انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

حکم عملی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی حکم عملینام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

aliasghar modaberzadeh > School bag
ایلکا > اردلانی
زندی > اردلان
رضا > الیکایی
محمد > ایلیکا
غضنفر > پريز
نورالله > هارای
عبدالرحمن > طایفه ملازهی

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات مرتبط با حکم عملی

احکام عملی، مقابل احکام اعتقادی و به معنای قوانین و مقررات مشروح و کلی ای است که در اسلام در مورد وظیفه عملی مکلفان صادر شده است؛ به این بیان که اسلام درباره هر چه از . . .
این آیات دربردارنده احکام عملی بندگان بوده و زمینه های گوناگون عبادی، سیاسی، فردی, اجتماعی و مانند آن را شامل می شود؛ بر این اساس، آیات الاحکام تنها احکام فرعی و .
احکام ظاهری، احکام مستفاد از اماره یا اصل عملی, یا احکام مستفاد از اصول عملی, برای مکلّف شاکّ یا جاهل به حکم واقعی را می گویند. احکام ظاهری از اقسام احکام شرعی و .
تکلیف مستفاد از اصول عملی شرعی، هنگام شک یا جهل به حکم واقعی را وظیفه عملی . . . وظیفه عملی شرعی، مقابل وظیفه عملی عقلی بوده و به وظیفه ای گفته می شود که . . .
اصول عملی (که به آن دلیل فقهی هم گفته شده است)، به اصولی گفته می شود که شارع مقدس آنها را برای رهایی مکلف از شک در حکم واقعی شرعی مقرر نموده است. زمان اجرای . . .
وظیفه عملی، مقابل حکم تکلیفی بوده و عبارت است از دستور العملی که شارع یا عقل هنگام جهل مکلف به حکم شرعی واقعی، برای رفع سرگردانی او در مقام عمل، اعتبار می . . .
بنابراین، اجماع عملی فقط در آن دسته از مسائل اصولی جریان دارد که در طریق استنباط حکم شرعی قرار می گیرند و معنایی برای اجماع عملی در مسائل فرعی (فقهی) وجود . . .
ملازمه حکم عقل عملی و شرع ملازمه میان حسن یا.
[ س ِ اُ ] (ترکیب وصفی, اِ مرکب ) (اصطلاح اصول و فقه ) قیاس فقهی. هرگاه موضوعی در قانون حکمش معلوم باشد (مثل اینکه صغر در قانون حکمش حجر است ) و علت آن حکم هم .

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی حکم عملی   • مفهوم حکم عملی   • تعریف حکم عملی   • معرفی حکم عملی   • حکم عملی چیست   • حکم عملی یعنی چی   • حکم عملی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی حکم عملی
کلمه : حکم عملی
اشتباه تایپی : p;l ulgd
عکس حکم عملی : در گوگل


آیا معنی حکم عملی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )