   • تعریف تولید ناخالص داخلی   • معرفی تولید ناخالص داخلی   • تولید ناخالص داخلی چیست   • تولید ناخالص داخلی یعنی چی   • تولید ناخالص داخلی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تولید ناخالص داخلی
کلمه : تولید ناخالص داخلی
اشتباه تایپی : j,gdn khohgw nhogd
عکس تولید ناخالص داخلی : در گوگل


آیا معنی تولید ناخالص داخلی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )