انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1070 100 1

جنگ داخلی سوریه

جنگ داخلی سوریه در دانشنامه ویکی پدیا

جنگ داخلی سوریه
عکس جنگ داخلی سوریه
پناهندگان جنگ داخلی سوریه (انگلیسی: Refugees of the Syrian Civil War) یا پناهندگان سوری در هنگام بالا گرفتن بحران در سوریه در سال ۲۰۱۵ از این کشور فرار کردند، تا بحال بیش از ۶ میلیون پناهنده سوری در کشورهای مجاور سوریه ثبت شده است به طور خاص در اردن، ترکیه و عراق و ده ها هزار پناهنده سوری نیز هستند که در جایی ثبت نشده است،
ترکیه اقدام به ساختن تعدادی اردوگاه برای اسکان پناهندگان سوری در تعدادی از مناطق ترکیه کرد از جمله در هاتای و کلس و غازی عینتاب و شانلورفا.
دولت اردن از قصد خودش برای درست کردن یک اردوگاه برای پناهندگان سوری در شمال اردن به مساحت ۳۰٫۰۰۰ متر مربع خبر داد
در دهم ماه آوریل کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل اقدام به توزیع پتو، آبگرمکن برای پناهندگان سوری در سوریه، لبنان و عراق نمود
سازمان بین المللی مهاجرت اقدام به توزیع سیستم های تصفیه آب و چراغ های قابل شارژ و پتو و اجاق گاز برای پناهنده های سوری در کشورهای لبنان و عراق نمود
سازمان بین المللی کمکهای پزشکی از نیمه سال ۲۰۱۱ تا به الآن اقدام به دادن کمکهای طبی به تعداد ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ پناهنده سوری در کشورهای همسایه با سوریه نمود.
در مه ۲۰۱۷ تعداد ثبت نام ۵٬۰۵۵٬۷۳۲
در مارس۲۰۱۶ براساس برآورد سازمان ملل متحد، ۶٬۱۳۰٬۰۰۰–۶٬۳۲۰٬۰۰۰
در ۲۰۱۵ عدد ثبت شده ۱٬۰۰۱٬۰۵۱
روسیه از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سال ۲۰۱۱ چه از نظر سیاسی، چه کمک نظامی، و از سپتامبر ۲۰۱۵ از طریق دخالت مستقیم نظامی در سوریه فعالیت داشته است. این دومین بار از زمان پایان جنگ سرد است که روسیه خود را درگیر جنگ مسلحانه در خارج از مرزهای اتحاد جماهیر شوروی کرده است. از اکتبر ۲۰۱۱، روسیه به عنوان یکی از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد که دارای حق وتو می باشند بارها قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل را که خواستار استعفای رئیس جمهور سوریه بشار اسد و همچنین امکان تحریم های سازمان ملل را علیه دولت اسد را وتو نموده است.
مداخله خارجی در جنگ داخلی سوریه
همچنین همواره درخواست قدرت های غربی و متحدان عرب آن ها را که نمی خواهند بشار اسد در مذاکرات سوریه باشد را رد می کند. در ماه ژانویه و فوریه ۲۰۱۲، طرح های صلح روسیه، توسط شورای ملی سوریه و قدرت های غربی رد شده است.
حملات هوایی روسیه به سوریه بارها مورد انتقاد قرار گرفته و ادعا شده که تخریب بیمارستان ها و تجهیزات پزشکی را هدف قرار داده است و همچنین در مورد کشته شدن چندین هزار غیرنظامی مورد انتقاد شدید قرار گرفت و به همین دلیل حق ریاست خود در حقوق بشر سازمان ملل متحد">شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را از دست داد. گزارش ها نشان می دهد در شش ماه اول سال ۲۰۱۸، در مقایسه با سال ۲۰۱۷، میزان آسیب های غیرنظامی ناشی از حملات روسیه افزایش ۳۴ درصدی داشته است.
روسیه به طور رسمی، تنها در یک جنگ هوایی علیه سوریه شرکت کرده است با تعداد کمی از نیروهای ویژه و پشتیبانی در زمین، با این حال در نوامبر ۲۰۱۶، رویترز گزارشی را منتشر کرد که حاوی شواهدی مبنی بر نقش مهم روسیه در مبارزه زمینی که در پوشش پیمانکاران استخدامی و از طریق سازمان خصوصی انجام شده است. بر اساس این گزارش، به صورت غیررسمی، این نیروها در هماهنگی با ارتش روسیه کار می کردند و گزارش شده که به این پیمانکاران روسیه در سوریه مبلغ ۶۵۰۰ دلار در ماه پرداخت می گردد.
روزنامه نگاران کشته شده در جنگ داخلی سوریه (انگلیسی: List of journalists killed during the Syrian Civil War) وضعیت روزنامه نگارانی است که از آغاز جنگ داخلی سوریه در ۲۰۱۱ حین مأموریت کشته شده اند. همچنین وضعیت خبرنگاران اعزامی جنگ خارجی را در بر می گیرد.
به غیر از کسانی که با دولت سوریه کار مشترک رسانه ای می کنند، روزنامه نگاران از گزارش دادن در سوریه ممنوع شده اند. کسانی که برای انعکاس وضعیت فاجعه بار به سوریه سفرکرده اند توسط دولت سوریه مورد حمله و هجوم قرارگرفته اند، بر اساس گزارش ها حداقل در طی یک ماه اول تظاهرات مردم و اپوزیسیون سوریه علیه دولت سوریه، هفت روزنامه نگار محلی و بین المللی بازداشت شدند و حداقل یکی از آن ها مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
یک فلسطینی که شهروند اردن است بنام «سلامه کیله» قبل از اینکه به کشورش اخراج شود، مورد شکنجه و اذیت و آزار توسط مقامات سوریه قرار گرفت و در شرایط بسیار بدی قرارگرفته بود.
این روزنامه نگاران از جمله روزنامه نگاران حرفه ای سوریه می باشند (که خبرنگاران طرفدار حکومت را نیز شامل می شود) یا روزنامه نگاران شهروند سوری هستند (منجمله خبرنگارانی که برای نیروهای اپوزیسیون فعالیت می کنند) علاوه بر این آن دسته از روزنامه نگاران را نیز شامل می شود که در محل های ناشناخته ای به سر می برند یا هنگام تهیه گزارش و در حین مأموریت سر به نیست شده اند، منجمله شامل کسانی می شوند که مشخص نیست جزو تلفات روزنامه نگاران به حساب می آیند یا نه. طی جنگی که از (ژانویه -آوریل ۲۰۱۱) شروع شد و اکنون وارد هفتمین سال خود شده است بیش از صد و ده خبرنگار کشته شده اند. تعداد روزنامه نگارانی که در سوریه ربوده شده یا به قتل رسیده اند بی سابقه است، از شروع جنگ داخلی در سوریه تا اوایل سال ۲۰۱۳ تقریباً یک روزنامه نگار در هر هفته ربوده شده است. از آن زمان، تعداد روزنامه نگاران کشته شده و ربوده شده در سوریه کاهش یافته است، اما این آمارها گمراه کننده هستند. جیسون استرن، معاون ارشد MENA کمیته محافظت از روزنامه نگاران که یک سازمان مستقل و غیرانتفاعی است و تلاش می کند که آزادی مطبوعات را ارتقاء دهد در این مورد می گوید: در سوریه خبرنگاران در معرض تهدیدات جدی هستند آن ها ربوده شده و سپس به قتل می رسند، این منبع اضافه می کند که بیشتر روزنامه نگاران بین المللی از رفتن به سوریه می ترسند و بسیاری از روزنامه نگاران محلی نیز فرار کرده اند.
رسانه های بین المللی و روزنامه نگاران با محدودیتی در منطقه فدراسیون دموکراتیک شمال سوریه مواجه نیستند، این تنها منطقه ای در سوریه است که آن ها حفاظت داشته و آزادی عمل دارند.
گاه شمار جنگ داخلی سوریه مروری کلی است بر وقایع بااهمیتی که در راستای درگیری های سوریه رخ می دهند.
از ماه ژانویه ۲۰۱۱ صدها هزار معترض در شهرهای مختلف سوریه نظیر دمشق، حمات، جبله، لاذقیه، درعا و حمص به مدت چندین ماه، در روزهای مختلف به ویژه روزهای جمعه با نام هایی مانند جمعه عزت، جمعه مقاومت، جمعه شهدا، جمعه مبارزه، جمعه آزادگان، جمعه آزادی، جمعه نگهبانان میهن، جمعه کودکان، جمعه عشایر، جمعه صالح العلی، جمعه عدم مشروعیت، جمعه ارحل، جمعه لا للحوار و جمعه سر فرود نمی آوریم جز در مقابل خدا علیه دولت بشار اسد دست به اعتراض و تظاهرات زدند و خواهان کناره گیری او از قدرت شدند. تانک ها و نیروهای نظامی دولت بشار اسد در شهرهای مختلف سوریه نظیر دمشق، درعا و حمص مستقر شدند و معترضان را سرکوب کردند. معترضان به دخالت نیروهای دولت ایران در سرکوب معترضان نیز اعتراض داشتند.
در ۱۵ مارس ۲۰۱۱ در شهر درعا در جنوب غرب سوریه، نیروهای امنیتی گروهی از جوانان را به اتهام «کشیدن نقاشی های ضدحکومتی با اسپری روی دیوار مدرسه» دستگیر کردند. این کار اعتراضاتی را در سطح شهر در پی داشت؛ معترضان به خیابان ها آمدند و در واکنش نیروهای امنیتی نیز به روی معترضان آتش گشودند و چهار تن از آنها را کشتند. گفته می شود این اولین اعتراض ضدحکومتی بود و چهار قربانی آن نیز اولین قربانیان قیامی بودند که به جنگ داخلی و ویرانگر تبدیل شد اما در ۲۸ مارس ۲۰۱۱ اعتراضات در درعا و سرکوبهای نیروهای امنیتی برای چند روز ادامه یافت. دست کم ۶۰ نفر از معترضان زندانی شدند و اعتراضات به دیگر شهرهای سوریه نیز گسترش یافت. به تدریج برخی از مخالفان به سمت مبارزهٔ مسلحانه رفتند.
نیروهای دولتی سوریه در تاریخ ۴ ژوئن ۲۰۱۱ در شهر جسرالشغور در استان ادلب عملیاتی را علیه مخالفان با نام مبارزه با تروریستها آغاز کردند که در جریان آن شماری از معترضان و مخالفان کشته شدند. پس از آن در ۶ ژوئن تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرد که مخالفان مسلح در این شهر به نیروهای دولتی حمله کرده و ۲۰ پلیس را کشته اند. بنا بر گزارش های دولتی تا ساعات پایانی این روز به بسیاری از ایستگاه های پلیس حمله و در مجموع ۱۲۰ پلیس کشته شدند.
مداخله حزب الله در جنگ داخلی سوریه حزب الله لبنان در جنگ داخلی سوریه برای حمایت از بشار اسد دست به مداخله نظامی زد. نمونه ای بارز از مداخله نظامی حزب الله در سوریه نبرد القصیر است. اکونومیست، هفته نامه خبری و بین المللی در گزارشی، حزب الله را متهم به ارتکاب جرایم جنگی در سوریه می کند این روزنامه در ادامه می نویسد که تلفات حزب الله در سوریه از ۱۰۰۰ تن تجاوز کرده است که این میزان تلفات انسانی حزب الله در صورت درستی از جنگ ۳۳ روزه بیشتر است.سید حسن نصرالله در یکی از سخنرانی های خود گفته است که تا هر زمان که شرایط ایجاب کند حزب الله در سوریه باقی خواهد ماند. همچنین حسن نصرالله با وجود اینکه منابع اطلاع رسانی دیگر تلفات این حزب بیش از ۱۰۰۰ تن برآورد کرده است تصریح کرد که تلفات حزبش از ۲۵۰ تن در جنگ داخلی سوریه تجاوز نکرده است.
رئیس جمهور لبنانی میشل سلیمان:از حزب الله به دلیل دوری جستن از منطق بین المللی، تجاوز مرز و نقشه کشی برای درگیری مسلح در سوریه انتقاد کرد.
سعد حریری: ذکر کرد که مداخله حزب الله در سوریه جرمی در حق مردم لبنان و سوریه است.
صبحی الطفیلی: بیان کرد که مداخله حزب الله در سوریه، شروع نبرد مذهبی است و مسیر کشته شدگان رزمندگان حزب الله در این نبرد، جهنم است.
سامی الجمیل:گفت مداخله حزب الله در سوریه منجر به کشاندن تکفیری ها به لبنان خواهد شد.
سمیر جعجع: جعجع به رئیس حزب الله لبنان اتهام وارد ساخت که با این مداخله نظامی تروریست ها را به لبنان کشانده است.
منظور از مداخله خارجی در جنگ داخلی سوریه حمایت سیاسی، نظامی و عملیاتی از جوانب درگیر در منازعهٔ در جریان سوریه است که در مارس ۲۰۱۱ شروع شد و نیز درگیری خارجی در آن. بسیاری از جوانب درگیر در جنگ در سوریه حمایت های متنوعی از کشورها و نهادهای خارجی مستقر در خارج از سوریه دریافت می کنند. منازعهٔ درجریان در سوریه به طور گسترده به عنوان رشته جنگ های نیابتی بین قدرت های منطقه ای و جهانی، خصوصاً بین آمریکا و روسیه و نیز بین ایران و عربستان سعودی توصیف شده است.
نقض حقوق بشر در جنگ داخلی سوریه (انگلیسی: Human rights violations during the Syrian Civil War) ابعاد زیادی به خود گرفته و جدی است. گزارش های سازمان ملل می گوید که این جنگ توسط گروه های جنگجو «بدون هرگونه وفاداری به نرم های قانون بین الملل» توسط طرف های ذی ربط درصحنه اجرا می شود «که آثار زیان بار زیادی برای شهروندان به ارمغان آورده است.»
جنگ در سوریه وضعیت وحشتناکی برای شهروندان به وجود آورده است گروه های کمک رسانی بین المللی گزارش های زیادی از ابعاد وحشی گری علیه شهروندان عادی در جنگ داخلی گزارش کرده اند.
در مارس ۲۰۱۷ گروه سوری ها برای حقوق بشر گزارش کرد که تعداد ۴۶۵٫۰۰۰ نفر در طی درگیری های داخلی سوریه به قتل رسیده اند که از این تعداد، ۹۶٫۰۰۰ شهروندان عادی می باشند و هم زمان نیز تعداد ۱۴۵٫۰۰۰ نفر مفقودالاثر شده اند.
گروه سوری ها برای حقوق بشر گزارش می دهد که در اثر حملات نیروهای بشار اسد و شبه نظامیان وابسته به آن و دولت روسیه تعداد ۸۳٫۰۰۰ نفر از مردم عادی به قتل رسیده اند، علاوه بر این عدد تعداد ۷٫۰۰۰ نفر از مقاومت مردمی علیه دولت به قتل رسیده اند، تعداد قربانیان حملات داعش به ۳٫۷۰۰ نفر و تعداد قربانیان حملات ائتلاف آمریکا به ۹۲۰ و تعداد قربانیان ناشی از حملات ترکیه به ۵۰۰ نفر می رسد.
بر اساس گزارش گروه های حقوق بشری و سازمان ملل، نقض حقوق بشر توسط دو طرف، دولت سوریه و مخالفین در ابعاد بزرگ صورت می گیرد.
قربانیان جنگ داخلی سوریه تعداد زیادی غیرنظامی را در برمی گیرد، فرستاده سازمان ملل در امور سوریه استفان دی میستورا در آوریل ۲۰۱۶ آمار زیر را در این مورد منتشر کرد:۴۰۰٫۰۰۰ نفر از مردم در درگیری های دوطرفه بین مردم و دولت سوریه کشته شده اند.در دسامبر ۲۰۱۶ این عدد به ۴۵۰٫۰۰۰ نفر بالغ شد.۴٫۸۰۰٫۰۰۰ نفر بی خانمان شده بودند.۶٫۳۰۰٫۰۰۰ نفر در داخل سوریه آواره شده اند و این تعداد اضافه بر آمار تعداد پناهندگان به سایر کشورها بوده است و تعداد ۱۳٫۵۰۰٫۰۰۰ نفر از مردم سوریه نیاز به کمک دارند.
کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل تأیید می کند که تعداد ۹ کشتارجمعی در فاصله زمانی ۲۰۱۲ تا نیمه ژوئیه ۲۰۱۳ که توسط دولت سوریه و شبه نظامیان وابسته به آن که در ۸ کیس مجزا انجام شده است مورد شناسایی قرارگرفته است و در مقابل یک گزارش نیز از موارد مشابه از گروه های مخالف گزارش شده است.
رژیم اسد متهم به استفاده از گاز کلرین و شکنجه و قتل های بدون محاکمه و بدون قانون شده است، همچنین دولت اسد متهم است که اقدام به جنایات وحشتناک و بمباران های وسیع و بدون هدف که قربانیانش عمدتاً شهروندان عادی بوده است می باشد. همچنین این رژیم متهم است که دست به کشتارهای جمعی نسبت به شهروندان عادی با استفاده از نیروهای شبه نظامی و نیروهای ارتش سوریه زده است، ازجمله اقداماتی که مصداق جنایت علیه بشریت تلقی می شوند: سربازگیری از میان کودکان، حمله علیه مناطق مسکونی و شهروندان که ربطی به گروه های مخالف ندارد، گروگان گیری و قتل اقلیت های مذهبی و استفاده از گازهای سمی کشنده علیه شهروندان و گروه های مخالف هست.چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های جنگ داخلی سوریه

جنگ داخلی سوریهدرگیری مسلحانهٔ چند طرفهٔ مداوم با دخالت های بین المللی در سوریه است که از ۲۶ ژانویه ۲۰۱۱ شروع شد.
• «اول اینکه روسیه از شخص بشار اسد حمایت نمی کند بلکه سعی دارد روابط دوستانه اش را با سوریه بعنوان یک کشور حفظ کند. این روابط در دوران بشار اسد ساخته نشده بلکه در زمان پدرش حافظ اسد ایجاد شده است. دوم اینکه ما هرگز نگفته ایم که این موضوع، مسئله اصلی ما دراین فرایند است. نظر ما این است که در حال حاضر هیچ قدرت مشروعی در سوریه جز بشار اسد وجود ندارد. چه دوست داشته باشیم یا نه، او رئیس جمهوری کنونی سوریه است. کنار گذاشتن او در این شرایط به هرج و مرج منجر می شود. ما در موارد متعدد در خاورمیانه شاهد این مسئله بوده ایم مثلاً وقتی کشوری تکه تکه می شود مثل آنچه در لیبی اتفاق افتاد. به همین دلیل بشار اسد باید در تمام مراحل و راه حل های متصور، بخشی از فرایند باشد و این مردم سوریه هستند که باید دربارهٔ سرنوشت او تصمیم بگیرند.» -> دمیتری مدودف
• «چیزی نمی تواند ریختن خون برادران و خواهران ما در سوریه را توجیه کند.» -> پاپ فرانسیس
• «ما از تلاش های بین المللی برای مبارزه با تروریسم استقبال می کنیم اما این تلاش ها باید با هماهنگی دولت و ارتش سوریه صورت گیرد و اگر این هماهنگی نباشد این تلاش ها نقض حاکمیت و مداخله آشکار محسوب می شود و تأثیر جشمگیری نیز بر میدان نخواهد داشت بلکه اوضاع را بدتر خواهد کرد.» -> ولید معلم
• «تروریست ها تنها به ریختن خون سوری ها راضی نشدند بلکه تمامی مردم جهان را هدف قرار دادند .» -> ولید معلم
• -> ولید معلم
• «ما در سوریه به نیابت از جهان با تروریسم می جنگیم. ارتش شجاع ما مستحق حمایت و تقدیر است. اقدامات تروریستی در کشور ما در مقابل چشم و گوش تمامی جهان صورت می گیرد. با این حال مردم سوریه همچنان در برابر تروریسم پایدار هستند.» -> ولید معلم
• «ما از همان سال ۲۰۱۱ اعلام کردیم که برای حل بحران باید دو مسیر را دنبال کرد: مبارزه با تروریست ها و برگزاری مذاکرات سوری-سوری. بار دیگر بر تعهد خود به مذاکرات مورد حمایت سازمان ملل در ژنو تأکید می کنیم.» -> ولید معلم
• «ما هرگز تجزیه سوریه و تبدیل آن به دولت های کوچک مذهبی را نمی پذیریم چون این مسئله برای همه منطقه خطرناک خواهد بود. اگر خدای نکرده این مسئله تحقق پیدا کند، دیگر هیچ یک از کشورهای منطقه روی آرامش و ثبات را نخواهند دید. همه، به خصوص کشورهای اسلامی از آن ضرر خواهند کرد. ازاین روست که به همه دوستانمان می گوییم به مسئله طایفه گرایی دامن نزنید.» -> بن علی ییلدریم
• «به راستی و از ته دل می گویم که ما مردمان غرب و جنوب این کشور، درد همه مردمان سوریه، عراق، لیبی، یمن و فلسطین را به خوبی درک می کنیم چون خود نیز روزی صلیب و لقب آواره جنگی را بر دوش زخمی خود و خانواده هایمان کشیده ایم.» -> حبیب احمدزاده
• «تصمیم برای سوریه و سرنوشت این کشور به دست ملت سوریه است.» -> هدیه عباس
• «بحران سوریه واقعا بحران سوریه نیست بلکه این خاورمیانه است که در بحران به سر می برد.» -> پیتر ماورر
• «موضوع پناهجویان یک موضوع انسانی است و ما همواره با آنها ابراز همدردی می کنیم و آنچه برای سوریه و آوارگان رخ می دهد را محکوم می کنیم. اما نباید فراموش کنیم که لبنان هم کشوری است که از بحران های معیشتی شدید رنج می برد و زیرساخت های آن ویران شده است، اما این موضوع هم هرج و مرج و بی نظمی دولت در تعامل با پرونده پناهجویان را توجیه نمی کند باید برخورد با آنها منظم و براساس برنامه باشد ولی از جنبه سیاسی، این موضوع به ارتباط بین دولت دو کشور لبنان و سوریه به منظور بازگشت آوارگان به سرزمینشان ربط دارد.» -> عنایه عزالدین
• «در اثر بی ثباتی و جنگ داخلی در سوریه و عراق حدود سه میلیون آواره اکنون در کشور ما زندگی می کنند. ما در روزهای سخت این برادران را پذیرفتیم و با بازکردن درهای خانه مان روی آنها نانمان را با آنها تقسیم کردیم. ما براساس ایمان و عقیده خودمان عمل کرده و به این کار ادامه می دهیم. پنج سال می گذرد که این افراد میهمان ما هستند. ما به جهان و به دوستان غربی مان می گوییم و حتی به برادران اسلامی مان که این بار سنگینی است، بیایید شما هم بخشی از آن را متحمل شوید، اما تاکنون انتظارات ما برآورده نشده است. مشکل در ترکیه نیست بلکه این ترکیه است که بار مشکل دیگران را بر دوش می کشد.» -> بن علی ییلدریم
• «وقتی می گوییم پناهجویان را بپذیریم یا نپذیریم، حرف از عواطف انسانی نیست. مشکل این است که تضعیف و افت رفاه اجتماعی در اروپا، باعث نارضایتی خیلی ها شده و چیزی که آنها را رنج می دهد، بخشی از همان بحرانِ عدمِ تعادل در سرمایه داری جهانی است.» -> اسلاوی ژیژک
• «ناامیدی مطلق مردم سوریه آنان را مجبور به سوارشدن بر کشتی و تحمل تهدیدات موجود در زندگی کرده است.» -> گوردون براون
• «سناریوی پیش روی آنان برای زندگی در خیابان، تنها بردگی، گرفتارشدن در دام قاچاقچیان انسان، ازدواج های ناخواسته و روسپیگری است. اینها آسیب هایی هستند که شرایطی را برای افراط گرایان پدیدمی آورند که از درد و رنج آوارگان به نفع خود بهره برداری کنند. این وضعیت غیرقابل قبول است و ما را وادار به واکنش و اتخاذ عمل جدی می کند. در حالی که تهیه غذا، دارو و سرپناه ضرورت اولیه و اساسی است، آموزش وپرورش نیز باید به عنوان یک اولویت با اهمیت در نظر گرفته شود.» -> گوردون براون
• «واقعیت آن است که ۸۰ درصد از این افراد پناه جویانی هستند که برای خلاصی از شر استبداد، ترور و افراط گرایی در کشورهایی چون سوریه، اریتره و افغانستان تلاش کرده اند فرار کنند. به همین دلیل است که قوانین بین المللی ایجاب می کنند که موارد پناه جویان نه به صورت فله ای و دسته جمعی که به صورت یک به یک و انفرادی بررسی و ارزیابی شود. واقعیت آن است که نمی توان بربریتی که این افراد را وادار به فرار می کند و تقاضای مصرانه آنان برای رسیدن به سواحل اروپا را انکار کرد.» -> برنارد هنری لوی
• «دشمنان ما اروپایی ها نیستند که آمده باشند تا ما را نابود کنند یا آنکه تهدیدی برای مالیات دهندگان اروپایی باشند. آنان خواستار آزادی و دوستدار آن چیزی هستند که سرزمین ما وعده داده است. آنان خواستار مدل اجتماعی و ارزش های ما هستند. آنان مردمی هستند که فریاد می زنند «اروپا! اروپا!»؛ مسیری که میلیون ها اروپایی یک قرن پیش، از آن راه به جزیره «الیس» آمدند و دست در دست هم فریاد زدند: «آمریکا زیباست». -> برنارد هنری لوی
• «ما در آینده به فرزندانمان خواهیم گفت مسلمانانِ آوارهٔ عراق و سوریه به ما پناه آوردند در حالی که مکه و سرزمین های اسلامی به آن ها نزدیکتر بود.» -> آنگلا مرکل
• «پناهجویان برادران ما هستند و یک مسیحی هیچ کس را از خود نمی راند.» -> پاپ فرانسیس
• «خوب از اساس آنچه در مورد سوئدی ها صدق می کند در مورد پناهجویان نیز صدق می کند. آنها اگر بزرگسال باشند به خانه و شغل احتیاج دارند و اگر کودک باشند به آموزش نیاز دارند. اما مطمئناً از آنجا که آنها از کشور دیگری می آیند ما باید ببینیم چگونه می توانیم از آنها حمایت کنیم تا زندگی خوبی در سوئد داشته باشند. آموزش اولیه زبان انجام خواهد شد. در نتیجه ما در همان ابتدای درخواست پناهندگی، آموزش زبان را برای آنها سازماندهی می کنیم. ما با شرکای اجتماعی مان در مورد آنچه «روند سریع» نام گرفته، توافق کرده ایم. برخی از پناهجویان دارای مهارتی هستند که ما در کشورمان به آن نیاز داریم. مثلاً یکی از این مهارت ها تعمیرکاری خودرو است. شریک اجتماعی ما بر اساس توافق انجام شده اطمینان حاصل می کند که این افراد به سرعت وارد زندگی حرفه ای می شوند. این امر با آموزش حرفه ای و آموزش زبان و هر آنچه مورد نیاز است، همراه می شود. تصدیق و تأیید حرفه ای بسیار سریعتر صورت می گیرد.» -> استفان لوفون
• «آیا این برای دنیای اسلام شرم نیست که مسلمان ها و بچه های کوچک از میان آب سرد، رودخانه، دریاچه و دریا به پناه یک کشور غیر اسلامی بروند و آن کشور غیر اسلامی هم آنها را پشت دروازه نگاه دارد؟ و آیا اگر پیامبر (ص) امروز در میان ما حضور داشتند این فاجعه بزرگ را تحمل می کردند؟» -> حسن روحانی
• «نباید تر و خشک را با هم سوزاند و پناه جویان را با تروریست ها یکی دانست.» -> فرانک والتر اشتاین مایر
• «برای بررسی پیامدهای این بحران بر اقتصاد اروپا و روان شدن سیل پناهندگان به برخی کشورهای اروپایی کارهای جدی زیادی انجام داده ایم. مسما اگر اقدامات درست و بجا مانند آموزش مهارتهای زبانی، شغلی و تأمین محل زندگی، برای ادغام این افراد در جامعه انجام شود، حضور آنها برای کشورهای میزبان مثبت است. اینها در درجه نخست کارهای ضروری بشردوستانه به حساب می آید. من واقعاً از آنگلا مرکل به خاطر شجاعتی که در این مورد از خود نشان داد، تقدیر می کنم. این اقدام در سراسر جهان مورد احترام است و تاریخ فراموش نخواهد کرد که مردم آلمان چه کاری انجام داده و می دهند.» -> کریستین لاگارد
• «مسئولیت این بحران نمی تواند به واسطهٔ جغرافیا تعیین شود و من باور دارم که ما باید شفقت و انسانیت را از سر بگیریم زیرا در پایان، این بحرانی دربارهٔ انسان هاست و نه مرزها و موانع. این بحرانی دربارهٔ شأن انسان است نه دربارهٔ توافقات.» -> رانیا عبدالله
• «اکثر پناه جویانی که از طریق دریا به کشورهای اروپایی رفته اند، از جهان عرب بوده اند؛ اما در اینجا پرسشی مطرح می شود که چرا ثروتمندترین کشورهای عربی حاضر به پذیرش پناه جویان نیستند؟» -> جین کینین مونت

ارتباط محتوایی با جنگ داخلی سوریه

جنگ داخلی سوریه را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

رضا > کرتیلان
اجاقی > اجاقی
Mahdi > شربت (دارو)
Behnaz > guidelines
مهدی ورمزیار > ورمزیار
دینا حسین پناهی > بر می خیزد
ماد > ریناز
ناهید > establishing

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی جنگ داخلی سوریه   • مفهوم جنگ داخلی سوریه   • تعریف جنگ داخلی سوریه   • معرفی جنگ داخلی سوریه   • جنگ داخلی سوریه چیست   • جنگ داخلی سوریه یعنی چی   • جنگ داخلی سوریه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی جنگ داخلی سوریه
کلمه : جنگ داخلی سوریه
اشتباه تایپی : [k' nhogd s,vdi
عکس جنگ داخلی سوریه : در گوگل


آیا معنی جنگ داخلی سوریه مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )