برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1349 100 1

خوجین

معنی خوجین در لغت نامه دهخدا

خوجین. (اِخ ) دهی است جزء دهستان اندبیل بخش مرکزی شهرستان هروآباد دارای 1829 تن سکنه. آب آن از چشمه و محصول آن غلات و حبوبات و سردرختی است. شغل اهالی زراعت و گله داری و از صنایع دستی جاجیم و گلیم بافی می باشد. راه مالرو و یک باب دبستان دارد. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 4).

خوجین در دانشنامه ویکی پدیا

خوجین
مختصات: ۳۳°۴۸′۳۸″شمالی ۵۰°۱۰′۲۳″شرقی / ۳۳٫۸۱۰۶۹۰۲°شمالی ۵۰٫۱۷۲۹۵۸۱°شرقی / 33.8106902; 50.1729581
فرهنگ آبادی های خلخال (خورش رستم، شاهرود، مرکزی و حومه کیانی ، داود. انتشارات محقق اردبیلی . ۱۳۹۴)‏‫
خوجین روستایی است که در استان اردبیل، شهرستان خلخال، بخش مرکزی، دهستان خانندبیل شرقی قرار دارد.
از آبادی های دهستان خانندبیل شرقی و مرکز دهستان خانندبیل شرقی دربخش مرکزی شهرستان خلخال است که در منطقه کوهستانی زیبایی به ارتفاع ۲۰۱۴ متر ازسطح دریادر ۳۷ درجه و ۳۴ دقیقه و ۵۰ ثانیه عرض شمالی و ۴۸ درجه و ۳۵ دقیقه و ۲۰ ثانیه طول شرقی در سه کیلومتری مرکزشهرستان جای گرفته است و از سمت شمال به روستای خانقاه سادات و شهر خلخال (هروآباد)، از سمت غرب به روستای بیلیل و زاویه سادات، از سمت جنوب به ارتفاعات ازنو و از سمت شرق به مالان کوه و جنگل های گیلان و روستای مئجره که درسمت جنوب شرقی آن قرار دارد منتهی می شود.
روستای خوجین که در بیان اهالی به «فییین» (Fıyın) معروف است از چهار محله به نام های آشاغی کوچه، خالیران (خولیلان)، یوخاری کوچه و محله اَرقَلی (ارک علی) تشکیل می شود. یوخاری کوچه قسمت اعظمی از روستای خوجین شامل سمت شرق، جنوب و بخشی از سمت شمالی آن را دربرمی گیرد و آشاغی کوچه شامل قسمت غربی و قسمتی از شمال و محله اَرقَلی است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

خوجین را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی خوجین   • مفهوم خوجین   • تعریف خوجین   • معرفی خوجین   • خوجین چیست   • خوجین یعنی چی   • خوجین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی خوجین
کلمه : خوجین
اشتباه تایپی : o,[dk
عکس خوجین : در گوگل

آیا معنی خوجین مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )