انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1068 100 1

حلال گوشت

حلال گوشت در دانشنامه اسلامی

حلال گوشت
حَلالْ گوشت، در اصطلاح اسلامی، به حیواناتی گفته می شود که خوردن گوشت آن ها جایز است. در هر یک از انواع سه گانه حیوانات خشکی، آبزیان و پرندگان، حیوانات حلال گوشت وجود دارد. تذکیه شرط حلال بودن این نوع حیوانات است. استفاده از مواد فراوری شده از اجزای حیوانات حلال گوشت جایز است. استفاده از محصولاتی نظیر کیف و کفش چرمی که معلوم نیست از پوست حیوانات حلال گوشت به دست آمده، در صورتی که در بازار مسلمانان و کشورهای اسلامی خرید و فروش شود، جایز دانسته شده است.
در بیشتر کشورهای اسلامی و برخی کشورهای غیراسلامی، در بسته بندی محصولات غذایی که از حیوانات حلال گوشت و بر اساس ضوابط شرعی تولید شده باشند، از نشان تجاری حلال استفاده می شود.
به حیواناتی که خوردن برخی از اجزاء آن برای مسلمانان جایز باشد، حلال گوشت گفته می شود. تذکیه از جمله شرایط حیوانات حلال گوشت است. در قرآن، علاوه بر دستور به خوردن حیوانات حلال گوشت و توصیف آن به نعمت های الهی، به مصادیق این حیوانات نیز اشاره شده است. در متون فقهی شیعه احکام مربوط به حیوانات حلال گوشت در ابواب فقهی طهارت، نماز، صید و ذباحه ذکر شده است.

ارتباط محتوایی با حلال گوشت

حلال گوشت را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی حلال گوشت   • مفهوم حلال گوشت   • تعریف حلال گوشت   • معرفی حلال گوشت   • حلال گوشت چیست   • حلال گوشت یعنی چی   • حلال گوشت یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی حلال گوشت
کلمه : حلال گوشت
اشتباه تایپی : pghg ',aj
عکس حلال گوشت : در گوگل


آیا معنی حلال گوشت مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )