انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1084 100 1

دارمشتات

دارمشتات در دانشنامه ویکی پدیا

دارمشتات
دارمشتات (به آلمانی: Darmstadt)، یکی از شهرهای ایالت هسن در آلمان است که جمعیت آن در پایان سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۵۵٬۰۰۰ نفر بوده است. این شهر در جنوب کلان شهر فرانکفورت و در فاصلهٔ ۲۰ کیلومتری از فرودگاه فرانکفورت واقع شده است. این شهر تا قبل از تشکیل امپراتوری آلمان در ۱۹۱۸ به صورت یک منطقهٔ مستقل فعالیت می کرد و تا سال ۱۹۴۵ به عنوان مرکز ایالت هسن بوده است.
دانشگاه فنی دارمشتات: یکی از معتبرترین دانشگاه های فنی در آلمان و عضو گروه TU9.
شرکت داروسازی مرک: قدیمی ترین شرکت داروسازی جهان.
مرکز کنترل آژانس فضایی اروپا ESOC: مرکز کنترل ماهواره ها و فضاپیماهای آژانس فضایی اروپا از جمله فضاپیمای روزتا.
مرکز تحقیقات یون های سنگین GSI Helmholtz: موسسه ای که موفق به کشف عنصر دارمشتاتیوم با عدد تناوبی ۱۱۰ شد.
جامعه فرانهوفر: موسسات Fraunhofer IGD, Fraunhofer LBF, Fraunhofer SIT
دارمشتات به خاطر انستیتوهای علمی، دانشگاه ها و شرکت های معتبر، عنوان رسمی Wissenschaftsstadt (ویزنشافتس اشتات: به معنای شهر علم و دانش) را دارا است. عنصر صدودهم جدول تناوبی که توسط موسسه ای تحقیقاتی در این شهر کشف شد دارمشتاتیوم نام گرفت. مرکز کنترل آژانس فضایی اروپا (ESOC ای اس اُسی) در این شهر قرار دارد.
با وجود اینکه دارمشتات شهری نسبتاً کوچک است اما مراکز عملی و صنعتی مهمی در آن قرار گرفته اند. از جمله:
باشگاه فوتبال دارمشتات ۹۸ در این شهر فعالیت می کند و در انتهای فصل ۲۰۱۵–۲۰۱۴ به بوندسلیگا صعود کرد.
عکس دارمشتات
دارمشتات (منطقه) (به آلمانی: Darmstadt (region)) یک رگیرونگسبتسیرک در آلمان است که در هسن واقع شده است.
فهرست شهرهای آلمان
دارمشتات ۳٬۷۸۰٬۳۷۴ نفر جمعیت دارد.
دارمشتات-اِبِرشتات (به آلمانی: Darmstadt-Eberstadt) یک منطقهٔ مسکونی در آلمان است که در دارمشتات واقع شده است. دارمشتات-ابرشتات ۲۱٬۶۸۷ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای آلمان
دارمشتات-ارهایلگن (به آلمانی: Darmstadt-Arheilgen) یک منطقهٔ مسکونی در آلمان است که در دارمشتات واقع شده است. دارمشتات-ارهایلگن ۱۷٬۱۲۲ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای آلمان
دارمشتات-دیبورگ (به آلمانی: Landkreis Darmstadt-Dieburg) یک منطقهٔ روستایی در آلمان است که در دارمشتات (منطقه) واقع شده است.
دارمشتات-دیبورگ (به آلمانی: Landkreis Darmstadt-Dieburg) یک منطقهٔ روستایی در آلمان است که در دارمشتات واقع شده است.
فهرست شهرهای آلمان
دارمشتات-دیبورگ ۲۸۹٬۲۷۳ نفر جمعیت دارد.
تراموا دارمشتات (آلمانی: Trams in Darmstadt) سیستم تراموا در شهر دارمشتات، آلمان است.
Herrmann Bachstein consortium
(۱۸۸۶–۱۸۹۵)
Süddeutsche Eisenbahn-Gesellschaft (SEG)
(۱۸۹۵–۱۹۱۲)
Hessische Eisenbahn-Aktiengesellschaft (HEAG
(۱۹۱۲–۱۹۲۲)
این تراموا در سال ۱۸۸۶ با نیروی حرکتی اسب تأسیس و در سال ۱۸۹۷ برقی شده است، تراموا دارمشتات دارای ۹ خط، ۱۶۲ ایستگاه و ۴۲ کیلومتر طول است.
مختصات: ۴۹°۵۲′ شمالی ۰۸°۳۹′ شرقی / ۴۹٫۸۶۷°شمالی ۸٫۶۵۰°شرقی / 49.867; 8.650
پتر گرونبرگ
کارل آدام پتری
گرهارد سسلر
گونتر بهنیش
دانشگاه فنی دارمشتات (به آلمانی: Technische Universität Darmstadt) (به انگلیسی: Darmstadt University of Technology) یا به اختصار TU Darmstadt موسسه ای دانشگاهی واقع در شهر دارمشتات٬ در کشور آلمان می باشد که به خاطر دستاوردهایش در شاخه های مختلف علوم پایه و علوم مهندسی شهرت جهانی دارد. این دانشگاه برای اولین بار در دنیا رشته مهندسی برق را ارائه کرد.
این دانشگاه در سال ۱۸۷۷ تأسیس گردید و از سال ۱۸۹۹ امتیاز ارائه مدرک دکترا را کسب نمود. به لحاظ تاریخی٬ دانشگاه فنی دارمشتات اولین دانشگاه در دنیا بود که رشته ی مهندسی برق را در سال ۱۸۸۲ میلادی تأسیس و ارائه نموده است. همچنین عنصر صدودهم جدول تناوبی که توسط فارغ التحصیلان این دانشگاه در موسسه ای تحقیقاتی در دارمشتات کشف شد، به دلیل خدمات این شهر و این دانشگاه به علم، دارمشتادیم نامگذاری شده است.
این دانشگاه عضو انجمن TU9 میباشد که متشکل از 9 دانشگاه فنی پیشگام آلمان است. بودجه دریافتی این دانشگاه از بنیاد پژوهش آلمان در بین سالهای 2011 تا 2013 بیش از 145 میلیون یورو بوده است. از نظر بودجه دریافتی در این سالها دانشگاه فنی دارمشتات در رشته مهندسی مکانیک بعد از دانشگاه فنی آخن و دانشگاه هانوفر در مکان سوم و در مهندسی برق و انفورماتیک بعد از دانشگاه فنی آخن، دانشگاه فنی مونیخ و دانشگاه اشتوتگارت در مکان چهارم و بالاتر از موسسه فناوری کارلسروهه قرار گرفت.

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

دارمشتات در دانشنامه آزاد پارسی

دارمشْتات (Darmstadt)
دارمشْتات
شهری در ایالت (لاند) هِسِه، در آلمان، به فاصلۀ ۲۹کیلومتری جنوب فرانکفورت ـ آم ـ ماین، با ۱۳۹,۱۰۰ نفر جمعیت (۱۹۹۵). صنایع آن عبارت اند از ذوب آهن، تولید مواد شیمیایی و پلاستیک، الکترونیک و نشر. مرکز صنایع فضایی اروپا نیز به شمار می رود. در گذشته، پایتخت گراندوک نشین هسه بود؛ در منتهی الیه شمالی جلگۀ راین میانی واقع شده است. در ۱۳۳۰م به شهر تبدیل شد، اما همواره کوچک باقی ماند و در آغاز قرن ۱۹ فقط ۸هزار نفر جمعیت داشت. با توسعۀ صنایع شیمیایی، رشد شهر در قرن ۱۹ آغاز شد.

ارتباط محتوایی با دارمشتات

دارمشتات را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

رضا > کرتیلان
اجاقی > اجاقی
Mahdi > شربت (دارو)
Behnaz > guidelines
مهدی ورمزیار > ورمزیار
دینا حسین پناهی > بر می خیزد
ماد > ریناز
ناهید > establishing

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دارمشتات   • مفهوم دارمشتات   • تعریف دارمشتات   • معرفی دارمشتات   • دارمشتات چیست   • دارمشتات یعنی چی   • دارمشتات یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دارمشتات
کلمه : دارمشتات
اشتباه تایپی : nhvlajhj
عکس دارمشتات : در گوگل


آیا معنی دارمشتات مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )