برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1151 100 1

تووالو

تووالو در دانشنامه ویکی پدیا

تووالو
مختصات: ۸°۳۱′ جنوبی ۱۷۹°۱۳′ شرقی / ۸٫۵۱۷°جنوبی ۱۷۹٫۲۱۷°شرقی / -8.517; 179.217
آپیسای للمیا نخست وزیر تووالو (۲۰۱۰–۲۰۰۶)
تووالو کشوری است جزیره ای در اقیانوس آرام است و پایتخت آن فونافوتی است. این جزیره که در گروه جزایر پلی نزی قرار دارد، سابقاً جزایر الیس نامیده می شده است.
این کشور شامل سه جزیرهٔ صخره ای و شش جزیره مرجانی است. از نزدیک ترین همسایگان این کشور می توان از کیریباتی، نائورو، ساموآ و فیجی نام برد.
تووالو ۱۰۸۳۷ نفر جمعیت دارد. مساحت جزایر تووالو ۲۶ کیلومتر مربع (۱۰ مایل) است.
عکس تووالو
اتحادیه فوتبال تووالو (انگلیسی: Tuvalu National Football Association) نهاد اداره کننده مسابقات فوتبال و فوتسال در کشور تووالو است.
تیم ملی فوتبال تووالو
این اتحادیه که در سال ۱۹۷۹ تأسیس شده عضو کنفدراسیون فوتبال اقیانوسیه می باشد.
پرچم تووالو در ۱۱ آوریل ۱۹۹۷ پذیرفته شد.این پرچم دارای نه ستاره زرد رنگ می باشد.
تیم ملی فوتبال تووالو نمایندهٔ کشور تووالو در مسابقات بین المللی است که زیر نظر فدراسیون فوتبال تووالو فعالیت می کند.
کونکاکاف
فیفا
اولین بازی رسمی این تیم در تاریخ ۲۹ آگوست ۱۹۷۹ میلادی در برابر تیم ملی فوتبال تاهیتی برگزار شده است.
این مقاله شامل فهرست فرودگاه های تووالو است.
تووالو
فهرست فرودگاه ها بر پایه کد ایکائو: N#NG - Kiribati (Gilbert Islands), Tuvalu
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

تووالو در دانشنامه آزاد پارسی

تووالو (Tuvalu)
مجمع الجزایر تووالو در آب های اقیانوس آرام
مجمع الجزایر تووالو در آب های اقیانوس آرام
مجمع الجزایر تووالو در آب های اقیانوس آرام
موقعیت. مجمع الجزایری در آب های غربی اقیانوس آرام. ۲۶ کیلومتر مربع مساحت دارد و پایتخت آن شهرفونافوتی یا فونگافاله۱ است.سیمای طبیعی. این کشور، که سابقاً جزایر اِلیس۲ نام داشت، از نُه جزیرۀ مرجانی کوچک تشکیل شده و در پهنه ای به وسعت حدود ۱میلیون کیلومتر مربع پراکنده است. این سرزمین در ۴هزار کیلومتری شمال شرقی استرالیا واقع است و از جزایر نانومِئا۳، نانومانگا۴، نیئوتائو۵، نوئی۶، وائیتوپو۷، نوکوفِتائو۸، فونافوتی۹، نوکولایلای۱۰، و نیولاکیتا۱۱ تشکیل شده است. مساحت هر یک از جزایر مزبور بین۰.۴ تا ۵ کیلومتر مربع است و بیش از چند متر از سطح دریا ارتفاع ندارند. بزرگ ترین و عمده ترین جزیرۀ این گروه جزیرۀ فونافوتی است که پایتخت کشور در آن واقع است. اقلیم کشور تووالو گرم و مرطوب و یکنواخت است و دمای متوسط آن به ۳۰ درجۀ سانتی گراد می رسد. وزش بادهای شرقی هوا را بسیار لطیف و دلپذیر می کند و میزان بارندگی آن بین ۳هزار تا ۴هزار میلی متر متغیر است. این کشور در شمال و خارج از کمربند توفندهای محلی قرار دارد، ولی از توفند های دهۀ ۱۹۹۰ آسیب بسیار دید.
اقتصاد. ضخامت خاک زراعی جزایر تووالو نسبتاً کم است و جز درختان نارگیل، خرما، و موز درخت دیگری در آن نمی روید. به همین علت محصولات کشاورزی آن به نارگیل و خرما، موز، و تا حدی میوه و سبزیجات منحصر است. آب های این سرزمین سرشار از انواع ماهی است و شیلات، به ویژه صید ماهی تُن، از منابع مهم عایدات تووالو به شمار می آید. این کشور از نظر صنعت پیشرفت چندانی نکرده و فعالیت های صنعتی آن تهیۀ روغن نارگیل و صنایع دستی و تا حدی نیز مواد غذایی را شامل می شود. تووالو یکی از کوچک ترین و فقیرترین کشورهای جهان است و اقتصاد آن کاملاً وابسته به استرالیا است. بسیاری از ساکنان آن نیز برای کار و تأمین زندگی خارج از میهن به سر می برند.
حکومت و سیاست. نظام حکومتی تووالو، فرمانداری کل است و فرماندار کل را ملکۀ انگلستان منصوب می کند. این کشور دارای یک مجلس قانون گذاری است که دوازده نماینده دارد و هر ۴ سال یک بار نخست وزیر را نیز مردم هم زمان با انتخاب نمایندگان مذکور برمی گزینند.
مردم و ت ...

ارتباط محتوایی با تووالو

تووالو در جدول کلمات

تووالو | نیوزیلند
ویلینگتن

تووالو را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تووالو   • مفهوم تووالو   • تعریف تووالو   • معرفی تووالو   • تووالو چیست   • تووالو یعنی چی   • تووالو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تووالو
کلمه : تووالو
اشتباه تایپی : j,,hg,
عکس تووالو : در گوگل

آیا معنی تووالو مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )