انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1047 100 1

جنوب

/jonub/

مترادف جنوب: قبله، نیمروز، جهات، نواحی، پهلوها، کنارها

متضاد جنوب: شمال

برابر پارسی: نیمروز، اواخشتر، نسا، نیم روز

معنی جنوب در لغت نامه دهخدا

جنوب. [ ج َ ] (ع اِ) طرف جنوب ، یکی از چهار جهت اصلی در برابر شمال. (اقرب الموارد). چهار جهت اصلی عبارتند از: شمال ، جنوب ، مشرق ، مغرب ، و آنرا بپارسی او اخشتر و نسا گویند. (ناظم الاطباء). || بادی است برابر باد شمال. (از اقرب الموارد). باد دست راست و مهب آن از مطلع سهیل تا مطلع ثریاست. ج ، جنائب. (منتهی الارب ) (اقرب الموارد). باد قبله. (زمخشری ). باد که در برابر شمال جهد. ج ، اَجْنُب ، جنایب. (مهذب الاسماء) :
رود بحکم وی اندر فلک مدار و مسیر
وزد به امر وی اندر هوا جنوب و شمال.
مسعودسعد.
|| نیم روز. (التنبیه و الاشراف چ لیدن ص 31) (مفاتیح ).

جنوب. [ ج ُ ] (ع مص ) از دست راست وزیدن باد. (منتهی الارب ). || بادجنوب آمدن. (المصادر). || باد جنوب وزیدن بر قوم و هلاک کردن. (منتهی الارب ): جُنِبوا جنوباً؛ باد جنوب وزید بر آنان و هلاک کرد آنان را. (منتهی الارب ) (اقرب الموارد) (ناظم الاطباء). || دورشدن. (المصادر زوزنی ). || دردمندپهلو شدن. (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء). مبتلی به بیماری ذات الجنب گردیدن. (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء). || (اِ) در تداول بمعنی جَنوب ، یکی از جهات اربع.

جنوب. [ ج ُ ] (ع اِ) ج ِ جَنْب. (منتهی الارب ) (اقرب الموارد). پهلوها. رجوع به جَنْب شود.

معنی جنوب به فارسی

جنوب
پهلووکناروجهت، یکی ازجهات اربعه، مقابل شمال، قبله هم گویند
( صفتاسم ) جمع جنب . ۱- پهلوها کنارها. ۲- جهتها نواحی .
از دست راست ورزیدن باد یا باد جنوب آمدن یا دور شدن .
[علوم سیاسی و روابط بین الملل] ← جهان جنوب
[southeaster/ sou'easter] [علوم جَوّ] باد جنوب شرقی به ویژه باد قوی یا تندباد
[southwester/ sou'wester] [علوم جَوّ] باد جنوب غربی، به ویژه باد قوی یا تندباد
[souther] [علوم جَوّ] بادی جنوبی، به ویژه باد قوی یا تندباد
بادیست مخالف مجاز ادمی
مجموع بندر های ایران در ساحل خلیج فارس و بحر عمان شامل : بندر عباس بندر بوشهر بندر لنگه بندر جاسک چاه بهار دیلم کواتر خرمشهر آبادان .
[South Equatorial Countercurrent, SECC] [علوم جَوّ] جریان شرق سوی باریک و ضعیف در اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس که در نزدیکی 8 درجۀ جنوبی، درون جریان استوایی جا گرفته است
[South Equatorial Current, SEC] [علوم جَوّ] منطقۀ وسیع شارش یکنواخت غرب سوی آب که ناشی از بادهای بسامانی است که بخش شمالی چرخاب جنبِ حارّه ای نیمکرۀ شمالی را تشکیل می دهد
[global south] [علوم سیاسی و روابط بین الملل] واژه ای که امروز به جای جهان سوم به کار میرود و به معنای کشورهای کمترتوسعهیافته است که اکثراً در نیمکرۀ جنوبی قرار دارند متـ . جنوب
نامی است که و . ن . بالبو آ کاشف اقیانوس کبیر بر این اقیانوس نهاد .
۱ - نقطه ای که در مرکز محور جنوبی کره زمین قرار دارد . ۲ - یکی از دو قطب فلک بعقیده قدما که در جنوب عالم واقع و محاذی صورت فلکی [ صلیب جنوبی ] است .
[south point] [نجوم] یکی از چهار نقطۀ اصلی جهت یابی بر روی افق که جنوب جغرافیایی را نشان می دهد
دهی است از دهستان حوم. بخش بمپور شهرستان ایرانشهر در جلگه گرمسیری واقع است و آبش از رودخان. بمپور محصولش غلات و ذرت شغل مردمش زراعت است .

معنی جنوب در فرهنگ معین

جنوب
(جَ یا جُ) [ ع . ] (اِ.) یکی از چهار جهت اصلی که مقابل شمال است .
(جُ) [ ع . ] (ص .اِ.) جِ جنب . ۱ - پهلوها، کنارها. ۲ - جهت ها و نواحی .

معنی جنوب در فرهنگ فارسی عمید

جنوب
۱. [مقابلِ شمال] (جغرافیا) یکی از چهار جهت اصلی برابر با طرف دست راست کسی که رو به مشرق ایستاده باشد.
۲. [مجاز] شهرها و سرزمین های واقع در جنوب کشور.
۳. [مقابلِ شمال] [قدیمی] بادی که از سمت جنوب می وزد.

جنوب در دانشنامه ویکی پدیا

جنوب
جنوب یا نیمروز یکی از چهار جهت اصلی است. جنوب نقطه مقابل شمال است و ۹۰ درجه با خاور و باختر اختلاف جهت دارد. بطور قراردادی در نقشه ها، نقطه یا جهت پایینی نقشه را جنوب می نامند.
شمال
عکس جنوب
جنوب (اسپانیایی: El Sur) فیلمی در ژانر درام از کارگردان مؤلف کمال گرای اسپانیایی ویکتور اریسه است که در سال ۱۹۸۳ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به اورور کلمان اشاره کرد. این فیلم در سال ۱۹۹۶ در جشن صدسالگی سینمای اسپانیا توسط منتقدان و متخصصان به عنوان ششمین فیلم برتر اسپانیایی برگزیده شد. جنوب بر اساس رمانی به همین نام از آدلایدا گارسیا مورالس ساخته شده است.
مدت زمان این فیلم در اصل قرار بود که سه ساعت باشد اما تهیه کننده فیلم تصمیم گرفت که نود دقیقه دوم فیلم که در جنوب اسپانیا رخ می دهد ساخته نشود چون فکر می کرد که همین فیلم نود و پنج دقیقه ای که اریسه ساخته برای اهداف وی عالی است. فیلم جنوب به جشنواره فیلم کن ۱۹۸۳ راه یافت.
آسیای جنوبی یا جنوب آسیا، بخش جنوبی قارهٔ آسیا است که شامل کشورهای جنوب کوه های هیمالیا (sub-Himalayan countries) و در برخی منابع معتبر (چون تعریف سازمان ملل) نیز همچنین شامل کشورهای مجاور در شرق و غرب آن نیز می شود. این منطقه (از غرب به شرق) توسط آسیای غربی، آسیای مرکزی، آسیای شرقی، و آسیای جنوب شرقی احاطه شده است.
ویکی پدیای انگلیسی
امروزه معمولاً شامل افغانستان، هند، پاکستان، بنگلادش، مالدیو، سریلانکا، و نپال. همه این کشورها اعضای سارک هستند.
برای نخستین بار پارچه پنبه ای در حدود ۱٬۹۰۰ پیش از میلاد توسط تمدن دره سند در آسیای جنوبی بافته شد.
جنوب آفریقا بخش جنوبی قاره آفریقا است. مرزهای دقیقی برای این ناحیه تعریف نشده است.
آنگولا
بوتسوانا
لسوتو
ماداگاسکار
مالاوی
موریس
موزامبیک
نامیبیا
سوازیلند
تانزانیا
زامبیا
زیمبابوه
آفریقای جنوبی
در تقسیم بندی سازمان ملل متحد، کشورهای زیر در جنوب آفریقا قرار دارند:
این منطقه دارای جغرافیای متنوعی، از جنگل و چمنزار تا صحراست و شامل مناطق پایینتر از سطح دریا و نیز کوهستان است. این منطقه دارای بزرگترین ذخایر پلاتین و عناصر گروه پلاتین شامل کروم، وانادیوم و کوبالت و نیز اورانیوم، طلا، تیتانیوم و الماس در دنیاست.
این ناحیه از منظر مواد صادراتی یادشده، با سایر مناطق قاره متفاوت است؛ اما در خصوص مشکلات آن، اشتراکات زیادی دارد. علاوه بر استعماری که آثار تاریخی خود را بر توسعه این قاره به جای گذاشته است، امروزه، فقر، فساد و ایدز، تبدیل به مهم ترین موانع رشد اقتصادی شده اند. همانگوه که از جانب SADC بیان شده است، پایداری اقتصادی و سیاسی از مهم ترین اهداف در این منطقه است. کشور آفریقای جنوبی از نظر رشد اقتصادی، با اختلاف بسیار، قدرت بلامنازع منطقه است و تولید ناخالص داخلی آن به تنهایی از مجموع تولید ناخالص داخلی سایر کشورهای منطقه خود به مراتب بیشتر است.
جنوب آمریکائیان(نام علمی: Sudamericidae) نام یک تیره از راسته گندواناددسانان است.
جنوب آمریکایی(نام علمی: Sudamerica ameghinoi) نام یک گونه از تیره جنوب آمریکائیان است.
جنوب اروپا اصطلاحی است که عمدتاً برای توصیف همهٔ کشورهایی که در جنوب اروپا قرار دارند به کار می رود. با این حال، کاربردهای آن در زمان های گوناگون، شامل معنی های مختلفی نیز بوده است. مانند مفاهیم سیاسی، زبان شناسی و بافت فرهنگی و جغرافیای گیاهی یا اقلیمی. بیشتر کشورهای جنوب اروپا با دریای مدیترانه هم مرز هستند.
آندورا
پادشاهی متحد
جبل طارق (قلمرو برون مرزی بریتانیا)
پرتغال (از جمله: مادیرا و آزور)
اسپانیا (از جمله: جزایر بالئارس)
از لحاظ جغرافیایی، اروپای جنوبی شامل نیمهٔ جنوبی قاره اروپا است. این تعریف نسبی است و مرزهای روشنی ندارد. کوه های آلپ و کوه های مرکزی متشکل از موانع طبیعی میان ایتالیا و فرانسه و بقیه اروپا.
کشورهای اروپای جنوبی از لحاظ جغرافیایی عبارت اند از:
سازمان ملل متحد برای امور رسمی و انتشارات، کشورها را زیر مناطقی طبقه بندی می کند. جنوب اروپا، بر پایه تعریف سازمان ملل متحد، شامل کشورها و نواحی زیر است:
جنوب از جنوب غربی (به انگلیسی: South by Southwest) مشهور به SXSW، یکی از بزرگترین فستیوال های موسیقی در ایالات متحده آمریکا است.
فان فان فان فست
آستین سیتی لیمیتز
این فستیوال فرهنگی همه ساله در فصل بهار در ماه مارس در آستین، تگزاس برگزار می گردد.
این فستیوال در سال ۲۰۰۹ میلادی ۱۱۰ میلیون دلار درآمد برای شهر آستین به ارمغان آورد.
نیروگاه جنوب اهواز
باشگاه فوتبال جنوب اهواز
جنوب اکور (به لاتین: Akure South) یک سکونتگاه مسکونی در نیجریه است که در ایالت اوندو واقع شده است.
فهرست شهرهای نیجریه
جنوب ایران شامل نواحی جنوبی کوه های زاگرس و کرانه های شمالی خلیج فارس است که استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و بوشهر را در بر می گیرد. استان های خوزستان و کرمان نیز در این تقسیم بندی جای داده می شوند. بخش بزرگی از جنوب ایران دارای آب و هوای گرم و خشک است. شهرهای شیراز، بوشهر، یاسوج، بندرعباس، کرمان، مرودشت، سیرجان، اهواز و کیش از شهرهای مهم این منطقه به شمار می روند.
شمال ایران
شرق ایران
مرکز ایران
غرب ایران
جنوب ایران از نظر قومی بسیار متنوع است و لرها (شامل بختیاری ها)، فارس ها، قشقایی ها، لارستانی ها، بلوچ ها، عرب ها، ارمنی ها، ایرانیان آفریقایی تبار و یهودیان را در بر می گیرد. جنوب ایران خاستگاه مردم فارس است و بیشتر مردم ساکن در این بخش از ایران فارسی زبان (شامل زیرگروه هایی مانند لرها و بختیاری ها) هستند. اغلب مردم جنوب ایران از نطر قومی بخشی از مردمان ایرانی بوده و گویشور یکی از زبان های ایرانی هستند.
هفته نامه آئینه جنوب اولین هفته نامه بوشهر پس از انقلاب ایران در سال (۱۳۷۳) توسط محمد دادفر (نماینده اسبق بوشهر در مجلس شورای اسلامی) نشر و توزیع گردید که از همان شماره های اول، ضمن اطلاع رسانی، تاریخ و فرهنگ جنوب و بوشهر را به خوانندگان خود بازمی شناساند. آئینه جنوب پس از سال ها فعالیت در پایان کار خود به صورت یک روزنامه اصلاح طلب کشوری (روزنامه آئینه جنوب) درآمد که تنها با چاپ چند نسخه تعطیل گردید. آیینه جنوب در سال 73 با گستره انتشار "استان بوشهر" آغاز به کار کرد.در سال 75 گستره انتشار نشریه به "جنوب ایران" تغییر یافت و استان های خوزستان و فارس را در بر گرفت.در سال 77 روزنامه شد و در روز دهم مرداد 81 انتشار سراسری را در تهران صورت داد. در روز 17 مرداد 81 به دستور قاضی مرتضوی توقیف موقت شد و سرانجام در 10 شهریور 86 از کلیه اتهامات تبرئه گردید و اجازه انتشار یافت اما مدیر مسئول نشریه از انتشار مجدد خودداری کرد. محمد دادفر هنگام راه اندازی آیینه جنوب دبیر ادبیات فارسی دبیرستان های بوشهر بود و توانست در سال 1379 به کرسی "نمایندگی مردم بوشهر" در مجلس شورای اسلامی دست یابد و یکی از نمایندگان عضو کمیسیون اصل 90 (رسیدگی به شکایات مردم)مجلس ششم بود
آبا جنوب (به لاتین: Aba South) یک سکونتگاه مسکونی در نیجریه با جمعیت ۴۲۳٬۸۵۲ نفر است که در اراضی ابیا واقع شده است.
فهرست شهرهای نیجریه
آتش جنوب فیلمی به کارگردانی آلن برونت و نویسندگی آلن برونت، جمشید شیبانی ساختهٔ سال ۱۳۵۵ است.
ناصر ملک مطیعی
پوری بنایی
علی آزاد
اسماعیل شیرازی
محمدرضا فاضلی
علی دهقان
ذبیح الله ذبیح پور
محمود تهرانی
اکبر جنتی شیرازی
شاپور بخشایی
فرهاد خوشبخت
عباس مظاهری
علی بیات
چاه نفتی در جنوب طعمهٔ حریق می شود و کارشناسان آمریکایی اطفای حریق به جنوب خواننده می شوند...
آلومای دریاهای جنوب ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
آلومای دریاهای جنوب (فیلم ۱۹۲۶)
آلومای دریاهای جنوب (فیلم ۱۹۴۱)
ابوکاتا جنوب (به لاتین: Abeokuta South) یک سکونتگاه مسکونی در نیجریه است که در ایالت اوگون واقع شده است.
فهرست شهرهای نیجریه
ابوکاتا جنوب ۷۱ کیلومترمربع مساحت و ۲۵۰٬۲۷۸ نفر جمعیت دارد.
ارتش آزادی بخش جنوب (اسپانیایی: Ejercito liberador del Sur)، ارتشی است که به دست امیلیانو ساپاتا پس از این که فرانسیسکو مادرو دعوت به قیام مسلحانه و آغاز انقلاب مکزیک در سال ۱۹۱۰ میلادی (۱۲۸۸ خورشیدی) را اعلام کرد تشکیل شده بود. ساپاتا اغلب خود این ارتش را در نبرد همراهی و رهبری می کرد.
بعد از سرنگونی پورفیریو دیاس این ارتش که در آغاز با مادرو همکاری می کرد بر ضد او قیام کرد٬ چون مادرو نتوانسته بود خواستهای قیام جنوب که بیشتر پیرامون مالکیت زمین بود برآورده کنند. جنگ این ارتش تا زمان ونوستیانو کارآنسا ادامه داشت و با ترور ساپاتا در سال ۱۹۱۹ میلادی (۱۲۹۸ خورشیدی) به دست ارتش کارآنسا ، کم کم از هم پاشید.
سربازان ارتش آزادی بخش جنوب معروف به "ساپاتیستاس" (اسپانیایی: Zapatistas) بیشتر از دهقانان فقیری که دوست داشتند بیشتر وقت خود را به کار کردن بر روی زمینهای کشاورزی بپردازند تا از این راه بتوانند درآمدی داشته باشند تشکیل شده بود. به همین دلیل این سربازان بعد از چندین ماه خدمت به خانه های خود باز می گشتند تا ماه های باقیمانده سال را به کشاورزی بپردازند.
ارتش آزادی بخش جنوب در طول خدمات خود از ۴،۰۰۰ تا ۲۷،۰۰۰ نفر داشت، ساختار این ارتش بسیار سست و سیستم رتبه در آن محدود بود.
اسرار قطب جنوب (به فرانسوی: Le Sphinx des glaces) که در فارسی بیشتر با نام ابوالهول یخ ها معروف است کتابی است نوشته ژول ورن نویسنده و نمایشنامه نویس فرانسوی است که در دو جلد نخستین بار در سال ۱۸۹۸ منتشر شد. این کتاب داستان سفری به اطراف جزایر کرگولن در جنوب اقیانوس هند است. این رمان به عنوان پاسخی به کتاب روایت آرتور گوردون پایم، از نانتوکت نوشته ادگار آلن پو که در سال ۱۸۳۸ منتشر شد، نوشته شده است.
داستان این کتاب در ۱۸۳۹ یازده سال پس از وقایعی که برای آرتور گوردون پیم رخ داده اتفاق می افتد و یکسال بعد از انتشار کتاب تنظیم شده است.
راوی ماجرا مرد ثروتمند آمریکایی به نام جرولینگ است که خود را با مطالعه و بررسی شخصی حیات وحش جزایر کرگولن سرگرم نموده بودو حال در پی راهی برای بازگشت به آمریکا بود. هالبران یکی از نخستین کشتی هایی است که وارد کرگولن شده و کاپیتان لن گای با اکراه موافقت می کند که جرولینگ را به عنوان مسافر پذیرفته و تا جزایر تریستان دا کونا برساند.
در بین راه آن ها با کوه یخ سرگردانی مواجه می شوند که جسدی روی آن افتاده بوده و معلوم می شود که ملوانی از کشتی جین است. یادداشتی همراه جسد است که نشان می دهداو و چند نفر دیگر از جمله کاپیتان کشتی جین، ویلیام گای از یک واقعه مرگبار در تسالا جان به در برده و هنوز زنده هستند.
مختصات: ۳۵°۳۸′۵۲٫۳۱″ شمالی ۵۱°۲۴′۵۶٫۱۸″ شرقی / ۳۵٫۶۴۷۸۶۳۹°شمالی ۵۱٫۴۱۵۶۰۵۶°شرقی / 35.6478639; 51.4156056
معرفی ایستگاه
ایستگاه متروی پایانهٔ جنوب یکی از ایستگاه های خط ۱ متروی تهران است که در پایانه جنوب واقع شده است.
نام این ایستگاه پیشتر ترمینال جنوب بود.
بخش مرکزی شهرستان رودبار جنوب یکی از بخش های شهرستان رودبار جنوب در استان کرمان ایران است.
بخش مرکزی شهرستان رودبار جنوب
دهستان رودبار (رودبار جنوب)
دهستان نهضت آباد
شهر: رودبار
بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت بخش مرکزی شهرستان رودبار جنوب در سال ۱۳۸۵ برابر با ۵۰۹۰۳ نفر بوده است.
به سوی جنوب (به انگلیسی: Due South) یک سریال جنایی کانادایی است که عناصر کمدی نیز در آن به کار رفته است. کارگردانی این سریال به عهده پل هگیس بوده و توسط آلیانس فیلمز تولیده شده است. از ستارگان این سریال می توان از پل گراس، دیوید مارسیانو و کلوم کیث رنی نام برد. این مجموعه در ۴ فصل با مجموع ۶۷ قسمت از سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۹ پخش شد.
پل گراس در نقش بنتون فریزر
در اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی (اواخر دهه ۱۳۷۰ شمسی) از کانال سه پخش شد و در سال ۱۳۹۴ از کانال نمایش بازپخش شد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

جنوب در جدول کلمات

آتشفشانی در جنوب ایتالیا
وزوو
از قوم های ایرانی بومی جنوب باختری ایران
لر
از مناطق جنگ زده جنوب کشورمان
فاو
از نقاط دیدنی خوزستان که در دشتی در حدود 40کیلومتری جنوب شرقی دزفول واقع شده و دارای قدمتی هفت هزارساله است
تپه چغامیش
از نهرهای مرزی جنوب شرقی
هریرود
از کشورهای آسیای جنوب شرقی
تایوان
ازمناطق عملیاتی جنوب دردوران جنگ
فاو
انجمن ملل جنوب شرقی آسیا
اسهان
اولین زنی که پا به قطب جنوب گذاشت
ایرین شیوایی
بنای تاریخی عصر صفوی در جنوب بهشهر
چشمه عمارت

معنی جنوب به انگلیسی

south (اسم)
نیم روز ، جنوب

معنی کلمه جنوب به عربی

جنوب
جنوب
جنوبي
جنوب
جنوبي
دائرة منجمدة جنوبية
دائرة منجمدة جنوبية

جنوب را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

امیرمحمد ١٣:٢٢ - ١٣٩٥/٠٨/٢١
این واژه عربی است و پارسی آن اینهاست:
نِسار (جایی که بر آن آفتاب نتابد) (لری)
رَپیت (پهلوی: رَپیتوین rapitvin)
راژیر (کردی)
نیمروز (پارسی دری)
|

محمد طاها ١٩:٠٩ - ١٣٩٦/٠١/٠٧
پادشمال
|

محسن مرادنوری ٠٢:١١ - ١٣٩٧/١٢/٢٣
مانی
|

محمد ١٢:٤١ - ١٣٩٨/٠٦/٢١
برابر پارسي:نيمروز؛زيرسو
در نياپارسيك(اچمي):زِرسو
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

غزل > cookpit
s.m > Caterpillar
مرتضی بزرگیان > misjudgment
jim potter > set up camp
Mostafa.Z > بزغاله
.. > slowly
حیدر نیک آیین > انتقادی
علی خراسانی > low income

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• جنوب مردان   • تابناک هرمزگان   • جنوب به انگلیسی   • جنوب پسر   • جنوب شدن   • تهران جنوب   • استانداري هرمزگان   • جونوب   • معنی جنوب   • مفهوم جنوب   • تعریف جنوب   • معرفی جنوب   • جنوب چیست   • جنوب یعنی چی   • جنوب یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی جنوب
کلمه : جنوب
اشتباه تایپی : [k,f
آوا : jonub
نقش : اسم
عکس جنوب : در گوگل


آیا معنی جنوب مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )