برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1273 100 1

تکامل سوسیالیسم از تخیل به علم

تکامل سوسیالیسم از تخیل به علم در دانشنامه ویکی پدیا

تکامل سوسیالیسم از تخیل به علم
تکامل سوسیالیسم از تخیل به علم (آلمانی: Die Entwicklung des Sozialismus von der Utopie zur Wissenschaft) کتابی است که فردریش انگلس در سال ۱۸۸۰ نوشته است. مباحث این کتاب عمدتاً از کتاب آنتی دورینگ استخراج شده و ادامه آن به شمار می رود. این کتاب برای اولین بار در سال ۱۸۸۰ در فرانسه منتشر شده است.
متن کامل ترجمه فارسی کتاب تکامل سوسیالیسم از تخیل به علم
کتاب تفاوت های میان سوسیالیسم تخیلی و سوسیالیسم علمی را شرح می دهد. انگلس در این کتاب سوسیالیسمی را که توسط نویسندگانی مانند سن سیمون، فوریه و دورینگ تبلیغ می شد تخیلی و ایدئالیستی می نامد و معتقد است که سوسیالیسم تخیلی بر مبنای عقاید شخصی نظریه پردازان آن است که اعتقاد دارند جامعه را می توان براساس این ایده ها تغییر داد. در مقابل سوسیالیسم علمی پایه های خود را بر واقعیت ها بنا کرده است. سوسیالیسم علمی بر مفهوم ماتریالیستی تاریخ تأکید دارد که بر تحلیلی دقیق از تاریخ بنا شده و کمونیسم را فرجام نهایی سرمایه داری می داند.
انگلس کتاب را با شرحی تاریخی از اندیشه های سوسیالیست های تخیلی و اندیشه های سن سیمون آغاز کرده و سپس به سراغ اندیشه های فوریه و رابرت اوون می رود.
در فصل دوم وی به طور خلاصه مفهوم دیالکتیک را توضیح می دهد و سپس تاریخچه این مفهوم را از یونان باستان تا هگل شرح می دهد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با تکامل سوسیالیسم از تخیل به علم

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تکامل سوسیالیسم از تخیل به علم   • مفهوم تکامل سوسیالیسم از تخیل به علم   • تعریف تکامل سوسیالیسم از تخیل به علم   • معرفی تکامل سوسیالیسم از تخیل به علم   • تکامل سوسیالیسم از تخیل به علم چیست   • تکامل سوسیالیسم از تخیل به علم یعنی چی   • تکامل سوسیالیسم از تخیل به علم یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تکامل سوسیالیسم از تخیل به علم
کلمه : تکامل سوسیالیسم از تخیل به علم
اشتباه تایپی : j;hlg s,sdhgdsl hc jodg fi ugl
عکس تکامل سوسیالیسم از تخیل به علم : در گوگل

آیا معنی تکامل سوسیالیسم از تخیل به علم مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )