برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1332 100 1

خسروشاهی هادی

خسروشاهی هادی در دانشنامه اسلامی

خسروشاهی هادی
حجت الاسلام سید هادی خسروشاهی، در سال 1317ش در تبریز، در خانواده ای آراسته به دین، علم و فقاهت، به دنیا آمد. تاریخ سه قرن از حیات و کوشش علمی و فقهی اجداد وی، که جملگی از علمای بزرگ و فقهای نام دار ایران و عراق در دوران خود بوده اند، این حقیقت را به خوبی روشن می سازد.
پدر وی، آیت الله سید مرتضی خسروشاهی، از علما و فقهای بزرگ و صاحب رساله آذربایجان و تحصیل کرده نجف بود.
تحصیلات مقدماتی را در تبریز به پایان رسانید و پس از رحلت پدر بزرگوارش در سال 1342ش، در پانزده سالگی عازم قم شد و در حوزه علمیه به تحصیل دروس سطح پرداخت. دروس فلسفه، تفسیر، فقه و اصول را در حضور اساتیدی چون: آیات عظام آیت الله بروجردی (به مدت چهار ماه)، امام خمینی(ره)، آیت الله شریعتمداری، علامه طباطبایی و دیگر بزرگان تلمذ نمود و به دریافت اجازاتی در امور حسبیه (منوط به اذن فقها) و همچنین در مراحل علمی بالاتر (اجتهاد) و نقل حدیث از علما و مراجع بزرگ نجف، قم و مشهد نائل آمد: از آن جمله: امام خمینی(ره)، سید ابوالقاسم خویی، سید شهاب الدین نجفی مرعشی، سید محمد کاظم شریعتمداری، سید محمد هادی میلانی، سید محمد صادق روحانی، شیخ آقا بزرگ تهرانی، شیخ مرتضی حائری، سید احمد زنجانی، میرزا عبدالجواد جبل عاملی و میرزا ابوالفضل زاهدی قمی.
تألیفات و آثار وی به زبان فارسی و عربی (علاوه بر صدها مقاله در نشریات اسلامی ایران و جهان اسلام) منتشر شده است. آثار وی که بالغ بر هشتاد جلد می شود، بیش از چهل جلد آن ها تاکنون بارها در داخل و خارج کشور چاپ شده است. علاوه بر تألیفات و ترجمه ها، 120 جلد کتاب دیگر نیز با تحقیق، توضیح و یا مقدمه و اشراف ایشان در ایران، ایتالیا و مصر چاپ و منتشر شده است.
از جمله این آثار، عبارتند از: ترجمه و تحقیق کتاب امام علی(ع) صدای عدالت انسانی تألیف استاد جرج جرداق؛ جمع آوری، تحقیق و نشر مجموعه آثار سید جمال الدین حسینی (افغانی)، مجموعه حرکت های اسلامی معاصر، اسناد نهضت اسلامی ایران، مجموعه آثار استاد علامه طباطبایی.
استاد علاوه بر تألیفات و ترجمه های خود، تبویب، تنقیح و نشر آثار اساتیدی چون: آیت الله کاشف الغطاء، علامه طباطبایی، حاج سراج انصاری، سید محمد محیط طباطبایی، سید غلامرضا سعیدی، محمد نخشبو و... کوشا بوده و خدمات ارزنده ...

ارتباط محتوایی با خسروشاهی هادی

خسروشاهی هادی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی خسروشاهی هادی   • مفهوم خسروشاهی هادی   • تعریف خسروشاهی هادی   • معرفی خسروشاهی هادی   • خسروشاهی هادی چیست   • خسروشاهی هادی یعنی چی   • خسروشاهی هادی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی خسروشاهی هادی
کلمه : خسروشاهی هادی
اشتباه تایپی : osv,ahid ihnd
عکس خسروشاهی هادی : در گوگل

آیا معنی خسروشاهی هادی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )