انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1010 100 1

جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان

جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان در دانشنامه ویکی پدیا

جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان
جایزه اسکار بهترین فیلم زبان خارجی یکی از جوایز معتبر اسکار است که از سوی آکادمی علوم و هنرهای سینما به فیلم های به زبان غیر انگلیسی این جشنواره تعلق می گیرد.
فهرست کشورها بر پایه تعداد جوایز اسکار فیلم غیر انگلیسی زبان
هنگامی که نخستین جشنواره اسکار در سال ۱۹۲۹ برگزار شد جایزه ای مجزا برای فیلم های زبان های خارجی وجود نداشت. در خلال سال های ۱۹۴۷ تا ۱۹۵۵ برنامه ای برای اعطای جایزه به فیلم خارجی مطرح شد تا این که در بیست و نهمین دوره، در سال ۱۹۵۶، بود که این جایزه رسماً به یک فیلم خارجی تعلق گرفت. از آن زمان هر سال یک فیلم غیرانگلیسی زبان در این مراسم جایزه می گیرد.
برخلاف جوایز دیگرِ اسکار، لازم نیست که حتماً فیلم های نامزد شده در این بخش در سینماهای آمریکا اکران شده باشند. کافی است که، در مدتی که آکادمی مشخص می کند، در کشوری که آن فیلم را نامزد کرده، دست کم به مدت ۷ روز در سینماهای تجاری اکران شده باشد. شرط مهم دیگر این است که بخشِ عمدهٔ دیالوگ های فیلم ها باید حتماً به زبانی غیر از انگلیسی باشد و آکادمی روی این موضوع سخت گیری می کند. همچنین آکادمی فیلم هایی را که پیش از اکران در سینما از رسانه های دیگر مثل تلویزیون و اینترنت پخش شده باشند به نامزدی در این بخش قبول نمی کند.
در سال ۲۰۰۷ خانم باولا تالوار کارگردان فیلم درام ادعا کرد که فیلم وی به نفع فیلم گارد شاهی اکلایا که نویسنده فیلم نامه اش با هیئت انتخاب کنندگان ارتباط داشته حذف شده است.
عکس جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان

به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

Erfan_Z_A_D > اغما
افشین اشکبوسی > قد و قامت
امل .ب.خ > course
محمدحسین اجارودی از گرمی.اردبیل > issar
اثر ناپذیر > passive
exo.pcy😍 > exo
مهران > فابریک
مهبد > مهبد

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان   • مفهوم جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان   • تعریف جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان   • معرفی جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان   • جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان چیست   • جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان یعنی چی   • جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان
کلمه : جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان
اشتباه تایپی : [hdci hs;hv fijvdk tdgl ohv[d cfhk
عکس جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان : در گوگل


آیا معنی جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )