انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1053 100 1

جان استاین بک

جان استاین بک در دانشنامه ویکی پدیا

جان استاین بک
جان ارنست استاین بک جونیور (به انگلیسی: John Ernst Steinbeck, Jr.) (زاده ۲۷ فوریه ۱۹۰۲ – درگذشته ۲۰ دسامبر ۱۹۶۸) که در منابع فارسی بیشتر با نام جان اشتاین بک شناخته می شود، یکی از شناخته شده ترین و پرخواننده ترین نویسندگان قرن بیستم آمریکا و همچنین یکی از مهم ترین نمایندگان مکتب ادبی ناتورالیسم می باشد. از بهترین آثارش می توان به خوشه های خشم (۱۹۳۹) اشاره کرد.
جام زرین (۱۹۲۹)
سبزه زارهای بهشت (۱۹۳۲)
تورتیلا فلت (۱۹۳۵)
نبردی مشکوک (۱۹۳۶)
موش ها و آدم ها (۱۹۳۷)
دره طویل (۱۹۳۸)
خوشه های خشم (۱۹۳۹)
ماه پنهان است (۱۹۴۲)
راسته کنسروسازی (۱۹۴۵)
اتوبوس سرگردان (۱۹۴۷)
داستان مروارید (۱۹۴۷)
یکبار جنگی رخ داد (۱۹۵۸)
به خدای ناشناخته (۱۹۳۳)
اسب سرخ (۱۹۳۳)
پنجشنبه شیرین (۱۹۵۴)
شرق بهشت (۱۹۵۲)
جان استاین بک در سال ۱۹۰۲ در کالیفرنیا به دنیا آمد. پدرش خزانه دار و مادرش آموزگار بود. پس از تحصیل ادبیات انگلیسی در دانشگاه استانفورد، در سال ۱۹۲۵ بی آنکه دانشنامه ای دریافت کرده باشد دانشگاه را رها کرد و به نیویورک رفت. در این شهر خبرنگاری کرد و پس از دو سال به کالیفرنیا برگشت. مدتی به عنوان کارگر ساده، متصدی داروخانه، میوه چین و… به کار پرداخت و به همین سبب با مشکلات برزگران و کارگران آشنا شد. پس از آن پاسبانی خانه ای را پذیرفت و در این زمان وقت کافی برای خواندن و نوشتن پیدا کرد. زمانی که جهان به سرعت به سمت مدرنیسم پیش می رفت و ادوات جدید کشاورزی جایگزین بیل و گاوآهن می شد، او در اندیشهٔ غم و درد و رنج آنان بود. نخستین اثرش جام زرین را در سال ۱۹۲۹ نوشت. نگاه انسان دوستانه و دقیق او به جهان پیرامون و چهرهٔ رنج کشیدهٔ خودش سبب درخشش او در نوشتن آثاری چون موش ها و آدم ها و خوشه های خشم شد.
خوشه های خشم او در سال ۱۹۳۹ منتشر شد و جایزه پولیتزر را از آن خود کرد. استاین بک به سبب خلق این آثارش جایزهٔ نوبل سال ۱۹۶۲ را برد. از نوشته های دیگر او به چمنزارهای بهشتی، به خدایی ناشناس، تورتیلافلت، دره دراز، ماه پنهان است، دهکدهٔ ازیادرفته، کره اسب کَهَر، شرق بهشت، مروارید و پنجشنبهٔ شیرین می توان اشاره کرد.
استاین بک در سال ۱۹۶۲ برنده جایزهٔ نوبل ادبیات شد. مشهورترین آثار او موش ها و آدم ها (۱۹۳۷) و کتاب برنده جایزه پولیتزر، خوشه های خشم (۱۹۳۹) هستند که هردو نمونه هایی از زندگی طبقه کارگر آمریکا و کارگران مهاجر در دوره رکود بزرگ هستند.
عکس جان استاین بک
جان استاین بک چهارم (انگلیسی: John Steinbeck IV; ۱۲ ژوئن ۱۹۴۶ – ۷ فوریه ۱۹۹۱(1991-02-07)) نویسنده، روزنامه نگار، و رمان نویس اهل ایالات متحده آمریکا بود.
او دومین فرزند نویسنده و برنده جایزه نوبل جان استاین بک بود.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های جان استاین بک

جان ارنست استاین بک جونیور (به انگلیسی: John Ernst Steinbeck, Jr.) (زاده ۲۷ فوریه ۱۹۰۲ - درگذشته ۲۰ دسامبر ۱۹۶۸) که در منابع فارسی بیشتر با نام جان اشتاین بک شناخته می شود، نویسنده آمریکایی و برنده جایزه نوبل ادبیات بود.
• «آدمی بصیرت است نه بصورت، انسانیت به کمال است نه به جمال.»
• مردی چنان از دست من عصبانی بود که در آخر نامه اش نوشت: «آگاه باش، تو هرگز از این دنیا زنده بیرون نخواهی رفت.» نامه هایی که دیده ام «ساتردی ریویو» (۳ اوت ۱۹۵۶)
• «قدرت فاسد نمی کند. ترس است که فاسد می کند… شاید ترس از دست دادن قدرت.» «سلطنت کوتاه پپین چهارم» (۱۹۵۷)، صفحهٔ ۱۰۲

ارتباط محتوایی با جان استاین بک

جان استاین بک را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی جان استاین بک   • مفهوم جان استاین بک   • تعریف جان استاین بک   • معرفی جان استاین بک   • جان استاین بک چیست   • جان استاین بک یعنی چی   • جان استاین بک یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی جان استاین بک
کلمه : جان استاین بک
اشتباه تایپی : [hk hsjhdk f;
عکس جان استاین بک : در گوگل


آیا معنی جان استاین بک مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )