برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1193 100 1

خودکشی (روان شناسی)

خودکشی (روان شناسی) در دانشنامه اسلامی

خودکشی (روان شناسی)
یکی از مشکلات و اختلالات روانی و اجتماعی «خودکشی» و رفتارهای خود تخریبی است. این پدیده به شدت در دین مقدس اسلام نهی شده و حرام است و انجام دهنده آن از رحمت الهی بدور خواهد بود. برخی از راه کارهای پیشگیری از آن؛ تقویت ارتباط با خدا، امیدواری، کنترل خشم، صبر و استقامت، حسن ظن به خدا ، و غیره می باشد.
یکی از مشکلات و اختلالات روانی و اجتماعی «خودکشی» و رفتارهای خود تخریبی است. این پدیده به شدت در دین مقدس اسلام نهی شده و حرام است و انجام دهنده آن از رحمت الهی بدور خواهد بود. عوامل بسیاری از جمله یاس و ناامیدی، بی هدفی، شکست ها، افسردگی موجب خاموشی شمع خود می گردد؛ که ما برخی از راه کارهای پیشگیری از آن را بیان خواهیم کرد.
پیشگیری از خودکشی
در اهمیت پیشگیری از خودکشی همین بس که بر خلاف آسیب های اجتماعی دیگر، تنها راه مقابله با این آسیب اجتماعی، پیشگیری است و درمان به معنای علاج واقعه بعد از وقوع آن در مورد خودکشی منتفی است. بنابر این تنها یک راه فراروی ما وجود دارد و آن پیشگیری جهت کندکردن روند سریع خودکشی و به نزدیک صفر رسانیدن موارد آن در بین جوامع بشری است.عمل به توصیه ها و راه کارهای ذیل باعث می شود که افراد نه تنها دست به خودکشی نزنند بلکه هیچ گاه اقدام به خودکشی هم در زندگی خود نداشته باشند. (پیشگیری اولیه)هم چنین به افرادی که به دلایلی اقدام به خودکشی کرده اند امّا در این راه به هدف خود نرسیده اند کمک می کند که زندگی طبیعی و سرشار از امید و نشاطی را شروع کنند و هرگز اقدام گذشته خود را تکرار ننمایند. (پیشگیری ثانویه)
توصیه ها و راه کارها
۱: تقویت ارتباط با خدا۲: امیدواری۳: کنترل خشم۴: صبر و استقامت۵: حسن ظن به خدا۶: توکل۷: نشاط و شادابی
← تقویت ارتباط با خدا
...

ارتباط محتوایی با خودکشی (روان شناسی)

خودکشی (روان شناسی) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی خودکشی (روان شناسی)   • مفهوم خودکشی (روان شناسی)   • تعریف خودکشی (روان شناسی)   • معرفی خودکشی (روان شناسی)   • خودکشی (روان شناسی) چیست   • خودکشی (روان شناسی) یعنی چی   • خودکشی (روان شناسی) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی خودکشی روان شناسی
کلمه : خودکشی (روان شناسی)
اشتباه تایپی : o,n;ad (v,hk akhsd)
عکس خودکشی (روان شناسی) : در گوگل

آیا معنی خودکشی (روان شناسی) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )