برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1213 100 1

خشونت خانگی

خشونت خانگی در دانشنامه ویکی پدیا

خشونت خانگی
خشونت خانگی به معنی رفتار خشونت آمیز و سلطه گرانه یک عضو خانواده علیه عضو یا اعضای دیگر همان خانواده است. بر اساس مطالعات جامعه شناسی، هدف اصلی خشونت خانگی کودکان خردسال هستند. دومین نوع خشونت معمول در خانواده، خشونت علیه زنان است. خشونت درون خانواده بازتاب الگوهای کلی تر رفتار خشن است. بسیاری از مردانی که زنان و کودکانشان را از نظر فیزیکی مورد تعرض قرار می دهند در زمینه های دیگر سابقه خشونت دارند. پذیرش فرهنگی شکل هایی از خشونت خانگی مانند تنبیه بدنی؛ از عواملی است که میزان خشونت خانگی را افزایش می دهد.
خشونت فیزیکی: تنبیه بدنی، قطع عضو، قتل
خشونت جنسی: تجاوز جنسی، سوءاستفاده جنسی، قوادی
خشونت روانی: باج خواهی، توهین، تحقیر، تهدید، حسادت، شک
محرومیت و محدودیت: از بین بردن استقلال مالی، مصادره اموال، ازخود بیگانگی
مردان نیز قربانی خشونت خانگی از سوی همسران خود می شوند. بر اساس آماری که در بریتانیا ارائه شده، از هر سه قربانی خشونت خانگی، دو نفر زن و یک نفر مرد هستند. بر این اساس، برخی فعالان معتقدند برای مقابله مؤثرتر با معضل خشونت خانگی و جنسی باید از آن جنسیت زدایی کرد.
شایع ترین نوع خشونت در میان گونه های خشونت خانگی، خشونت روانی (توهین و تحقیر) است.
فرزندانی که شاهد خشونت خانگی هستند همواره دچار ضربه های عاطفی می شوند که در زندگی آن ها تأثیر بسزایی خواهد داشت. این فرزندان از اختلال استرسی پس از ضایعه روانی رنج می برند. تمرکز خود را از دست می دهند و دچار بی خوابی، بی اشتهایی و تأخیر در رشد می شوند.
عکس خشونت خانگی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با خشونت خانگی

خشونت خانگی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی خشونت خانگی   • مفهوم خشونت خانگی   • تعریف خشونت خانگی   • معرفی خشونت خانگی   • خشونت خانگی چیست   • خشونت خانگی یعنی چی   • خشونت خانگی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی خشونت خانگی
کلمه : خشونت خانگی
اشتباه تایپی : oa,kj ohk'd
عکس خشونت خانگی : در گوگل

آیا معنی خشونت خانگی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )