برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1149 100 1

حسین دهقان

حسین دهقان در دانشنامه ویکی پدیا

حسین دهقان
حسین دهقانی پوده (زاده ۱۲ اسفند ۱۳۳۵، پوده اصفهان) وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح است. او دارای مدرک دکترای مدیریت از دانشگاه تهران است.
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
معاونت رئیس جمهور
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دولت های هشتم و نهم
جانشینی وزارت دفاع در دولت های هفتم و هشتم
فرماندهی رده های مختلف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس
دومین فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
را در کارنامه کاری خود داشته است.
دهقان دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی متالورژی از دانشگاه تهران می باشد. وی در حین تحصیل رشته مدیریت دولتی در مرکز آموزش مدیریت دولتی، از تحصیل انصراف داد. وی سپس موفق شد مدرک دکتری مدیریت دولتی خود را از دانشگاه تهران اخذ نماید. وی همچنین سابقه تدریس دروس اصول و مبانی مدیریت، نظریه های نوین مدیریتی، سازماندهی، برنامه ریزی راهبردی رفتار سازمانی، سیاست دفاعی را در دانشگاه امام حسین در کارنامه خود دارد. دانشگاه صنعتی مالک اشتر، دانشگاه عالی دفاع ملی، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران سایر مراکز آموزش عالی هستند که دهقان سابقه تدریس در آن ها را دارد. وی همچنین استاد راهنما و استاد مشاور ده ها پایان نامه و رسالهٔ دانشجویی دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در دانشگاه های مزبور بوده است. همچنین در زمان حضور در مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دبیرخانه این مجمع بر اجرای پروژه های پژوهشی نظارت داشته است.
حضور دهقان در جایگاه جانشینی وزیر دفاع و پشتیبانی مسلح در دولت های هفتم و هشتم و نقش تأثیرگذار وی در ورود بخش دفاعی کشور، عرصه جدیدی از قدرت سازی در حوزه های سخت و نرم ایران می باشد. نقش تعیین کننده وی در بخش های طراحی و تولید تجهیزات و اقلام دفاعی در زمینه های موشکی، دریایی، فضایی، هوایی و هوشمندسازی سامانه های مختلف نظامی در وزارت دفاع قابل توجه است.
عکس حسین دهقان


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های حسین دهقان

حسین دهقان (۱۳۳۵ / ) وزیر دفاع ایران.
• «توان موشکی به ما مربوط می شود و ما هم مداخله هیچ کس را نمی پذیریم.»
• «آنها (غربی ها) بحث احتمال دستیابی ایران به سرجنگی هسته ای برای موشک ها را مطرح کرده اند که در این خصوص نیز باید اعلام کنیم با توجه به فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر حرام بودن استفاده از سلاح هسته ای، این تسلیحات کشتار جمعی نه تنها در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران جایی ندارد، بلکه امری مذموم، ناپسند و حرام محسوب می شود؛ لذا ما به دنبال سلاح هسته ای نیستیم و این موضوع کاملاً منتفی است.»
• «دشمنی استکبار و غرب علیه ایران یک دشمنی هویتی است و آنان همیشه در این صحنه حاضرند.»
• «خدمت سربازی در لوای پرچم مقدس جمهوری اسلامی و تحت زعامت و فرماندهی ولایت مطلقه فقیه در راستای حفظ نظام اسلامی، مأموریتی الهی محسوب شده که می بایست قدردان این نعمت گرانسنگ باشیم.»
• «داعش توان و ظرفیت تهدید کردن مرزهای ایران را ندارد و ما این گروهک را تهدیدی برای خود تلقی نمی کنیم، جامعه ایرانی نیز پذیرای حضور نیروهای گروهک تروریستی داعش نیست. به طور قطع توان نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی ایران در حدی است که می تواند هر حرکتی را از طرف این گروهک پیش از آغاز خنثی کند... هر حرکت گروهک تروریستی داعش توسط نیروهای امنیتی ایران رصد می شود... آنچه برای ما مهم است تأمین امنیت مرزهای کشور است که با توانمندی، ظرفیت بالا و آمادگی نیروهای داخلی این مهم به بهترین شکل ممکن تأمین شده است.»
• «حکام آل سعود به عنوان جنایت کار جنگی هستند که باید محاکمه و مجازات شوند.»

ارتباط محتوایی با حسین دهقان

حسین دهقان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی حسین دهقان   • مفهوم حسین دهقان   • تعریف حسین دهقان   • معرفی حسین دهقان   • حسین دهقان چیست   • حسین دهقان یعنی چی   • حسین دهقان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی حسین دهقان
کلمه : حسین دهقان
اشتباه تایپی : psdk nirhk
عکس حسین دهقان : در گوگل

آیا معنی حسین دهقان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )