برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1313 100 1

جریان حقوقی

معنی جریان حقوقی به انگلیسی

action (اسم)
گزارش ، عمل ، فعل ، کنش ، کار ، کردار ، جدیت ، اقدام ، بازی ، حرکت ، رفتار ، نبرد ، جنبش ، تاثیر ، تعقیب ، اشاره ، وضع ، پیکار ، طرز عمل ، تمرین ، سهم ، سهام شرکت ، جریان حقوقی ، اقامهء دعوا ، اشغال نیروهای جنگی ، اثر جنگ ، جریان

جریان حقوقی را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

مسعد سلیتی
جریان حقوقی جریانی است که بر مبنای حقوق بنیانگذاری شده است و بر رواج و روان کردن حقوق در بین شهروندان و ارتقاء آگاهی شهروندان از حقوق خود و تشکیل دولت حقوقی فعالیت می نمایند.
شهروندگرا
جریان حقوقی همان جریان سوم شهروندی علاوه بر جریان های دگرگون ساز(براندازان) ، محافظه کار رستگاری بخش ( اصولگرایان ) ، اصلاح طلبان از یک سو و جریان های فکری ناسیونالیسم و اسلامگرا از سوی دیگر پس از اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ در فضای کشور نمود پیدا کرد . جریان سوم شهروندی ، جریان مدنی تغییر است ، جریان تغییری که خواهان تغییر نظام فکری و اندیشه ها ، نگرش ها و روش های برای تغییر وضعیت اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی ، قانونگذاری و مدیریتی ، حل بحران ها و بهبود اوضاع کشور و شهروندان ایرانی می باشد. این جریان پاسخی عقلانی به خواسته و مطالبات و نیازهای شهروندان و مدافع حقوق بشر و شهروندی ، آزادی های بنیادین و دستیابی به دولت حقوقی است که با محوریت شهروند و برمبنای مسئولیت پذیری شهروندان ایرانی بنیان گذاری شده است.
جریان سوم شهروندی جریان تغییر مدنی که خواهان تبعیض مثبت نسبت به زنان، کارگران، معلمان، هنرمندان، نویسندگان، دانشجویان، جوانان، اقوام، اقلیت‌های مذهبی و دینی به جهت اهمیت ویژه‌ای که برای شناسایی و دستیابی به حقوق این گروه‌ها دارد تا با این تبعیض مثبت این گروه‌های اجتماعی که طی چندین دهه حقوق آن‌ها مورد توجه قرار نگرفته بود با دیگر شهروندان برابر شوند.

جریان سوم شهروندی جریان مدنی تغییری که باور به هویت شهروندی به عنوان هویت ملی دارد. هویت شهروندی که بر مبنای حقوق بشر و شهروندی است و به برابری همه شهروندان ایرانی به عنوان اعضای یک دولت ملی تاکید دارد و این تساوی و برابری در حقوق و تکالیف شهروندی را به طور رسمی شامل همه شهروندان ایرانی به صرف انسان علی‌رغم تمایز دینی، مذهبی، نژادی، زبانی و قومی در نحوه توزیع قدرت، ثروت، فرصت، خدمات و امکانات بین همه شهروندان ایرانی می‌داند.
جریان سوم شهروندی جریان تغییری است که باور به تغییر سیاست خارجی با نقش قدرت مدنی و جهت‌گیری توسعه و رشد اقتصادی دارد که دولت با غیر نظامی کردن روابط بین‌المللی نه تنها در پی قدرت‌طلبی یا نظامی‌گری نسبت به همسایگان و سایر کشور‌ها نیست، بلکه با رد سیاست‌های خشونت‌آمیز و توسعه‌طلبانه و ممانعت از به‌کارگیری خشونت علیه هریک از کشور‌ها اقدام به افزایش همکاری چند جانبه، پذیرش نظام بین‌المللی موجود و تعامل با آن، پرهیز از تنش و تقابل با نظام بین‌المللی، گسترش و تعمیق هرچه بیشتر روابط با همسایگان-سایر کشور‌ها و سازمان‌های بین‌المللی، مشارکت با سایر کشور‌ها در شکل‌دهی روابط بین‌المللی در حیطه منطقه‌ای و جهانی، اولویت یافتن توسعه اقتصادی بر توسعه ایدئولوژی، تقدم توسعه ملی و رفاه شهروندان ایرانی بر سایر اهداف، تحقق امنیت اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاران خارجی برای ایجاد اشتغال گسترده، حداکثر رساندن رفاه مادی شهروندان ایرانی و رشد و توسعه اقتصادی ایران می‌داند.

منبع خبر : سایت خبری شعار سال

https://shoaresal.ir/fa/news/251125/جریان-سوم-شهروندی-و-جریان-مدنی-تغییر
بنیان گذار و نظریه پرداز این جریان مسعد سلیتی است.

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی جریان حقوقی   • مفهوم جریان حقوقی   • تعریف جریان حقوقی   • معرفی جریان حقوقی   • جریان حقوقی چیست   • جریان حقوقی یعنی چی   • جریان حقوقی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی جریان حقوقی
کلمه : جریان حقوقی
اشتباه تایپی : [vdhk pr,rd
عکس جریان حقوقی : در گوگل

آیا معنی جریان حقوقی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )