انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1056 100 1

خرس قهوه ای

خرس قهوه ای در دانشنامه ویکی پدیا

خرس قهوه ای
خرس قهوه ای (Ursus Arctus) نوعی خرس بزرگ است که در بسیاری از مناطق آمریکای شمالی و شمال اورآسیا پراکنده است. وزن این گونه از ۷۰ تا ۷۸۰ کیلوگرم متغیر است و بزرگ ترین زیرگونهٔ آن خرس کودیاک در قامتی هم اندازهٔ خرس قطبی با وی بر سر عنوان بزرگ ترین گونهٔ خرس و بزرگ ترین حیوان شکارچی روی خشکی رقابت می کند.
با آن که قلمرو زیست خرس قهوه ای کاهش یافته و در بسیاری از مناطق منقرض شده است ولی همچنان در فهرست کمترین نگرانی آی یوسی ان باقی مانده و با جمعیت تقریبی ۲۰۰ هزار رأس خطر انقراض وی را تهدید نمی کند. بیشترین شمار خرس قهوه ای به ترتیب در روسیه، آمریکا (بیشتر در آلاسکا)، کانادا، منطقهٔ کارپات (به ویژه رومانی) و فنلاند، جائی که حیوان ملی این کشور نامیده می شود، سکونت دارند. البته سه زیرگونهٔ این خرس یعنی خرس قهوه ای آفریقای شمالی (یا خرس اطلس)، کالیفرنیایی و مکزیکی در قرن نوزدهم و بیستم منقرض شدند و برخی از زیرگونه های جنوب آسیایی این حیوان نیز به شدت در خطر انقراض هستند
خرس های قهوه ای جزیره کدیاک در مقایسه با خرس های قطبی اندکی بزرگترند. بعضی منابع، این دو خرس را هم اندازه معرفی کرده اند. این دو خرس، بزرگ ترین شکارچیان زمین اند. خرس های قهوه ای از ۹۰ کیلوگرم (خرس های ماده کوچک) تا بیش از ۸۰۰ کیلوگرم (برای خرس های بزرگ نر) وزن دارند. جمعیت خرس قهوه ای بر حسب این که از چه نوع رژیم غذایی استفاده می کند به طور قابل ملاحظه ای فرق دارد. به طور کلی آن هایی که در کنار دریا هستند و ماهی می خورند بیشتر عمر می کنند و وزنشان هم بیشتر است. مثلاً خرس قهوه ای که در آلاسکا زندگی می کند بیش از ۸۰۰ کیلوگرم وزن و ۲۳۰ سانتی متر قد دارد. خرس قهوه ای دمی به طول ۱۰ الی ۱۳ سانتی متر دارد. خرس قهوه ای در طول شانه هایش ماهیچه های برآمده تری دارد که آن را از انواع دیگر خرس ها متمایز می سازد. کوچک ترین نوع خرس قهوه ای، خرس قهوه ای اوراسیایی است که بالغ ماده آن ۹۰ کیلوگرم وزن دارد.
آن ها ممکن است به مدت بیش از هفت ماه در لانه یا غار، بدون غذا خوابیده باشند. در این حالت کاملاً بی حس و سست می شوند. بعد از بیدار شدن به طور وحشتناکی غذا می خورند تاانرژی از دست رفته را بازیابند. روزی ۴۰ کیلوگرم!
عکس خرس قهوه ای
خرس قهوه ای اوراسیایی (نام علمی: Ursus arctos arctos) نام یک زیرگونه از گونه خرس قهوه ای است.
خرس قهوه ای اوسوری، خرس قهوه ای هوکایدو، خرس قهوه ای آمور یا گریزلی سیاه (نام علمی: Ursus arctos lasiotus) نام یک گونه از سرده خرس است.
خرس قهوه ای سوری (نام علمی: Ursus arctos syriacus) نام یک زیرگونه از گونه خرس قهوه ای است که در ایران، عراق، ترکیه و قفقاز زندگی می کند.
خرس قهوه ای سیبری شرقی (نام علمی: Ursus arctos collaris) نام یک زیرگونه از گونه خرس قهوه ای است.
خرس قهوه ای مارسیکایی (نام علمی: Ursus arctos marsicanus) نام یک زیرگونه از گونه خرس قهوه ای است.
خرس قهوه ای هیمالیایی (نام علمی: Ursus arctos isabellinus) نام یک زیرگونه از گونه خرس قهوه ای است.
خرس قهوه ای کامچاتکا (نام علمی: Ursus arctos beringianus) نام یک زیرگونه از گونه خرس قهوه ای است.
خرس قهوه ای یوسوری، خرس قهوه ای هوکایدو، خرس قهوه ای آمور یا گریزلی سیاه (نام علمی: Ursus arctos lasiotus) نام یک گونه از سرده خرس است.

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

خرس قهوه ای در دانشنامه آزاد پارسی

خرس قهوه ای (brown bear)
گونه ای خرس۱ در شمال اروپا. خرس قهوه ای Ursus arctosدر رشته کوه های البرز و زاگرس در ایران نیز یافت می شود. این خرس به انسان حمله نمی کند، مگر آن که زخمی شود یا به بچه هایش حمله کنند.
bear

خرس قهوه ای را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

Najme dorostkar > diligently
اورمزد > طاق بستان
تمیم حقمل > bust
اورمزد > وسان
ماردین > از تیم های مطرح بلژیک
Mahdi kamkat > undulations
هادی > پای پوران
Alire_za > Avicena

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی خرس قهوه ای   • مفهوم خرس قهوه ای   • تعریف خرس قهوه ای   • معرفی خرس قهوه ای   • خرس قهوه ای چیست   • خرس قهوه ای یعنی چی   • خرس قهوه ای یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی خرس قهوه ای
کلمه : خرس قهوه ای
اشتباه تایپی : ovs ri,i hd
عکس خرس قهوه ای : در گوگل


آیا معنی خرس قهوه ای مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )