انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1059 100 1

دارالسلام

/dArossalAm/

مترادف دارالسلام: ارم، بهشت، پردیس، جنان، جنت، خلد، فردوس، مینو

متضاد دارالسلام: جحیم، دوزخ

معنی دارالسلام در لغت نامه دهخدا

دارالسلام. [ رُس ْ س َ ] (ع اِ مرکب ) پایتخت کشور. (ناظم الاطباء). || بهشت را نیز گفته اند :
بزمگاهی دلنشین چون قصر فردوس برین
گلشنی ، پیرامنش چون روضه ٔ دارالسلام.
حافظ.
|| (اِخ ) لقب دمشق و بغداد بوده است :
سفر کرده بودم ز بیت الحرام
در ایام ناصر بدارالسلام.
(بوستان ).
|| شیراز را هم گفته اند.
|| پایتخت کشور تانزانیا به آفریقا.

دارالسلام. [ رُس ْ س َ ] (اِخ ) دهی از دهستان اردوغش بخش قدمگاه شهرستان نیشابور. دوازده هزارگزی شمال قدمگاه. کوهستانی معتدل و دارای 230 تن سکنه. آب آن از قنات و رودخانه. محصول آن غلات ، بن شن ، پنبه. شغل اهالی زراعت و گله داری. راه آن مالرو است. (فرهنگ جغرافیایی ایران ج 9).

معنی دارالسلام به فارسی

دارالسلام
پایتخت و بندر معتبر تانگانیکا در افریقای جنوب شرقی واقع در ساحل زنگبار در کنار اقیانوس هند دارای ۵۱۷٠٠٠ تن سکنه .

معنی دارالسلام در فرهنگ معین

دارالسلام
(رُ سَّ) [ ع . ] (اِمر.) ۱ - جای سلامت . ۲ - پایتخت . ۳ - بهشت .

معنی دارالسلام در فرهنگ فارسی عمید

دارالسلام
۱. سرای سلامت.
۲. بهشت.
۳. شیراز.

دارالسلام در دانشنامه اسلامی

یکی از نامهای بهشت، دارالسلام، یعنی خانه صلح و سلامت است.
دارالسلام، یکی از نامهای بهشت موعود است. لهم دار السلـم عند ربهم... «برای آنها (در بهشت) خانه امن و امان نزد پروردگارشان خواهد بود و او، ولی و یاور آنهاست بخاطر اعمال (نیکی) که انجام می دادند.» والله یدعوا الی دار السلـم... «و خداوند به سرای صلح و سلامت دعوت می کند و هر کس را بخواهد (و شایسته و لایق ببیند)، به راه راست هدایت می نماید.» ← معنای سلام کلمه "سلام" یکی از اسمای خدای تعالی است، و وجه آن این است که ذات متعالی خدای تعالی نفس خیر است، خیری که هیچ شری در او نیست، بهشت را هم اگر "دار السلام" گفته اند به همین جهت است که در بهشت هیچ شر و ضرری برای ساکنان آن وجود ندارد.بعضی گفته اند "اگر بهشت را دار السلام خوانده اند بدین مناسبت است که بهشت خانه خداست، که نامش سلام است". ولی برگشت هر دو وجه در حقیقت به یک معنا است، برای اینکه اگر خدای تعالی هم، سلام نامیده شده برای همین است که از هر شر و سویی مبراء است، و سیاق و زمینه گفتار آیه دلالت دارد بر اینکه از کلمه "سلام" معنای وصفی اش مقصود است. ← دار سلامت خدای سبحان در این آیه و در سایر آیات، کلمه "سلام" را مطلق آورده و به هیچ قیدی مقیدش نکرده، در سایر آیات کلام مجیدش نیز چیزی که سلام را مقید به بعضی از حیثیات کند دیده نمی شود، پس دار السلام بطور مطلق دار السلام است، و جایی که بطور مطلق دار سلامت باشد جز بهشت نمی تواند باشد، برای اینکه آنچه از سلامت در دنیا یافت شود سلامت نسبی است، نه مطلق، هیچ چیزی که برای ما سالم باشد وجود ندارد مگر آنکه همان چیز مزاحم بعضی از چیزهایی است که دوست می داریم، و هیچ حالی نداریم مگر آنکه مقارن با آن اضدادی برای آن هست. ← خانه صلح و سلامت (و الله یدعوا الی دار السلام). در آنجا که نه از این کشمکشهای غارتگران دنیای مادی خبری است، و نه از مزاحمت های احمقانه ثروت اندوزان از خدا بی خبر، و نه جنگ و خونریزی و استعمار و استثمار، و تمام این مفاهیم در کلمه دار السلام (خانه صلح و سلامت) جمع است.و هر گاه زندگی در این دنیا نیز شکل توحیدی و رستاخیزی به خود گیرد آن هم تبدیل به "دار السلام" می شود، و از صورت آن "مزرعه بلا دیده طوفان زده" در می آید.
یکی از نامهای بهشت، دارالسلام، یعنی خانه صلح و سلامت است.
دارالسلام، یکی از نامهای بهشت موعود است. لهم دار السلـم عند ربهم... «برای آنها (در بهشت) خانه امن و امان نزد پروردگارشان خواهد بود و او، ولی و یاور آنهاست بخاطر اعمال (نیکی) که انجام می دادند.» والله یدعوا الی دار السلـم... «و خداوند به سرای صلح و سلامت دعوت می کند و هر کس را بخواهد (و شایسته و لایق ببیند)، به راه راست هدایت می نماید.»
← معنای سلام
 ۱. ↑ انعام/سوره۶، آیه۱۲۷.    
فرهنگ قرآن، مرکز فرهنگ و معارف قرآن، برگرفته از مقاله «دارالسلام».    
...
«دارالسلام فی ما یتعلق بالرؤیا و المنام» اثر حسین بن محمد تقی نوری (متوفی ۱۳۳۰ ق) معروف به محدث نوری ، درباره خواب و تعبیر خواب است. این اثر در ۱۲۹۲ ق، در سامرا تالیف شده است.
کتاب حاضر با شرح حال مولف به نقل از طبقات اعلام الشیعه آقا بزرگ طهرانی و برخی تقریظات و اشعار علما درباره کتاب آغاز شده است. متن اثر در چهار جزء تدوین شده است که دو جزء اول، باب اول کتاب را پوشش داده است. دو جزء دیگر نیز در ده فصل تدوین شده است.
گزارش محتوا
باب اول کتاب پیرامون رؤیاهای ائمه علیه السّلام به ترتیب از حضرت ختمی مرتب صلی الله علیه و آله وسلّم تا سایر ائمه علیه السّلام و ذکر خواب های برخی انبیا مانند حضرت ابراهیم حضرت آدم و حضرت ادریس و دیگران در این باب به تفصیل آمده است. در بخش تتمه این باب نیز رؤیاهایی با موضوعات مختلف مانند وضیت حضرت علی علیه السّلام به کمیل بن زیاد ، مقام شهیدین رحمة الله علیه، و فضیلت علما ذکر شده است.
← تدابیر کلیه در اصلاح خواب
توضیحاتی درباره برخی الفاظ، عبارات و مطالب کتاب در پاورقی ذکر شده است. در پایان هر جلد از کتاب نیز فهرست مطالب آن ارائه شده است.

دارالسلام در دانشنامه ویکی پدیا

دارالسلام
منظور از دارالسلام یکی از موارد زیر می تواند باشد:
اورشلیم
دارالسلام (تانزانیا)
استان دارالسلام در تانزانیا
بهشت
وادی السلام (گورستان نجف)
دارالسلام شیراز، بزرگترین گورستان ایرانیان در شیراز
دارالسلام (کتاب)، کتابی از «علامه محمود میثمی عراقی» راجع به غیبت حجت بن حسن
دارالسلام (مصر)، شهری در مصر
برونئی کشوری در جنوب شرقی آسیا
مسجد دارالسلام، در مرکز تهران
مدرسه علمیه دارالسلام، در تهران
دارالسلام (نیشابور)
مختصات: ۶°۴۸′ جنوبی ۳۹°۱۷′ شرقی / ۶٫۸۰۰°جنوبی ۳۹٫۲۸۳°شرقی / -6.800; 39.283
دانشگاه دارالسلامدانشگاه دارالسلام قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه عمومی در تانزانیا پس از دانشگاه داودوما است. این در قسمت غربی شهر واقع شده است و در فاصله ۱۳ کیلومتری مرکز شهر و مساحت ۶٫۵۸ کیلومتر مربع داراست. این دانشگاه دارای ۱۶٬۴۰۰ دانشجوی کارشناسی و ۲۷۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد است.
دانشگاه اردهی دارای ۲٬۴۵۷ دانشجوی کارشناسی و ۱۵۶ دانشجوی کارشناسی ارشد است. این دانشگاه برنامه های دیپلم دو ساله را در زمینه ارزیابی زمین و مدیریت زمین و ارزش گذاری ارائه می دهد.
دانشگاه بین المللی سلامت و علوم متفقین دارای دو محوطه دانشگاهی است. پردیس Muhimbili و Mloganzila پردیس. پردیس Muhimbili واقع در شهرداری ایلال، در اوپانگا در امتداد جاده سازمان ملل متحد است. Mloganzila Campus دارای ۳۸۰۰ هکتار (۱۵ کیلومتر مربع) است و در ۳ کیلومتر (۲ مایل) از بزرگراه Dar es Salaam Morogoro، ۲۵ کیلومتر (۱۶ مایل) از دارالسلام قرار دارد.
دانشگاه بازنشستگان تانزانیا یک مؤسسه عمومی کامل و معتبر در زمینه آموزش عالی است، برنامه هایی را اجرا می کند که منجر به صدور گواهینامه، دیپلم، دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می شود. از زمان تأسیس این دانشگاه از کشورهای مالاوی، اوگاندا، کنیا، نامیبیا، مجارستان، بوروندی، لیبی، اتیوپی، رواندا، عربستان سعودی، لسوتو، بوتسوانا و تانزانیا دانشجو گرفته شده است.
دانشگاه بین المللی کپسالا در سال ۲۰۰۹ فعالیت خود را و آغاز کرد. مرکز دانشگاه در ۶۰ هکتار مساحت دارد و در ۷ کیلومتر (۴ مایل) از فرودگاه بین المللی مولویمه جولیوس نایررو قرار دارد.
دارالسلام مرکز استان دارالسلام و بزرگ ترین شهر تانزانیا، مرفه ترین شهر کشور و یکی از مراکز اقتصادی مهم منطقه است. این شهر تا سال ۱۹۷۴ پایتخت این کشور بود ولی پس از آن در سال ۱۹۹۶، پایتخت به شهر دودوما منتقل شد. دارالسلام برجسته ترین شهر تانزانیا در هنر، مد، رسانه، موسیقی، فیلم و تلویزیون و مرکز مالی با بورس اوراق بهادار دارالسلام (DSE) است که نخستین و مهم ترین بازار بورس تانزانیا است. این شهر نقطه ورود و خروج بسیاری از گردشگران است که از تانزانیا بازدید می کنند. دارالسلام بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر سواحیلی جهان است. دارالسلام در ساحل اقیانوس هند قرار دارد و بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۲ جمعیت آن ۴٬۳۶۴٬۵۴۱ نفر بوده است.
در قرن نوزدهم، مزیما یک روستای ماهیگیری ساحلی در حاشیه مسیرهای تجارت اقیانوس هند بود. سلطان مجید بن سعید از زنگبار در سال ۱۸۶۵ یا ۱۸۶۶ شروع به ساختن یک شهر جدید در نزدیکی مزیما کرد و آن را دارالسلام نامید. این نام معمولاً به عنوان "خانه صلح یا خانه سلامتی" (بر اساس عربی دار("خانه") و السلام ("صلح") ترجمه شده است. پس از مرگ مجید در سال ۱۸۷۰، دارالسلام پس از مرگ مجید سقوط کرد اما در سال ۱۸۸۷، با حضور استعمارگران آلمانی، این شهر احیا شد. رشد دارسلام را می توان به دلیل مرکز اداری و تجاری شرق آفریقا آلمان و گسترش صنعتی آن به دلیل ساخت خط خطی مرکزی در اوایل دهه ۱۹۹۰ دانست.
مناطقی که اکنون روآندا و بوروندی نامیده می شوند به انضمام تانگانیکا (تانزانیا فعلی) در سال ۱۸۸۵ به مستعمرات شرق آفریقای آلمان بدل شدند. بعد ازجنگ جهانی اول قیومیت منطقه از طرف جامعه ملل به بریتانیا واگذار شد. اگرچه اطلاع مشخصی از تاریخ زنگبار در دست نیست ولی آنچه مسلم است این است که زنگبار با کشورهای عربی جنوب غرب آسیا در ارتباط بوده است، در سال ۱۵۰۳ زنگبار به خراج گذار پرتغال تبدیل شد و از مناطق عمدهٔ بازرگانی منطقه تبدیل شد ولی در سال ۱۶۹۸ تحت تسلط عمان و اعراب قرار گرفت. زنگبار در سال ۱۸۶۱ از عمان اعلام استقلال کرد و در سال ۱۸۹۰ تحت الحمایگی بریتانیا را پذیرفت. تانگانیکا در ۹ دسامبر ۱۹۶۱ از بریتانیا اعلام استقلال کرد و دارالسلام به عنوان پایتخت برگزیده شد، زنگبار نیز در ۱۰ دسامبر ۱۹۶۱ از بریتانیا مستقل شد. دو ملت در ۲۶ آوریل ۱۹۶۴ با یکدیگر ادغام شده و «جمهوری متحد تانگانیکا و زنگبار» را تشکیل دادند، شش ماه بعد نام این جمهوری به تانزانیا تغییر یافت.
دارالسلام نام شهر و شهرستانی در استان سوهاج مصر است.
فهرست شهرهای مصر
دارالسلام (نیشابور)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان نیشابور در استان خراسان رضوی ایران است.
فهرست روستاهای ایران
این روستا در دهستان فضل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۱۰ نفر (۴۱خانوار) بوده است. روستای دارالسلام در 18 کیلومتری شمال شرقی نیشابور واقع شده است برای رفتن به این روستا از کیلومتر ده جاده نیشابور مشهد به سمت شمال از جاده اصلی جدا شده و در مسیر روستای دشت ادامه میدهیم تا به این روستا برسیم شغل اصلی مردم روستا کشاورزی و دامپروری است جمعیت ساکن در روستا کم می باشد منبع آب کشاورزی دو قنات بوده که مظهر یکی در داخل روستا و دیگری در فاصله یک کیلومتر روستابنام صفی آباد قرار دارد آب هر دو قنات در سالهای اخیر به علت کمبود برف و باران کم بوده و قنات صفی اباد در تابستان بسیار کم اب می باشد. البته تعدادی از ساکنین روستا از قناتی در غرب روستا مربوط به کلاته مالک می باشند این روستا از نظر موقعیت به علت قرار گرفتن در بلندی و کوه پایه ای بودن دارای چشمن انداز خوبی بوده و در شب می توان از بلندی بخش وسیعی از چراغانی شهر نیشابور و حومه را مشاهده نمود و منظره دل انگیزه روبروی دیدگان انسان چشم نوازی میکند از امکانات این روستامی توان به آب لوله کشی؛برق ؛گاز جاده اسفالته ؛دارای دو مسجد و یک حسینیه اشاره نمود از مهمترین مراسم مذهبی مراسم عزاداری در ماه محرم می باشد که به شکلی خیلی خاص بین روستاهای همجوار (سوقند در شمال - دشت در جنوب غربی - بوژمهران در جنوب شرقی و کلاته اشاره نمود اطراف روستا دارای باغات انگور سیب الو و گردو بوده که منبع درآمد کشاورزی روستا می باشد . تپه های اطراف روستادر سالهای پر باران منبع غذایی گوسفندان روستاییان است .
کتاب دارالسّلام کتابی است در حوزه مهدویت، راجع به امام زمان شیعیان.
نویسندهٔ این کتاب «علامه محمود میثمی عراقی» فرزند جعفر بن باقر بن قاسم از نوادگان میثم تمار صحابی معروف علی بن ابی طالب است.
مختصات: ۲۹°۳۶′۰۳″شمالی ۵۲°۳۲′۲۵″شرقی / ۲۹٫۶۰۰۷۱۵°شمالی ۵۲٫۵۴۰۳۴°شرقی / 29.600715; 52.54034
گورستان دارالسلم معروف به دارالسلام شیراز یا وادی السلام یکی از قدیمی ترین آرامستان های ایران به شمار می رود. در آن مقبره هایی از قرن اول و دوم هجری دیده می شود. البته بسیاری از پژوهش گران بر این باورند که این قبرستان پیش از اسلام نیز وجود داشته است. قبور بزرگان و مشایخ علمی، عرفانی، ادبی و مذهبی مختلفی در آن وجود دارد. از نظر موقعیت این گورستان در میانه بلوار سیبویه، در وسط شهر شیراز در محله دروازه شاه داعی الله(شادایی) واقع شده است.
مقبره های قدیمی با خط های ممتاز رقاع، کوفی، بنایی، ثلث، نسخ و نستعلیق کنده کاری شده و تصاویری از قیچی، شانه، آینه و ابزار شغل های در گور خفتگان بر این سنگ ها حک شده است.
گورستان دارالسلام گورستان وسیعی است که در آن ائمه جمعه از زمان زندیه تا قاجاریه به خاک سپرده شده اند. همچنین محمود دهدار خفری معروف به عیانی و پسرش معین الدین محمد دهدار خفری معروف به فانی از عرفای صوفیه سده هفتم و حبیب الله شهبازی کلانتر کوهمره سرخی نیز در این قبرستان مدفونند.
مختصات: ۶°۴۵′ جنوبی ۳۹°۱۵′ شرقی / ۶٫۷۵۰°جنوبی ۳۹٫۲۵۰°شرقی / -6.750; 39.250
http://www.statoids.com/utz.html
استان دارالسلام یکی از استان ها و از مناطق اداری در کشور تانزانیا می باشد. مرکز این استان شهر دارالسلام می باشد.
استان دارالسلام یکی از ثروتمندترین استانهای کشور تانزانیا می باشد و همچنین یکی از پرجمعیت ترین استانها با نرخ تراکم ۱۷۸۶ نفر در هر مایل مربع می باشد.
بر پایه نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن که در سال ۲۰۰۲ توسط دولت تانزانیا انجام شد جمعیت این استان بالغ بر ۲٬۴۹۷٬۹۴۰ نفر اعلام شده است.
چهار طاقی دارالسلام مربوط به دوره قاجار است و در شیراز، بلوارسیویه، روبروی امامزاده ابراهیم، داخل قبرستان واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۴۵۱۷ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
فهرست آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
آموزش عالی
تحصیلات تکمیلی
طلبه
روحانی
مدرسه علمیه دارالسلام (به انگلیسی: darussalam seminary) یکی از مدارس علمیه تهران می باشد که توسط حسین اسکندری و تعدادی از فارغ التحصیلان مدرسه علمیه نبی اکرم و دانش آموختگان حوزه علمیه قم و تهران در سال ١٣٩١ (شمسی) تأسیس شد. این مدرسه زیر نظر مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان تهران اداره می شود.
لازم به ذکر است علاوه بر دروس رسمی حوزه،دروس غیر رسمی مانند حفظ قرآن مجید وشناوزبان انگلیسی وخط وخوشنویسی تدریس میگردد
دانش آموزان در این مرکز با مدرک پایه هشتم (سیکل) پذیرفته می شوند و به جمع طلاب حافظ می پیوندند. در این مدرسه یک طرح بلند مدت ده ساله اجرا می شود که در این طرح، طلاب در هشت سال اول حافظ کل قرآن می شوند.

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

دارالسلام در دانشنامه آزاد پارسی

دارُالسَّلام
نمایی از بندر دارُالسَّلام
بزرگ ترین شهر و دریابندر اصلی تانزانیا، در ساحل اقیانوس هند، با ۲,۴۸۹,۸۰۰ نفر جمعیت (۲۰۰۳). تا زمان انتقال سازمان های دولتی به دودوما، که در ۱۹۷۴ پایتخت رسمی اعلام شد، مرکز اداری کشور بود. صنایع آن عبارت اند از تولید مواد غذایی، پارچه، پوشاک، کفش، شیشه، الوار، آلومینیوم، فولاد، پُلی استر، ماشین آلات، قطعات خودرو، و پالایش مواد نفتی و چاپ. مس، قهوه، الیاف، و پنبه صادر می کند. علاوه بر آن که بندر اصلی و بزرگ ترین شهر تانزانیا است، مرکز صنعتی، بازرگانی، و مالی کشور نیز به شمار می رود و فرودگاه بین المللی دارد. دارالسلام پایانۀ راه آهن تازارا در ساحل اقیانوس هند (افتتاح در ۱۹۷۵) و همچنین ترمینال خط آهن بندرهای کیگوما و اموانزا است و با جاده به اِندولا در کمربند مس زامبیا متصل می شود. نفت با خط لوله از پالایشگاه های دارالسلام به زامبیا حمل می شود. یونیورسیتی کالج (۱۹۶۳) در ۱۹۷۰ به دانشگاه دارالسلام تبدیل شد. موزۀ ملّی تانزانیا در این شهر قرار دارد و سنگواره های درۀ اولدووایی را در خود جا داده است. در همه پرسی ۱۹۷۳ مقرّر شد که پایتخت از دارالسلام به دودوما منتقل شود. دارالسلام زمانی به شهر تبدیل شد که سلطان زنگبار تصمیم گرفت کاخ تابستانی خود را در آن جا بنا کند (۱۸۶۵). منافع دولت استعماری آلمان از ۱۸۸۵ به بعد در توسعۀ آن نقش داشت. شهر مزبور در ۱۸۹۱ پایتخت افریقای شرقی آلمان شد. بریتانیا در ۱۹۱۶ کنترل آن را به دست گرفت. دارالسلام در دهۀ ۱۹۴۰ رشد کرد و در ۱۹۶۱ پایتخت کشور مستقل تانزانیا شد. اسکله های شهر در ۱۹۵۶ نصب شدند و ترانزیت کالاهای زامبیا از اواخر دهۀ ۱۹۶۰ عمدتاً از این بندر آغاز گردید.

ارتباط محتوایی با دارالسلام

دارالسلام را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• دارالسلام نجف   • دارالسلام در قران   • دارالسلام تانزانیا   • کتاب دارالسلام   • دارالسلام کجاست   • دارالسلام اسلامشهر   • مدرسه علمیه دارالسلام   • دارالسلام شیراز   • معنی دارالسلام   • مفهوم دارالسلام   • تعریف دارالسلام   • معرفی دارالسلام   • دارالسلام چیست   • دارالسلام یعنی چی   • دارالسلام یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دارالسلام
کلمه : دارالسلام
اشتباه تایپی : nhvhgsghl
آوا : dArossalAm
نقش : اسم
عکس دارالسلام : در گوگل


آیا معنی دارالسلام مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )