انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1085 100 1

داربی شر

داربی شر در دانشنامه ویکی پدیا

داربی شر
مختصات: ۵۳°۸′ شمالی ۱°۳۶′ غربی / ۵۳٫۱۳۳°شمالی ۱٫۶۰۰°غربی / 53.133; -1.600
دربی شر (انگلیسی: Derbyshire) (‎i‎/dɑːrbᵻʃər/‎ or ‎/dɑːrbɪʃɪər/‎) یک شهرستان در ناحیه میدلند شرقی انگلستان است.
عکس داربی شر
استرتون (به انگلیسی: Stretton) یک روستا و محله مدنی در بریتانیا است که در North East Derbyshire واقع شده است. استرتون ۵۲۵ نفر جمعیت دارد.
North East Derbyshire
SK392612
التون (به انگلیسی: Elton) یک روستا و محله مدنی در بریتانیا است که در Derbyshire Dales واقع شده است. التون ۳۹۷ نفر جمعیت دارد.
Derbyshire Dales
SK221609
الوستون (به انگلیسی: Elvaston) یک روستا و محله مدنی در بریتانیا است که در South Derbyshire واقع شده است. الوستون ۱٬۸۰۱ نفر جمعیت دارد.
South Derbyshire
SK412326
پنتریچ (به انگلیسی: Pentrich) یک روستا و محله مدنی در بریتانیا است که در دره امبر واقع شده است. پنتریچ ۱۹۱ نفر جمعیت دارد.
دره امبر
SK389525
تورپ (به انگلیسی: Thorpe) یک روستا و محله مدنی در بریتانیا است که در داربی شر دالس واقع شده است. تورپ ۱۸۳ نفر جمعیت دارد.
داربی شر دالس
SK156503
تورنهیل (به انگلیسی: Thornhill) یک روستا و محله مدنی در بریتانیا است که در High Peak واقع شده است. تورنهیل ۱۵۴ نفر جمعیت دارد.
High Peak
SK198834
ردبورن (به انگلیسی: Radbourne) یک روستا و محله مدنی در بریتانیا است که در South Derbyshire واقع شده است.
South Derbyshire
SK283362
ریزلی (به انگلیسی: Risley) یک روستا و محله مدنی در بریتانیا است که در Erewash واقع شده است. ریزلی ۷۱۱ نفر جمعیت دارد.
Erewash
SK458356
سادبری (به انگلیسی: Sudbury) یک روستا و محله مدنی در بریتانیا است که در Derbyshire Dales واقع شده است. سادبری ۹۷۶ نفر جمعیت دارد.
Derbyshire Dales
SK161320
ساولی (به انگلیسی: Sawley) یک روستا و محله مدنی در بریتانیا است که در Erewash واقع شده است. ساولی ۶٬۶۲۹ نفر جمعیت دارد.
Erewash
SK 47156 31874چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

داربی شر در دانشنامه آزاد پارسی

داربی شِر (Derbyshire)
بخشی در شمال مرکزی انگلستان با ۲,۵۵۰ کیلومتر مربع مساحت و ۹۶۲هزار نفر جمعیت (۱۹۹۶). شهرهای مهم آن عبارت اند از مَتلاک (مرکز اداری)، باکستون، چسترفیلد، گلاسپ، ایلیکستون، و لانگ ایتون. پارک ملی پیک دیستریکت (شامل کیندر اسکات به ارتفاع ۶۳۶ متر). کشت حبوبات و گیاهان ریشه ای، تولید لبنیات (در جنوب) و پرورش گوسفند (در تپه های شمالی) از فعالیت های کشاورزی آن به شمار می روند. دارای صنایع علوم مهندسی، و تولید پنبه، جوراب، یراق، ظروف چینی، پارچه، استخراج مواد معدنی، فلزکاری و ساخت موتور خودرو است. بخش جنوبی داربی شر بسیار حاصل خیز و نواحی شمالی آن سنگلاخ و کوهستانی است. اولین کارخانۀ پنبه ریسی آبی جهان در ۱۷۷۱ بر ساحل رود درِوِنت در نزدیکی متلاک تأسیس شد.

داربی شر را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی داربی شر   • مفهوم داربی شر   • تعریف داربی شر   • معرفی داربی شر   • داربی شر چیست   • داربی شر یعنی چی   • داربی شر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی داربی شر
کلمه : داربی شر
اشتباه تایپی : nhvfd av
عکس داربی شر : در گوگل


آیا معنی داربی شر مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )