برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1143 100 1

تیتوس لیویوس

معنی تیتوس لیویوس در لغت نامه دهخدا

تیتوس لیویوس. (اِخ ) رجوع به تیت لیو شود.

تیتوس لیویوس در دانشنامه ویکی پدیا

تیتوس لیویوس
تیتوس لیویوس(به لاتین: Titus Livius) یا تیت لیو(به فرانسوی: Tite-Live)، مشهور به لیوی، از تاریخ نگاران و شاعران سرشناس رومی بود.
Livy (Roman historian) -- Encyclopedia Britannica
در نیمه دوم سده یکم پیش از میلاد بازار نثر همچون شعر رواج نداشت با اینحال شخصی به نام تیتوس لیویوس (۵۹ ق.م) دست به کار نوشتن تاریخ از ۷۵۳ پیش از میلاد تا سال ۹ پیش از میلاد شد و چهل سال از عمر خویش را بر سر تألیف ۱۴۲ جلد کتاب تاریخ گذارد و از این مجموعه بزرگ فقط ۳۵ جلد به جا مانده است.
لیوی به فرمان آگوستوس دنباله کار ویرژیل را گرفت و درست از همان جائی که ویرژیل دست از ادامه کار کشید شروع کرد و مورد احترام سخت امپراتور قرار گرفت.
لیوی با اینکه سخت دلباخته سخنرانی و بازگویی بود ولی بواسطه جلوگیری حکومت از سخنرانی و جلوگیری از آزادی بیان، ناچار تن به تاریخ نویسی داد.
عکس تیتوس لیویوس


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های تیتوس لیویوس

تیتوس لیویوس (به لاتین: Titus Livius) یا تیت لیو (به فرانسوی: Tite-Live)، مشهور به لیوی (۶۴ یا ۵۹ ق. م، پادووا – ۱۷ م، پادووا) از تاریخ نگار و شاعر رومی بود.
• «در عالم خیان مشاهده می کنم مانند کسانی که در آب کم عمق کنار ساحل قدم می گذارند و به درون دریا کشانده می شوند؛ من نیز به جلو رانده می شوم، هرچه پیش تر می روم، به درون ژرفای بیشتر، و به عبارتی به درون گرداب سوق داده می شوم و می بینم که هرچه بر حجم کار انجام شده افزوده می شود، به محض اینکه بخش های دیگری از آن ها را به اتمام می رسانم، به نظر می رسد کار باقی مانده رو به کاهش می گذارد.»
• «آنچه عمدتاً تاریخ را مفید و سودمند می سازد این است که شما از هرگونه تجربه ای درس هایِ عبرت بیاموزید، آن ها را برپایهٔ یک اثر تاریخی مشهور عرضه کنید، از میان این ها شما می توانید برای خودتان و مطابق سلیقهٔ خودتان آنچه را برای سرمشق قرار دادن لازم است انتخاب کنید، از میان این ها شما از آنچه از لحاظ اندیشه و از لحاظ نتیجه شرم آور است، اجتناب می ورزید.»

ارتباط محتوایی با تیتوس لیویوس

تیتوس لیویوس را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تیتوس لیویوس   • مفهوم تیتوس لیویوس   • تعریف تیتوس لیویوس   • معرفی تیتوس لیویوس   • تیتوس لیویوس چیست   • تیتوس لیویوس یعنی چی   • تیتوس لیویوس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تیتوس لیویوس
کلمه : تیتوس لیویوس
اشتباه تایپی : jdj,s gd,d,s
عکس تیتوس لیویوس : در گوگل

آیا معنی تیتوس لیویوس مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )