برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1221 100 1

جنگ جهانی

جنگ جهانی در دانشنامه ویکی پدیا

جنگ جهانی
جنگ جهانی به درگیری نظامی گسترده ای اطلاق می شود که اکثریت دولت و مردم جهان را درگیر خود کند.
جنگ جهانی اول
جنگ جهانی دوم
در تاریخ، این عنوان معمولاً به دو جنگ بسیار عظیم که در قرن بیستم اتفاق افتاد، یعنی «جنگ جهانی اول» و «جنگ جهانی دوم»، اطلاق می شود.
بسیاری، به طنز یا به جِد، از «جنگ جهانی سوم» و «جنگ جهانی چهارم» صحبت کرده اند. برای مثال، بعضی «جنگ سرد» را جنگ جهانی سوم و «جنگ علیه تروریسم» را جنگ جهانی چهارم می نامند؛ اما این عناوین هرگز تثبیت نشده اند.
جنگ جهانی اول در سال های ۱۹۱۴ تا ۱۹۱۸، و جنگ جهانی دوم بین سال های ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۵ روی داد.
جنگ جهانی Z (انگلیسی: World War Z) عنوان یک رمان وحشت آخرالزمانی زامبی است که توسط نویسنده آمریکایی مکس بروکس نوشته شده است. این رمان مجموعه ای از حساب های شخصی است که توسط یک نماینده کمیسیون پس از جنگ سازمان ملل متحد پس از جنگ جهانی ویرانگر در برابر طاعون زامبی نقل شده است. عبارات دیگر یک مبارزه ناامید کننده ده ساله را به تصویر می کشد، که توسط افراد ملیت های مختلف تجربه می شود. حساب های شخصی نیز تغییرات اجتماعی، سیاسی، مذهبی و محیطی را در بر می گیرد.
جنگ جهانی اول (که با نام های جنگ بزرگ و جنگ برای پایان همهٔ جنگ ها نیز شناخته می شود) جنگی جهانی بود که از ۲۸ ژوئیه ۱۹۱۴ تا ۱۱ نوامبر ۱۹۱۸ رخ داد و در پی آن، بدون زمینهٔ جدی کشمکش، سربازان بسیاری برای جنگ تجهیز شدند و مناطق زیادی از جهان درگیر جنگ گشتند. تلفات جنگ جهانی اول تا آن زمان در تاریخ بی سابقه بود. از سلاح های شیمیایی برای نخستین بار در این جنگ استفاده شد. برای نخستین بار، به گونه ای انبوه مناطق غیرنظامی بمباران هوایی شدند و نیز برای نخستین بار در این سده کشتار غیرنظامیان در ابعادی گسترده رخ داد. این جنگ به خاطر شیوهٔ جنگ خاکریزی به ویژه در جبهه غرب آن نیز شناخته شده است.
پایان امپراتوری های آلمان، عثمانی اتریش-مجارستان و روسیه
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با جنگ جهانی

جنگ جهانی در جدول کلمات

فرمانده نیروهای فرانسوی در جنگ جهانی دوم
شارل دوگل
کنفرانس تاریخی پس از جنگ جهانی دوم
یالتا

جنگ جهانی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی جنگ جهانی   • مفهوم جنگ جهانی   • تعریف جنگ جهانی   • معرفی جنگ جهانی   • جنگ جهانی چیست   • جنگ جهانی یعنی چی   • جنگ جهانی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی جنگ جهانی
کلمه : جنگ جهانی
اشتباه تایپی : [k' [ihkd
عکس جنگ جهانی : در گوگل

آیا معنی جنگ جهانی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )