برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1310 100 1

جام حذفی فوتبال انگلستان

جام حذفی فوتبال انگلستان در دانشنامه ویکی پدیا

جام حذفی فوتبال انگلستان
جام حذفی فوتبال انگلیس (به انگلیسی: The Football Association Challenge Cup) که بیشتر با نام اختصاری آن اف ای کاپ (FA Cup) شناخته می شود، یک تورنمنت فوتبال تک حذفی در انگلیس است که توسط اتحادیه فوتبال برگزار می شود.
آرشیو نتایج جام اتحادیه در وب گاه اتحادیه فوتبال انگلیس
جام حذفی که از سال ۱۸۷۱ میلادی تاکنون به طور منظم هر سال برگزار شده (به جز در زمان دو جنگ جهانی)، قدیمی ترین مسابقات فوتبالی ست که کماکان به حیات خود ادامه می دهد.
قهرمان اف ای کاپ حق شرکت در مسابقات لیگ اروپا (جام یوفا) را پیدا می کند. اما در صورتی که آن تیم برای لیگ قهرمانان اروپا انتخاب شده باشد، سهمیه جام یوفا به بهترین تیم لیگ برتر می رسد. پیش از فصل ۲۰۰۹–۲۰۱۰ تیم نایب قهرمان به جام یوفا می رفت.
همه باشگاههای لیگ برتر انگلستان (۹۲ تیم) در این مسابقات شرکت می کنند. در سال های دور تیم های فوتبال ایرلند، اسکاتلند و ولز نیز امکان حضور در این رقابت ها را داشتند، اما در حال حاضر به جز ۶ تیم فوتبال ولزی حاضر در لیگ فوتبال انگلیس، تمام باشگاه های دیگر در خاک انگلیس قرار دارند.
عکس جام حذفی فوتبال انگلستان
جام حذفی فوتبال انگلستان که با نام اف ای کاپ نیز شناخته می شود از فصل ۷۲-۱۸۷۱ آغاز شده است و از سری مسابقات حذفی در کشور انگلستان است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با جام حذفی فوتبال انگلستان

جام حذفی فوتبال انگلستان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی جام حذفی فوتبال انگلستان   • مفهوم جام حذفی فوتبال انگلستان   • تعریف جام حذفی فوتبال انگلستان   • معرفی جام حذفی فوتبال انگلستان   • جام حذفی فوتبال انگلستان چیست   • جام حذفی فوتبال انگلستان یعنی چی   • جام حذفی فوتبال انگلستان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی جام حذفی فوتبال انگلستان
کلمه : جام حذفی فوتبال انگلستان
اشتباه تایپی : [hl pbtd t,jfhg hk'gsjhk
عکس جام حذفی فوتبال انگلستان : در گوگل

آیا معنی جام حذفی فوتبال انگلستان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )