انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1082 100 1

حسین پناهی

حسین پناهی در دانشنامه ویکی پدیا

حسین پناهی
حسین پناهی دژکوه (زادهٔ ۱۳۳۵ دژکوه – درگذشتهٔ ۱۳۸۳ تهران) شاعر، نویسنده، کارگردان و بازیگر ایرانی بود.
گذرگاه (۱۳۶۵)
گال (۱۳۶۵)
تیرباران (۱۳۶۶)
هی جو (۱۳۶۷)
نار و نی (۱۳۶۷)
در مسیر تندباد (۱۳۶۷)
ارثیه (۱۳۶۷)
راز کوکب (۱۳۶۸)
مهاجران (۱۳۶۹)
چاووش (۱۳۶۹)
سایه خیال (۱۳۶۹)
اوینار (۱۳۷۰)
هنرپیشه (۱۳۷۱)
مرد ناتمام (۱۳۷۱)
روز واقعه (۱۳۷۳)
آرزوی بزرگ (۱۳۷۳)
قصه های کیش (اپیزود اول، کشتی یونانی) (۱۳۷۷)
بلوغ (۱۳۷۷)
مریم مقدس (۱۳۷۹)
بابا عزیز (۱۳۸۲)
حسین پناهی در ۶ شهریور ۱۳۳۵ در روستای دژکوه واقع در حوالی شهر سوق از توابع شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد زاده شد. پس از اتمام تحصیل در بهبهان به توصیه و خواست پدر برای تحصیل علوم دینی به شهر قم رفت و در حجره ایی در مدرسهٔ علوم دینی آیت الله گلپایگانی در قم ساکن و مشغول به تحصیل شد بعد از پایان تحصیلات برای ارشاد و راهنمایی مردم به محل زندگی اش بازگشت. چند ماهی در کسوت روحانیت به مردم خدمت کرد تا اینکه زنی برای پرسش مسئله ای شرعی که برایش پیش آمده بود پیش حسین رفت و از حسین پرسید که فضلهٔ موشی داخل روغن محلی که حاصل چند ماه زحمت و تلاشم بود افتاده است، آیا روغن نجس است؟ حسین با وجود اینکه می دانست طبق فتوای فقهی رایج، روغن نجس است (روغن محلی معمولاً در تابستان از حرارت دادن کره به دست می آید و در هوای آزاد و با توجه به گرم بودن هوا در تابستان روغن همیشه به صورت مایع است)، ولی این را هم می دانست که حاصل چند ماه تلاش این زن روستایی، خرج سه چهار ماه خانواده اش را باید تأمین کند، به زن گفت نه همان فضله و مقداری از اطراف آن را دربیاورد و بریزد دور، روغن دیگر مشکلی ندارد. بعد از این اتفاق بود که حسین علی رغم فشارهای اطرافیان نتوانست تحمل کند که در کسوت روحانیت باقی بماند. این اقدام حسین به طرد وی از خانواده نیز منجر شد. حسین به تهران آمد و در مدرسهٔ هنری آناهیتا چهار سال درس خواند و دوره بازیگری و نمایشنامه نویسی را گذراند.
پناهی بازیگری را نخست از مجموعه تلویزیونی محله بهداشت آغاز کرد. سپس چند نمایش تلویزیونی با استفاده از نمایشنامه های خودش ساخت که مدت ها در محاق ماند.
با پخش نمایش «دو مرغابی در مه» از تلویزیون که علاوه بر نوشتن و کارگردانی خودش نیز در آن بازی می کرد، خوش درخشید و با پخش نمایش های تلویزیونی دیگرش طرف توجه مخاطبان خاص قرار گرفت.
رامین حسین پناهی پیشمرگه حزب کومله و فعال سیاسی کرد اهل ایران بود که به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از راه بغی و عضویت در حزب کومله دستگیر و در تاریخ ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ اعدام شد. به نوشتهٔ باشگاه خبرنگاران جوان، او در تیر ماه ۱۳۹۶ در قالب یک گروه مسلح وارد کشور شد و در درگیری با نیروهای نظامی ایرانی، سه نفر از همراهان او کشته شدند و حسین پناهی دستگیر شد. برادر او، امجد حسین پناهی در گفتگو با بی بی سی فارسی، با رد این اتهامات گفت او مسلح نبوده و برای دیدار با مادرش به ایران آمده بود. به گفته دادگستری استان کردستان ایران، حسین پناهی هنگام دستگیری مسلح به کلاشنیکف، اسلحه کمری و نارنجک بود. او به اتهام بغی محاکمه شد و در دادگاه به اعدام محکوم شد.
زانیار مرادی
لقمان مرادی
او از طریق یک واسطه با خبرگزاری هرانا مصاحبه ای انجام داده که در آن گفته است که شش ماه در اطلاعات سپاه بوده و یک ماه در اختیار وزارت اطلاعات در این مدت او به وسیله ضرب و شتم و توهین شکنجه شده و به اعتصاب غذا دست زده. او همچنین گفته است که در دوران اولیه بازداشت خون ریزی داشته و از کمک پزشکی نیز محروم بوده.
او در تاریخ ۲۶ دی ماه سال ۱۳۹۶ در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از راه بغی (شورش مسلحانه علیه حکومت اسلامی) محاکمه شده است، وکیل او گفته است «اتهامات موکلم، بغی است و به جرم عضویت در کومله، به اعدام با طناب دار محکوم شده است».
دادگستری استان کردستان با انتشار اطلاعیه ای دربارهٔ او اعلام کرد:


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های حسین پناهی

حسین پناهی (۱۳۳۵ – ۱۳۸۳) بازیگر، شاعر، نویسنده و کارگردان ایرانی.
• بازیگری را از وقتی شروع کردم که موفق شدم در چشم مخاطبم اولین دروغ زندگی ام را بگویم.
• «به بهشت نمی رم، اگر مادرم آنجا نباشد.»
• «گاه حجم یک کلاغ کنتراست یک تابلو را حفظ می کند.»
• «میزی برای کار، کاری برای تخت، تختی برای خواب، خوابی برای جان، جانی برای مرگ، مرگی برای یاد، یادی برای سنگ…»
• «یادمان باشد کسی مسئول دلتنگی ها و مشکلات ما نیست !اگر رد پای دزد آرامش و سعادت را دنبال کنیم، سرانجام به خودمان خواهیم رسید که در انتهای هر مفهومی نشسته ایم و همهٔ چیزهای تلنبارِ مربوط و نامربوط را زیر و رو می کنی.»
• «خودنویس ها نوشت افزارِ پیامبرانند و کاغذهای کاهی به قطعه زمینی شبیه اند که از دستی پاک به ارث مانده اند»
• «منُ تو! تو و من! ما زاده شدیم و کلمه زاده شد، و این چنین آغاز شد تراژدی تخریبِ انسانُ خدا !از شیطان که کلمه بودو از کلمه که شیطان بود! کلمه یی از پسِ کلمه یی زاده می شد و انسان بنای همه چیز را بر کلمه نهاد و خدا را با کلمه تعریف کردو تا این لحظه هرگز نیندیشید که کلمه نیازِ ما بود و خدا نیاز نبود و خدا کلمه نبود! خدا، خدا بود و هرگز کسی به این حقیقت نیندیشید !»
• «در آغاز سکوت بود و سکوت خدا بود و خدا کلمه نبود، که کلمه نیاز بود»
• «همه چی از یاد آدم میره الا یادش که همیشه یادشه»
• «مادرم می گفت: "در راه شعری نخوان که در آن گوشت و پوست و خون و استخوان باشد، زیرا سگهای لاغر زادگاهت سالهاست که آواره خیالند."»

ارتباط محتوایی با حسین پناهی

حسین پناهی در جدول کلمات

ساخته شهرام اسدی با بازی پرویز پور حسینی | آزیتا حاجیان | حمید طاعتی | ایرج نوذری و مرحومان حسین پناهی و مهدی فتحی
فیلمی از شهرام اسدی با بازی پرویز پور حسینی | آزیتا حاجیان | ایرج نوذری و مرحومان حسین پناهی و مهدی فتحی
اوینار

حسین پناهی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی حسین پناهی   • مفهوم حسین پناهی   • تعریف حسین پناهی   • معرفی حسین پناهی   • حسین پناهی چیست   • حسین پناهی یعنی چی   • حسین پناهی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی حسین پناهی
کلمه : حسین پناهی
اشتباه تایپی : psdk ~khid
عکس حسین پناهی : در گوگل


آیا معنی حسین پناهی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )