انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 929 100 1

داعش در دانشنامه اسلامی

داعش
داعش مخفف (الدّولة الاسلامیة فی العراق والشّام) گروه تکفیری منشعب از القاعده، که ابتدا به القاعده عراق مشهور بود و سپس با تغییر نام و کمک برخی قدرت های منطقه ای و فرامنطقه ای، بخش هایی از عراق و سوریه را به اشغال خود در آورد و خسارات انسانی، اقتصادی و فرهنگی چشمگیری به بار آورد. این گروه مدعی احیای خلافت اسلامی است.
داعش گروهی تکفیری است که پیشینه آنها را باید در اندیشه سلفیه و گروه های سلفی جستجو کرد.
از عصر صحابه تا پایان سده ۲ق، دو جریان به طور موازی در حیطه معارف دینی در چالش با یکدیگر بودند، جریانی که خود را در معرض مواجهه با مسائل جدید و اندیشه های متنوع قرار می داد و به تناسب این تماس ها، معرفت دینی را تحول پذیر می دید و دیگر جریانی که بر پایبندی به سنت آغازین اسلام تکیه می کرد. سوی اخیر این تقابل را می توان به طور کلی، سلف گرایی نامید تقابل این دو جریان در سده های ۲و ۳ق با رویارویی اصحاب حدیث با گروه های مخالف چون معتزله خود نشان می داد.
داعش
«داعش» مخفف عبارت «دولت اسلامی عراق و شام» است.
داعش لعنةالله علیه در ابتدای شکل گیری یکی از شاخه های «القاعده» بود. اما پس از مدتی بر خودِ القاعده برتری پیدا کرد.
در زمان جنگ بین عراق و ایران، شوروی به افغانستان حمله کرد و بعد عقب نشینی کرد. شیخی فلسطینی به نام «عبد الله عزام» به افغانستان رفت و شروع به جذب جوانان از همه کشورهای اسلامی کرد تا علیه شوروی بجنگند. مشخص نیست مزدور بوده یا انحراف داشته یا ... .
بعد از کشته شدن «عزام»، «اسامه بن لادن» به رهبر این گروه تبدیل شد. این افراد در یک پایگاه نظامی جمع شدند و نام آن را «قاعدة الجهاد» گذاشتند. تشکیلات القاعده در آنجا شکل گرفت و جوانان جهان عرب برای آموزش و اعزام به جهاد به این مکان می رفتند. از همان ابتدا یک دوگانگی در این گروه شکل گرفت. «ابو مصعب زرقاوی»، اهل شمال اردن، (از شهر زرقا که مرکز سلفی ها است) به خیمه بن لادن نرفت. در گوشه دیگری از پایگاه، خیمه ای به نام خیمه «اهل شام» برپا کرد. همه جوانان فلسطین و اردن و شام و... به خیمه او می رفتند.
بن لادن از عربستان بود. لذا جوانان عربستانی و حوزه خلیج فارس سراغ او می رفتند. ایمن الظواهری هم مصری بود، جوانان مصری و شمال افریقا سراغ او می رفتند. بن لادن و ظواهری با هم کار می کردند. ولی زرقاوی به طور مشخص حسابش را از بقیه جدا کرده بود. در آن زمان اختلافات بین سرکرده های گروه به صورت بارزی مشخص نبود. بعد از شکست شوروی، بن لادن معتقد بود نوبت امریکا فرا رسیده است و لذا عملیاتها علیه منافع امریکا شروع شد. حمله به سفارت امریکا در کنیا، به ناوچه امریکا در یمن و... . کم کم این گروه مشهور شد. نظریه بن لادن چنین بود که امریکا اصل و اسراییل فرع است. اگر به امریکا حمله شود، اسراییل هم از بین می رود. در یک نگاه منصفانه به اعتقادات بن لادن باید گفت: بن لادن هیچ گاه علیه ایران، شیعه و حزب الله صحبت نکرد. هیچ اظهار نظر تکفیری علیه اینها نمی بینید. حتی امریکایی ها «عماد مغنیه» را متهم می کنند که با بن لادن دیدار داشته. بن لادن اصلاً اعتقادی هم به کشتار شیعه نداشت.
با سقوط «صدام»، «بن لادن»، «زرقاوی» را مامور به تشکیل شاخه ی «القاعده» در عراق کرد. او هم در عراق مستقر شد و توحید و جهاد را تشکیل داد. ولی به اسم حمله به امریکا، شیعه کشی هم راه انداخت. بن لادن پیام به او داد که این چه کاری است که بازار را منفجر می کنی و شیعه می کشی؟ او گفت این ها دستشان در دست امریکا است و این ها را هم باید کشت. ولی بن لادن می گفت اصلا این کشتار مردم عادی به ضرر ما است. این اختلاف نظر خودش را نشان داد.
بعد از کشته شدن زرقاوی در سال 2006،ابوعمر بغدادی رهبر القاعده در عراق شد. وی اسم گروه را به «دولت اسلامی در عراق» تغییر داد. این امر باعث اختلاف بین گروه شد. اما بن لادن به ابوعمر بغدادی تبریک گفت، از طرفی «الظواهری» با این امر مخالف بود. وی معتقد بود گروه مقاومت، در شرایط مناسب برای تشکیل دولت نیست. زیرا با تشکیل دولت باید جوابگوی نیازهای مردم بود. با کشته شدن بغدادی و به دنبال آن، کشته شدن ابو محمد مهاجر، «ابوبکر بغدادی» امیر دولت اسلامی در عراق شد. این دولت اسلامی تا شروع بحران سوریه، در عراق فعالیت می کرد. همزمان با شروع بحران سوریه، ابوبکر بغدادی یکی از اطرافیان خود به نام «ابومحمد جولانی» (وی سوری الاصل بود) را به سوریه فرستاد تا شاخه القاعده به نام جبهه النصرة در سوریه را تشکیل دهد. النصرة به سرعت قدرت گرفت و همه تکفیری ها جذب این گروه شدند. و به این ترتیب النصره قوی ترین گروه مسلح در سوریه شد. این گروه با ادبیاتی جهادی-عقیدتی به سختی در جنگها عقب نشینی می کردند. امریکا این گروه را در لیست گروه های تروریستی قرار داد. با شروع اختلافات بین «بغدادی» و «جولانی» و نهایتا به دلیل استمرار سرپیچی جولانی از بغدادی،ابوبکر بغدادی اعلام کرد: من دو شاخه عراق و شام را ادغام کرده ام. و نام آن را به «دولت اسلامی عراق و شام (داعش)» تغییر داد. این تغییر باعث شدت یافتن اختلافات بین جولانی، ابوبکر بغدادی و ایمن الظواهری گردید. نتیجه ی این اختلاف نظامی، کشته شدن سران اصلی گروه ها به دست گروه مقابل بود. این درحالی بود که اگر دولت سوریه تصمیم به چنین اقدامی می گرفت باید هزیه ی زیادی برای آن می پرداخت. این اختلافات به حدی بود که از آن به بعد داعش فقط با گروه های مخالف خود می جنگید نه با نظام بشار اسد. در طی دو سال داعش بسیاری از مناطق شمالی و شرقی را در دست گرفت. ابومحمد جولانی خیلی تضعیف شد و حتی بعضی یارانش به داعش پیوستند.

داعش در دانشنامه ویکی پدیا

داعش
آزار آشوریان بدست داعش (به انگلیسی: Persecution of Assyrians by ISIL) به آشوری ستیزی داعش اشاره اشاره دارد که به دنبال اشغال شمال عراق توسط داعش در اواسط سال ۲۰۱۴ روی داد که به آزار و اذیت آشوریان عراق و سوریه توسط جهادی ها منجر شد.
ایران یکی از هماوردان داعش در سوریه و عراق است.
ایدئولوژی داعش بر اساس افراط گرایی، سلفی گری، جهادگرایی سلفی و وهابیت بنا شده است.
تخریب میراث فرهنگی توسط گروه جهادگرای داعش در عراق و سوریه از سال ۲۰۱۴ مشاهده شده است.
ده روز با داعش(به انگلیسی: My Journey into the Heart of Terror: Ten Days in the Islamic State) شرح سفر یورگن تودنهوفر، روزنامه نگار آلمانی به همراه پسرش و یکی دیگر از دوستان وی به قلمرو داعش است.
نویسنده در فصل های ده گانه کتاب، مقدمات و ماجراهای پیش از سفر، شرح عینی ده روز اقامت و نیز پایان سفرشان را به دقت، بازگو می کند. نویسنده نخست به ریشه های داعش و شکل گیری آن می پردازد و به نقد سیاست های غرب و اشتباه هات آن ها که زمینه ساز پیدایش طالبان و داعش شده است، می پردازد و تروریسم اسلامی را مردود و اعمال داعشی ها را غیراسلامی می داند.
کتاب نثری ژورنالیستی دارد.
این لیست شامل حملات تروریستی و بمب گذاری های داعش از شکل گیری (۲۰۱۴) تا حال حاضر است.
Intervening in Iraq & Syria:
ایالات متحده آمریکا
Only intervening in Iraq:
 استرالیا
 بلژیک
 کانادا
 دانمارک
 فرانسه
 آلمان
 ایتالیا
 هلند
 اسپانیا
 بریتانیا
Only intervening in Syria:
 بحرین
 اردن
 قطر
 عربستان سعودی
 امارات متحده عربی
ایتالیا
Support
یونان
Iranian-led intervention:
اسپانیا
ایران
حزب الله لبنان
Unnamed Middle Eastern countries
Local forces in Iraq:
عراق Government (supported by US & allies & Iran)
Unnamed Eastern European countries
کردستان (by US & allies, Iran and foreign Kurds)
آلبانی
نیروهای بومی در سوریه:
بلغارستان
Selected groups in the جنگ داخلی سوریه (US & allies)
Syrian Kurdistan (US & allies, & foreign Kurds)
کرواسی
Opposed by ISIL, US-led Coalitions, and others
القاعده
European Commission
چاک هیگل
Lloyd Austin
Andrew J. Loiselle
تونی ابوت
David A.L. Johnston
David L. Johnston
Craig Orme
شارل میشل
Steven Vandeput
Claude Van De Voorde
استیون هارپر
Rob Nicholson
Thomas J. Lawson
Yvan Blondin
هله تورنینگ-اشمیت
Peter Bartram
فرانسوا اولاند
Jean-Yves Le Drian
Pierre de Villiers
مارک روته
Jeanine Hennis-Plasschaert
Frans Timmermans
Sander Schnitger
دیوید کامرون
Michael Fallon
Andrew Pulford
اسلواکی
سید علی خامنه ای
حسن روحانی
سید حسن نصرالله
سوئد
مسعود بارزانی
Jaafar Sheikh Mustafa
Mustafa Said Qadir
نروژ
فؤاد معصوم
نوری مالکی
حیدر عبادی
لهستان
ابو محمد عدنانی (Spokesperson)
عمر الشیشانی (Military Chief)
Abu Muslim al-Turkmani (Deputy, Iraq)
Abu Ali al-Anbari (Deputy, Syria)
Abu Waheeb (استان انبار Commander)
Abu Hajar al-Souri †
(Top Aide)
Ali Mohammed al-Shayer †(Senior ISIL Leader)
Adnan Khudhair †(Senior ISIL Leader)
Okasha al-Baghdadi †(Senior ISIL Leader)
Shi'a militias (supported by Iran)
Abu Ayman al-Iraqi(Top Leader) ابو احمد العوانی(Commander)
انصار الاسلام
Special forces including the اس.آ.اس (SAS) and additional cargo aircraft & air to air tanker aircraft on standby in the area.
جبهه النصره
al-Qadea:
گروه خراسان
فرانسه
1,800 troops (in Iraq)
بریتانیا
2,300 troops (in Kuwait)
ایران
7,000 contractors
حزب الله لبنان
یواس اس George H.W. Bush carrier strike group
اردن
مک دانل داگلاس اف-۱۵ ایگل، جنرال داینامیکس اف-۱۶ فایتینگ فالکن، مک دانل داگلاس اف/ای-۱۸ هورنت، بوئینگ اف/ای-۱۸ سوپر هورنت و لاکهید مارتین اف-۲۲ رپتور fighter aircraft
در پی پیشروی و گسترش عملیات های نظامی دولت اسلامی عراق و شام که به اختصار داعش و یا دولت اسلامی نیز خوانده می شود در ماهای ژوئن و ژوئیه سال ۲۰۱۴ برخی از کشورها تصمیم به دخالت در جنگ شهری که در عراق و سوریه گرفتند. دستیابی های سریع داعش در عراق و سوریه که توامان با خشونت های بی رحمانه ای بود از دلایل این رویایی بود. کشورهای مختلف به دلایل سیاسی گوناگون در سطوح و درجه های متنوع تصمیم به حضور در این شرایط پیچیده گرفتند.
فیرچایلد ریپابلیک ای-۱۰ تاندربولت ۲ ground-attack aircraft
بی-۱ لنسر bomber aircraft
لاکهید ای سی-۱۳۰ gunships
نورتروپ گرومن ئی ای-۶بی پراولر & EA-18G Growler electronic warfare aircraft
بوئینگ ای اچ-۶۴ آپاچی attack helicopters
ام کیو-۱ پرداتور و MQ-9 Reaper drone aircraft
400 RAAF personnel
200 special forces troops
6 بوئینگ اف/ای-۱۸ سوپر هورنت
1 بوئینگ ۷۳۷ ای ئی دابلیو سی surveillance aircraft
1 KC-30A refueling plane
لاکهید مارتین سی-۱۳۰جی سوپر هرکول & بوئینگ سی-۱۷ گلوبمستر ۳ transport aircraft
6 جنرال داینامیکس اف-۱۶ فایتینگ فالکن fighters
120 supporting troops
600 Canadian Armed Forces personnel
100 special operations forces
6 مک دانل داگلاس سی اف-۱۸ هورنت
2 لاکهید سی پی-۱۴۰ اورورا surveillance aircraft
1 ایرباس سی سی-۱۵۰ پولاریس refueling tanker
لاکهید مارتین سی-۱۳۰جی سوپر هرکول & بوئینگ سی-۱۷ گلوبمستر ۳ transport aircraft
7 جنرال داینامیکس اف-۱۶ فایتینگ فالکن fighters
250 supporting troops
9 داسو رافال
40 troops
280 soldiers to train the پیش مرگ
24 B1 Centauro tanks to send to the Jordanian Army
6 جنرال داینامیکس اف-۱۶ فایتینگ فالکن fighters + 2 spare
250 supporting troops
منابع مالی داعش بارها محل مناقشه قرار گرفته است.
رفتار داعش در برابر شیعیان در مناطق تحت تصرف خود بعنوان نسل کشی شناخته شده است. داعش ضمن تخریب اماکن مذهبی مورد احترام شیعیان، در نقاط تحت تصرف خود از جمله موصل شیعیان را از مابقی مردم جدا و قتل عام کرده است.
داعش همچنین پس از تصرف کمپ آموزشی نیروی هوایی عراق تمامی شیعیان را قتل عام کرد.
نقض حقوق بشر در مناطق تحت کنترل داعش توسط بسیاری از سیاستمداران، رهبران مذهبی و سازمان های دیگر اعلام و محکوم شده است. بنابر گزارش دیده بان حقوق بشر، سازمان داعش در درگیری های نظامی خود از کودکان و نوجوانان استفاده می کند. این گزارش بر پایه اطلاعات داده شده توسط ۲۵ نهاد تنظیم شده است.
بنابر گزارش روزنامه واشینگتن پست، نیروهای داعش ساکنین چند روستای ترکمن نشین در عراق را قتل عام کرده اند که در بین آن ها دو دختر خردسال هم وجود دارد. بنابر گزارش یک پلیس محلی، تعداد مقتولین ۵۵ تن اعلام شده است. ده ها تن دیگر هم مفقودالاثر شده اند.
در ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۴، سازمان نظارت بر حقوق بشر در بریتانیا خبر از سنگسار شدن دو زن توسط داعش در مدت کمتر از ۲۴ ساعت خبر داد. ابتدا یک زن بیوه ۲۶ ساله در بازاری در منطقه دبکه سوریه سنگسار شد و تنها چند ساعت بعد، زن دیگری در شهر الرقه سنگسار شد. عکس هایی از مراسم اجرای حکم توسط حامیان داعش در شبکه های اجتماعی منتشر شده است. آن ها با یک خودروی پر از سنگ به محل اجرای حکم رفته بودند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های داعش

داعش یک گروه شبه نظامی جهادی سلفی است که خود را به یک بنیادگرایی اسلامی، دکترین وهابی از اسلام سنی پای بند می داند. برگرفته از نام عربی آن (الدولة الإسلامیة فی العراق والشام)، این گروه نیز با عنوان کوتاه داعش در زبان فارسی شناخته می شود. سخنان و دیدگاه ها دربارهٔ داعش در این صفحهٔ ویکی گفتاورد فارسی، هم اکنون از بیش ۱۵۰ فرد سرشناس گردآورده شده.
• «ما برای دفاع از ایمان، عقاید و اصول انسانی مان در جنگ علیه داعش هستیم و آنها را در پناهگاه هایشان هدف قرار خواهیم داد.» ۴ فوریه ۲۰۱۵/ ۱۵ بهمن ۱۳۹۳؛ «پس از کشته شدن معاذ الکساسبه»
• «در حقیقت خشونتی که منطقه را تهدید می کند بخشی از تهدیدات جهانی علیه صلح، قانون، دموکراسی و همزیستی است که مقابله با آن روشی جامع و جهانی که بر عواملی چون امنیت، دیپلماسی، توسعه و رهبری اخلاقی استوار باشد را می طلبد.»
• «هیچ منطقی در طرز تفکر این افراد وجود ندارد و من فکر می کنم که آن ها هیچ گونه احساسی به بشریت، دین و یا زندگی ندارند.» ۲۵ مه ۲۰۱۵/ ۴ خرداد ۱۳۹۴؛ «در مصاحبه با سی ان ان»
• «این یک جنگ جهانی است؛ جنگ جهانی سوم. این جنگی است درون جهان اسلام و جنگی با غیرنظامیان، اما ما به تنهایی نمی توانیم از پس آن بربیاییم.» ۱۱ نوامبر ۲۰۱۵/ ۲۰ آبان ۱۳۹۴؛ «در مصاحبه با یورنیوز»
• «مسلمانانِ جهان، نقشِ برجسته ای در همیاری همگانی دارند. ایمانِ ما، همانند شما به مهربانی، صلح و تسامح فرمان می دهد. همانند شما، از کرامت انسانیِ برابرِ هر فرد - چه مرد چه زن، چه همسایه چه غریبه - دفاع می کند. شمار این شرع شکنانِ اسلام که این حقیقت ها را انکار می کنند، از اقیانوس مسلمانان (۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون) بسیار کمتر است. در واقع، این تروریست ها، مسلمانانِ جهان را بزرگترین هدف خود قرار داده اند. به آنان اجازه نمی دهیم که دین ما را بربایند.»
• «داعش تهدیدی است که همهٔ جهان را در معرض خطر قرار داده است. جنگ با تروریسم اکنون پیش از هر طرف دیگری جنگ ما مسلمان هاست و ما تا پیروزی کامل به آن ادامه می دهیم… داعش و دیگر گروه های هم فکر آن به اسم دین جنایات بسیاری انجام داده اند. جنگ ما اکنون با گروه هایی است که هیچ دین و آیینی را باور ندارند و با ظاهرنمایی و به اسم خدا به قتل و کشتار دست می زنند. ما برای پیروزی بر این گروه ها نیازمند وحدت هستیم… ما در وهله اول باید با تفکر افراطی گری و تروریسم مقابله کنیم و برای این منظور باید ابتدا اندیشه و تفکر جوانانمان را سامان دهیم تا به دام این گروه ها نیفتد.»
• «ما مسلمانیم و از کودکی به ما آموزش داده شده که به هیچ جنبنده، گیاه و حتی مکانی که در آن خدا عبادت می شود تعرض نکنیم. پیامبر ما به ما گفته است به همان اندازه که خود را دوست دارید دیگران را نیز دوست داشته باشید و هر روز به هم سلام کنید که معنای صلح و دوستی در خود دارد. اگر اینگونه باشیم به ما می گویند مسلمان.» ۱۱ مارس ۲۰۱۵/ ۲۰ اسفند ۱۳۹۳؛ «سخنرانی در پارلمان اروپا، استراسبورگ»
• -> عبدالله دوم
• «خطر تروریسم در جهان پیش از هر زمانی به چالشی جدی مبدل شده است. در این شرایط جامعه جهانی باید در راستای تأمین امنیت و ثبات داخلی بکوشد و اجازه ندهد گروه های تروریستی در سرزمین های آنها مستقر شوند. درعین حال باید همکاری های بین دولتی را در زمینه های مبادله اطلاعات و پیشگیری از تهدیدها توسعه بخشید و همچنین باید در مبارزه با تروریسم اراده مشترک و قاطعیت نشان داد. موضع گیری قاطعانه در مبارزه با تروریسم و تحمل ناپذیری واقعی این پدیده ضرورتی حیاتی است. جامعه جهانی در راه ریشه کن کردن طاعون وحشتناک تروریسم که بشریت متمدن را تهدید می کند، باید بکوشد و راه های حمایت های مالی آن را مسدود کند. متأسفانه بعضی از کشورهای منطقه ما با دنبال کردن مقاصد مشکوک مقطعی، با تروریست ها همکاری می کنند، به آنها پناه می دهند و از آنها حمایت به عمل می آورند. در مقابل چنین رفتارهایی باید نابردباری از خود نشان داد.» ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۷/ ۸ مرداد ۱۳۹۶؛ «در مصاحبه با روزنامهٔ شرق»
• -> سرژ سرکیسیان
• «همه می دانیم که گروه دولت اسلامی یا فرقه مرگ، با اقدام های وحشیانه و بربریت خود، سربریدن افراد را نوعی از اقدام های عادی قرار داده اند. گروه دولت اسلامی همزمان با تصرف بخش هایی از شرق سوریه و شمال عراق، سربریده شدن ها، به صلیب کشیدن ها، اعدام های دسته جمعی، برده کشی جنسی را آغاز کرده است …داعش، فرقه مرگ است و با هیچ واژه دیگری قابل توصیف نیست.»
• «سخن از تروریسمی است که مکان آن شناسایی نشده و ابعاد و اهداف جهانی دارد و یک سخن دارد تسلیم یا مرگ. تروریسم کماکان بالاترین تهدید جهانی است و این شتری است که دم در خانه همه دولت ها خواهد خوابید. پیام تروریسم و خلافت اسلامی این است. ” یا مرگ یا تسلیم”. این است انگیره جهانی تروریسم خلافتی.»
• «نمی توانید با این گونه سازمان ها مذاکره کنید، فقط می توانید علیه آن بجنگید. این تروریسمی نیست که انگیزه آن مشکلات محلی باشد، بلکه تروریسمی با اهداف و برنامه های جهانی است.»
• «جوانان آرمانگرا باید بدانند که پیوستن به فرقه مرگ (داعش) گمراهی و اشتباه محض و مسیری غلط برای بیان آرزوی فداکاری است.»
• «تا زمانی که حتی یک اقلیت کوچک به پیام های این گروه تروریستی توجه می کند، جنایات به پایان نمی رسد... رفتارهای وحشیانه بیشتر و بدتری از این گروه تروریستی می توان انتظار داشت… افراط گرایان به اسلام و حتی مسلمانان جهان که علیه آن ها متحد هستند، توهین می کنند.»
• «از این پس به جای از واژه داعش برای معرفی گروه تروریستی و تکفیری استفاده خواهم کرد. برای اینکه این گروه تروریستی از واژه دولت اسلامی برای کسب مشروعیت و محبوبیت در میان مسلمانان جان سوءاستفاده نکند، تصمیم به این کار گرفته است. برای معرفی آنان استفاده نمی کنم چون آنان نه نماینده مذهب هستند و نه نماینده دمکراسی و دولت خاص. -> دولت اسلامی
• «داعشی ها از اینکه با این واژه مورد خطاب قرار گیرند متنفرند؛ پس من هم دقیقاً همان کاری را که آنها را ناراحت می کند، انجام خواهم داد و برای معرفی اعضای تروریست و مرگ آفرین این گروه، از واژه داعش استفاده می کنم؛ من دیگر از دولت اسلامی برای معرفی آنان استفاده نمی کنم چون آنان نه نماینده مذهب هستند و نه نماینده دمکراسی و دولت خاص.» ۱۲ ژانویه ۲۰۱۵/ ۲۱ تیر ۱۳۹۴ -> تونی ابوت
• «حملات داعش در بخش های مختلف جهان نشان می دهد خطر حملات گرگ های تنها جدی است.»
• «داعش در نبرد خود در سوریه و عراق تحت فشارهای فزاینده قرار دارد و به همین دلیل تلاش می کند فعالیت های تروریستی خود را خارج از خاورمیانه انجام دهد.»
• «ما باید در خصوص این فعالان تنها بسیار هشیار باشیم، افرادی که ممکن است افراط گرا شده باشند. آن ها اغلب از اختلالات روانی رنج می برند و به سرعت به افراط گرایی روی می آورند.» ۷ سپتامبر ۲۰۱۶/ ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ -> مالکوم ترنبول
• «اگر القاعده را ورژن یک تروریزم بدانیم، داعش ورژن ششم آن می باشد.»
• «این شبکهٔ تروریستی بر پایهٔ اطلاعات و ارتباطات بنا شده و نیروهای خود را از طریق اینترنت جذب می کند.»
• «جذب نیرو توسط این گروه بسیار سریع است. اگر به ساختار و تئوری شبکه نگاهی بیندازید، متوجه می شوید که داعش در یک برهه بسیار کوتاه چهار تا پنج مرحله بالاتر از القاعده است و این نشان می دهد که نوآوری در داخل سیستم روانی آن کاملاً سریع صورت می گیرد.»
• «داعش تصمیم گرفته قلمروی بیشتری را فتح کند، آن هم در یک بازهٔ زمانی سریع؛ برخلاف کاری که القاعده یا سایر سازمان های تروریستی چندین سال برای انجام آن برنامه ریزی کردند.»
• «هرگز نمی توان داعش را به عنوان یک گروه تندروی قرون وسطایی نام نهاد و نادیده گرفت؛ جهان با عقب نشینی در برابر این گروه و دادن اجازه تشکیل ولایت های متعدد به این گروه، در واقع به رشد آن کمک کرده است.»
• «نمی توان به این تروریست ها به دیده افرادی با مغز کوچک و ساده نگاه کرد.»
• «کسی نمی تواند به داعش و دیگر گروه های تروریستی حاضر در عراق، سوریه یا نیجریه قرون وسطایی بگوید، آنها محصول قرن ما یعنی قرن ۲۱ هستند.»
• «تروریسم یا به طور سازمانی وجود دارد و یا به صورت شبکه ای و سرعت رشد آن تند، سریع و قاطع است. پاسخ به آن باید قسمت به قسمت صورت گیرد. برای مبارزه با تروریسم باید همکاری لازم بین تمامی کشورها باشد.»
• «داعش ترکیبی از یک سازمان و شبکه تروریستی است. تفکر نظامی آن از اتاق های جنگ صادر می شود. میزان قلمروهایی که این گروه به دنبال اشغال آنهاست غیرمنتظره است. این گروه اشغال مناطق را از زمان فروپاشی صورت می دهد و این در حالیست که گروه های تروریستی دیگر از جمله القاعده برای رسیدن به این هدف یک دهه بر روی آن برنامه ریزی می کنند. این گروه برای رسیدن به اهدافش شرایط را مساعد می کند. برای مثال از یک طرف به دنبال فروپاشی دولت سوریه است و از طرف دیگر به دنبال استفاده از ناتوانی دولت عراق است و این موضوع ها سبب کاهش تمرکز می شود. آنها این کار را می خواهند دربارهٔ یمن، لیبی و دیگر کشورها هم صورت دهند.»
• «در حالیکه از نظر روانشناختی ایده های آنها بسیار قرون وسطایی است اما از لحاظ سازمانی بسیار مدرن رفتار می کنند. وسائل ارتباطی و به کار گیری نیرو آنها از طریق اینترنت است. داعش در مدتی کوتاه چهار تا پنج مرحله از رشد شبکه ای را پشت سرگذاشته است این به آن معناست که نوآوری در سیستم آن بسیار سریع است. اگر شما می خواهید که با این گروه مقابله کنید باید سریع وخلاق عمل کنید.» ۱۲ ژانویه ۲۰۱۵/ ۲۱ تیر ۱۳۹۴؛ «در مصاحبه با آر.تی.»
• «دشمنان افغانستان عبارت اند از گروه های اجیر خارجی مانند داعش، القاعده و گروه های آدم کُش حقانی و برخی از طالبان که از ریختن خون هموطنان خود لذت می برند و به جنگ و دهشت افگنی ادامه می دهند. با این تفاوت که هیچ راهی به گفتگو با اجیران خارجی وجود ندارد. اما؛ ما دروازهٔ گفتگو را برای آشتی با آن عده از گروه های طالبان که حاضرند برای توقف خونریزی و بازگشت صلح و ثبات به وطن شان همکاری کنند هنوزباز گذاشته ایم، هر چند این فرصت برای همیش نخواهد بود.» ۲۵ آپریل ۲۰۱۵/ ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵؛ «سخنرانی در نشست فوق العاده شورای ملی»
• «سازمان های تروریستی و افراطیت از این ناهمآهنگی در جهت ایجاد یک سیستم منظم که آنها را در ایجاد یک نظام افراطی و درحال تغییر قادر می سازد، بهره برداری کرده اند. شبکه های تروریستی فراتر از جغرافیای یک کشور بوده، شدیداً وابسته با شبکه های جرمی جهانی، منطقوی و ملی می باشند. این شبکه ها در استفاده از تکنالوجی و رسانه ها تجربه کافی داشته، از خشونت به خاطر تخویف و سراسیمگی مردم به صورت منظم کار می گیرند، و در تشخیص، ایجاد و بهره گیری از اختلافات و شکاف های اجتماعی به خاطر ایجاد تفرقه مهارت کافی دارند. ساختارهای سازمانی و شبکه ای آنها به سرعت در تغییر است. تحقیقات و تحلیل ها نشان می دهد که داعش، بر خلاف القاعده، در یک مدت بسیار کوتاه از مرحلهٔ سازمان سازی به آغاز کار و تصمیم گیری و عملکرد گذار کرده است.» ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۵/ ۵ مرداد ۱۳۹۵
• «دشمن اول این سرزمین گروه های تروریست و دهشتگری بنام طالبان، داعش و ۲۰ گروه دیگری هستند که با حمله به حریم زندگی مردم ما، می خواهند هستی و حیات این ملت را به تاراج بگذارند.» ۲۷ فوریه ۲۰۱۷/ ۹ اسفند ۱۳۹۵
• «صف ما صف اسلامیت و افغانیت است، تروریستان قاتلان و دشمنان این وطن هستند و ما برحق هستیم؛ داعش و تروریستان باطل می باشند و این تعهد خداوند (ج) است که حق بر باطل پیروز می شود.»
• «داعش کیست؟ کدام پول شان با ما شریک است؟ برای این وطن چه طرح دارند؟ هیچ شک نیست که آنها دشمنان اسلامیت و بشریت اند، آنها می خواهند این کشور را ویران کنند، اما ما می خواهیم که کشور خود را به افتخار دنیا مبدل سازیم.»
• «دولت بر حسب ضرورت در مقابله با داعش از استعمال هرنوع قوت دریغ نخواهد کرد و در این زمینه تعهد وجود دارد.»
• «این جنگ، جنگ افغانستان نه، بلکه جنگ بالای افغانستان است، زیرا داعش و تروریستان می خواهند این منطقه را کنترل کنند و لانه بسازند.» ۲۱ آوریل ۲۰۱۷/ ۱ ثور ۱۳۹۶ -> اشرف غنی
• «آیا در شأن مسلمانان است که در جای جای جهان اسلام ندای افراطی گری و تروریسم سر داده شود و درگیری مذهبی هر روز خون مسلمانان را بر زمین بریزد، و اسلام هراسی در منظومه جهانی جایگزین دین رحمت و الفت شود؟» ۱۸ فوریه ۲۰۱۴/ ۲۹ بهمن ۱۳۹۲؛ «سخنرانی در افتتاحیه نهمین اجلاس مجالس اسلامی»
• «تروریسم مثل میکروبی است که به مناطق دیگر سرایت می کند.» ۲۶ مارس ۲۰۱۴/ ۶ فروردین ۱۳۹۳؛ «نخستین جلسه هیئت دولت در سال ۹۳»
• «من در شگفتم این گروه های آدمکش، خود را گروه اسلامی می نامند و شگفت آورتر آن که رسانه های غربی نیز در همراهی با آنان، این نام مجعول را که تنفر همه مسلمانان را برمی انگیزد، تکرار می کنند؛ غافل از آنکه مسلمانانی که هر روز خدای خویش را به صفت رحمانیت یاد می کنند و از پیامبر خویش درس عطوفت و محبت آموخته اند، این افتراءها را، بخشی از پروژه اسلام هراسی می شمارند.» ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۴/ ۳ مهر ۱۳۹۳؛ «شصت و نهمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد»
• « این قاتلان پست تر از بهائم » ۷ ژانویه ۲۰۱۵/ ۱۷ دی ۱۳۹۳؛ «در کنفرانس وحدت اسلامی»
• «اسلام دین شمشیر نیست بلکه دین منطق، رحمانیت، عطوفت و همزیستی با دیگران است و هرگز خود را به کسی تحمیل نمی کند.»
• «قبلاً عده ای به دروغ در کتاب ها اسلام را دین خشونت معرفی می کردند و امروز گروهک های تروریستی را پرورش داده اند تا در عمل به مردم جهان بگویند که اسلام دین خشونت است.»
• «امروز عده ای هستند در دنیای اسلام، متأسفانه عزت ما مسلمان ها را پایمال می کنند، متأسفانه به نام جهاد و دین، شمشیر را بر رخ پیغمبر(ص) و اسلام کشیدند و عزت ما مسلمان ها را در جهان مخدوش کرده اند. بسیاری از جوان ها و مردم جهان را نسبت به عظمت اسلام، دچار تردید کرده اند و اسلام هراسی را در جهان به وجود آورده اند.» ۲۳ آوریل ۲۰۱۵/ ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴؛ «جمع علما، بزرگان، فرهیختگان و دانشگاهیان اندونزی»
• «رژیمِ ترور و سازمان ترور هیچگاه در مسیر انتخاب نیست تا به سمت صندوق آرا برود و به جای انتخاب به دنبال ارهاب و ارعاب است.»
• «همه آنهایی که مسیر ترور را انتخاب کردند، صلح، مفاهمه و مذاکره را خیانت می دانند. مسیر آن ها مسیر خشونت و افراط است. آن ها می گویند یا سفیدِ سفید یا سیاهِ سیاه؛ یا زیبای مطلق یا زشت مطلق و چیزی به عنوان حد وسط نیست.»
• «صلح و تفاهم و مذاکره و منطق چیزی است که تروریسم و ترور و خشونت از آن گریزان است.»
• «تروریست ها خود را میزان و مرکز عالم می دانند؛ می گویند حرف ما درست است و حق است و هر که مخالف ما است در مسیر باطل و ناحق قرار گرفته است، معمولاً همه پیشوا پرستی دارند و فردی که به عنوان رئیس آن سازمان ترور است، او را برترین مقام گاهی در روی زمین می بینند.»
• «ترور تا زمانی که ابزار برای قدرت ها است از بین نخواهد رفت، ترور تا زمانی که یک اراده قوی جمعی و یک عزم واقعی در جهان بوجود نیاید از بین نخواهد رفت، ترور تا زمانی که دو معیار را مد نظر قرار می دهیم و تروریست خوب و بد را قبول داریم به نتیجه نمی رسد.»
• «ما باید با استانداردِ واحد، در برابر همه گروه های تروریستی بایستیم.»
• «ما می بینیم هنوز در دنیا متأسفانه گروهک های تروریستی برای برخی از جوان های ناآگاهِ جامعه امروز ما جاذبه دارد و تا زمانی که جاذبه دارد معنایش این است که ما به ریشه های ترور و تروریسم نپرداختیم.» ۳۱ اوت ۲۰۱۵/ ۹ شهریور ۱۳۹۴؛ «در کنگره بین المللی ۱۷ هزار شهید ترور»
• «خطر بزرگ و اصلی در جهان امروز آن است که، سازمان های تروریستی به حکومت های تروریستی تبدیل شوند. ما متأسفیم که قیام های ملی در منطقه ما توسط تروریست ها به انحراف کشیده شدند و به جای صندوق رأی، اسلحه و ترور سرنوشت ملت ها را می خواهد تعیین نماید.» ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۵/ ۶ مهر ۱۳۹۴؛ «در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد »
• «بی تردید آغاز خشونت، از خشونت ذهنی و فکری یک جمعیت برمی خیزد. در آغاز اندیشه، فکر، از تعادل خارج می شود، آنچه درک می شود، از متون اسلامی، متأسفانه درک و فهم، ناصحیح است. اگر خشونت از فکر آغاز شد، این خشونت به سخن و گفتار و سپس به گفتمان تبدیل می شود و خطر آن روزی است که در یک جامعه اسلامی و یا غیراسلامی، گفتمان، گفتمان خشونت و افراط باشد.»
• «تا زمانی که گفتمان، گفتمان عادلانه و متعادل و به دور از افراط و تفریط نباشد، نتیجه آن خشونت عملی هم خواهد بود.»
• «آیا این برای دنیای اسلام شرم نیست که مسلمان ها با بچه های کوچک، با زن ها در زمستان سرد از میان آب و رودخانه، دریا، دریاچه و قایق، به پناه یک کشور غیراسلامی بروند و آن کشور غیراسلامی آنها را پشت دروازه نگاه دارد؟ آیا پیامبر و اصحاب پیامبر اگر امروز در میان ما بودند این فاجعه بزرگ را تحمل می کردند؟»
• «ما باید از خشونت فکری و گفتمانی کار را آغاز کنیم، باید جلوی خشونت فکری و گفتمانی بایستیم، باید تصویر منفی اسلام را در فضای مجازی و حقیقی دنیای امروز بگیریم. ظلم بزرگ تنها بر مسلمان ها نیست، ظلم بزرگ تنها بر مردم لیبی، سوریه و عراق و یمن نیست. بزرگ ترین ظلم بر چهره اسلام رحمانی است. «وَما اَرْسَلْناکَ اِلّا رَحْمَةً لِلعالَمینَ» این پیامبر، پیامبر رحمت است؛ این دین دین رحمت است؛ این دین دینی است که در هر نمازش، آغاز قرائتش با نام خدای رحمان و رحیم آغاز می شود و پایان این نماز، با سلام، صلح و دوستی تمام می شود.» ۲۷ دسامبر ۲۰۱۵/ ۶ دی ۱۳۹۴؛ « در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی»
• «هیچ کس در دنیا تردید ندارد که اگر تلاش و کمک ایران نبود، امروز نه یک گروه تروریستی، بلکه یک دولت تروریستی در کشورهای منطقه حاکم بود.» ۲۸ ژانویه ۲۰۱۶/ ۸ بهمن ۱۳۹۴؛ «در جمع ایرانیان مقیم فرانسه»
• «تروریست هایی که به نام اسلام دست به مسلمان کشی می زنند، تنها انسان ها و مسلمانان را نمی کشند، بلکه معنویت، حقیقت و واقعیت اسلام را ذبح می کنند.» ۲۶ مارس ۲۰۱۶/ ۷ فروردین ۱۳۹۵؛ «در دیدار علما و نخبگان پاکستان»
• «در خصوص تروریسم موضوع مهم این است که همه به این مسئله بیندیشند که ریشه های تفکر تروریسم از کجا و کدام سرزمین نشأت گرفته و با کدام تفکر انحرافی آغاز شده است.»
• «برای مبارزه با تروریسم باید به ریشه های شکل گیری آن توجه کرد.» ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۶/ ۳۱ شهریور ۱۳۹۵؛ «در دیدار رهبران مسلمان جامعه آمریکا»
• «پیامبر ما پیامبر مهربانی و رحمت برای همه جهانیان بوده و ترور هیچ نسبتی با اسلام و آیات قرآن مجید ندارد.» ۸ اکتبر ۲۰۱۶/ ۱۷ مهر۱۳۹۵؛ «در دیدار نخبگان علمی، فرهنگی و رسانه ای مالزی»
• «آن روزی امت واحده هستیم که به جای آمریکا، انگلیس، سلاح تروریست ها و قدرت های بزرگ، خداوند تکیه گاه ما باشد.» ۱۵ دسامبر ۲۰۱۶/ ۲۵ آذر ۱۳۹۵؛ «در همایش بین المللی وحدت اسلامی»
• «اگر کمک ایران به مردم و ارتش های عراق و سوریه نبود، امروز در دمشق و بغداد، تروریست ها حاکم بودند و به جای گروه های تروریستی در این کشورها شاهد دولت های تروریستی بودیم.»
• «در هر کجای دنیا اگر هر ملت آزاده ای برای مبارزه با تروریسم از ما کمک بخواهد، با همه توان به آن مردم مظلوم در برابر تروریسم کمک خواهیم کرد چرا که تروریسم خطر بزرگی برای جهانیان، منطقه ما و همه انسان ها می باشد.» ۲۸ ژانویه ۲۰۱۷/ ۹ بهمن ۱۳۹۵؛ «در هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری»
• -> حسن روحانی
• «گروه تروریستی موسوم به داعش باید تضعیف و درنهایت نابود شود. این گروه تمام مردم در عراق و سوریه را به وحشت انداخته است. مادران، خواهران و دختران، هدف تجاوز جنسی – به عنوان یک حربه جنگی – قرار گرفته اند. کودکان بی گناه به گلوله بسته شده اند. اجساد در گورهای دسته جمعی دفن شده اند. به اقلیت های مذهبی گرسنگی داده اند. در دهشتناک ترین جنایاتی که تصورش هم دشوار است، انسان های بی گناه گردن زده شده اند، و انتشار تصاویر ویدئویی این قساوت ها، دل جهانیان را به لرزه درآورد.»
• «هیچ خدایی این وحشت را نادیده نمی گیرد و از آن نمی گذرد. هیچ ناراحتی و رنجی چنین اعمالی را توجیه نمی کند. هیچ منطق – و مذاکره ای – با این شاخه شیطانی در میان نیست. تنها زبانی که چنین قاتلانی می فهمند، زبان زور است. بنابر این، ایالات متحده آمریکا برای درهم شکستن این شبکهٔ مرگ با ائتلافی گسترده کار خواهد کرد.»
• «زمان آن است که جهان – به ویژه جوامع اسلامی – آشکارا، قاطعانه و پیوسته ایدئولوژی القاعده و داعش را رد کنند.»
• «تمام مذاهب بزرگ وظیفه دارند دین و باورهای دینی را با یک جهان مدرن چند فرهنگی تطبیق دهند. هیچ کودکی – در هیچ کجای دنیا – نباید بیاموزد که از دیگران تنفر داشته باشد. نباید نسبت به اصطلاح روحانیونی که مردم خود را به صدمه زدن به عده ای بی گناه –به این دلیل که یهودی، مسیحی یا مسلمان هستند – فرا می خوانند، تحملی در کار باشد. زمان تدوین میثاق جدیدی در میان ملت های متمدن این جهان است که جنگ را در اساسی ترین منبع آن از بین ببرد: فاسد کردن مغزهای جوانان با ایدئولوژی خشن.»
• «معنای آن قطع منابع مالی است که به این نفرت دامن می زند. زمان پایان دادن به ریاکاری کسانی فرا رسیده است که از طریق اقتصاد جهانی ثروت اندوزی می کنند، و بعد آن را خرج کسانی می کنند که به کودکان، نابود کردن آن را آموزش می دهند.»
• «ایدئولوژی داعش یا القاعده یا بوکوحرام، پژمرده خواهد شد و خواهد مرد، اگر آشکارا و پیوسته، مردود شناخته شود و با آن مقابله شود.» ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۴/ ۰۲ مهر ۱۳۹۳؛ «سخنرانی در شصت و نهمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد»
• «مردم بیشتری متوجه می شوند که هیچ خلافتی تحت حکومت داعش برقرار نیست. یک پناهجوی سوریه می گوید که این گروه یک باند تبهکار است که ادعای حکومت کرده است. آنها غارتگر هستند. آنها قبلها را به تسخیر خود درنمی آورند و تحت فشار شدیدی قرار دارند. تنها راه پایدار شکست دادن داعش، پایان دادن به جنگ داخلی و آشفتگی حاکم بر سوریه است.» ۲۶ ژانویه ۲۰۱۶/ ۶ بهمن ۱۳۹۴
• «امیدوارم بی بی سی از عبارت استفاده نکند، چون آن ها حقیقتاً یک دولت اسلامی نیستند. آنها گروهی وحشی هستند که از دین اسلام منحرف شده اند و بسیاری از مسلمانان که به شبکه بی بی سی گوش می کنند، هر بار که این عبارت را می شنوند، واکنش نشان می دهند… جنگ علیه این گروه تروریستی چالش نسل امروز است و ما باید هرگونه که می توانیم با آن مبارزه کنیم… واکنش به تهدیدات داعش باید در برگیرنده طیف وسیعی از پاسخ ها ازجمله ادامه حملات هوایی علیه آن باشد… ما بسیار روشن می گوییم که تروریست ها پیروز نخواهند شد.» ۲۹ ژوئن ۲۰۱۵/ ۸ تیر ۱۳۹۴ -> دولت اسلامی
• «این فرقهٔ مرگ باور، ابداً نمایندهٔ واقعی اسلام نیست و دولت هم شمرده نمی شود. نباید از عبارت (Islamic State) برای این گروه به کار برد. عبارت به اصطلاح از عبارت دولت اسلامی عراق و شام (ISIL) نیز بدتر است. باید از عبارت داعش (Da'esh) برای این گروه استفاده کرد.» -> دولت اسلامی
• «این زورآمیزشگران زنان، مسلمان کُشان، دیوهای قرون وسطایی، دین صلح خواه اسلام را برای اهداف منحرف خود می رُبایند.»
• «این افراد مسلمان نیستند؛ آنان خارج از اسلام اند، و ما باید در کنار دوستان مسلمان خود در بریتانیا و در سراسر جهان بایستیم تا آن ها بتوانند دین صلح جوی خود را از این تروریست ها باز پس بگیرند؛ بنابراین، ما نمی خواهیم به اسلام حمله کنیم بلکه می خواهیم از اسلام دفاع کنیم.»
• «ما باید هر جا که بتوانیم مواضع داعش را هدف قرار بدهیم. این گروه، یک خطر است و باید آن را هدف قرار بدهیم.» ۴ دسامبر ۲۰۱۵/ ۱۳ آذر ۱۳۹۴ -> دیوید کامرون
• «من به شما حقیقت را می گویم: آن ها نه اسلامی اند و نه دولت.»
• «حرکت آن ها قطعاً هیچ پایه ای بر آنچه که در قرآن نوشته شده، ندارد. آنچه آن ها بدان اعتقاد دارند هیچ شباهتی به عقاید بیش از یک میلیاد مسلمان در سراسر دنیا ندارد و مانند سایر سازمان های تروریستی اسلامی، آن ها موجب مرگ هزارها نفر از شهروندان مسلمان شده اند. آن ها بخش زیادی از سوریه و عراق را اشغال کرده اند.»
• «این ایدئولوژی نفرت انگیز هیچ ربطی به اسلام ندارد و توسط اکثریت پرقدرت مسلمانان در انگلستان و سراسر دنیا رد شده است.»
• «قرآن میگوید: و قرآن میگوید:هیچ اجباری در دین نیست .» -> ای مردم، ما شما را از یک جفت مرد و زن آفریدیم و شما را در ملت ها و قبیله هایی قرار دادیم تا یکدیگر را باز شناسید
• «ما میدانیم که اسلام دین صلح است و هیچ ارتباطی با ایدئولوژی دشمنان ما ندارد.» ۴ دسامبر ۲۰۱۵/ ۱۳ آذر ۱۳۹۴ -> ترزا می
• «برای ترکیه، تروریست خوب و بد وجود ندارد با تمام آنان یکسان برخورد خواهیم کرد.» ۳ ژوئیه ۲۰۱۵/ ۱۲ تیر ۱۳۹۴ -> رجب طیب اردوغان
• «اگر می توانستم به سوریه بروم، از جنگیدن با گروهی تروریستی که خود را داعش می نامد، لذت می بردم.»
• «اگر می توانستم با داعش بجنگم، با خوشحالی تمام این کار را می کردم زیرا همه زندگی ام را وقف جنگیدن با این گروه های شیطانی کرده ام و دوست دارم که با این گروه ها بجنگم و به آنهایی که فریب این گروه ها را خورده اند، بگویم که چنین گروه هایی هیچ ارتباطی با قرآن ندارند.»
• «من معتقدم هر فردی که از هر جای جهان کشورش را ترک می کند و به این گروه های تروریستی می پیوندد، باید تابعیتش لغو شود و این کار درستی است. من پیشنهاد می کنم که تابعیت هر فردی که به دولت شیطان (داعش) می پیوندد، لغو شود .» ۲۲ ژوئن ۲۰۱۵/ ۱ تیر ۱۳۹۴ -> تونی ابوت
• «گروه تروریستی داعش به من به چشم دشمن شماره یک خود می نگرد و برای ترورم برنامه دارد. من دشمن شماره یک داعشی ها هستم و آنها برای کشتن من در حال تربیت افرادشان هستند. اگر می توانستند زودتر این کار را می کردند.»
• «استفاده از نام دولت اسلامی برای گروه داعشی اشتباه است چراکه آنها هیچ وجه مشترکی با آموزه های اسلام ندارند. در سه سال اخیر این تروریست ها موفق به تصرف مناطق بزرگی از عراق و سوریه شده اند و برای خود به اصطلاح خلافت می کنند. آنان افراطیونی هستند که با حمایت آمریکا فقط به نقاطی که مسلمانان زندگی می کنند حمله می کنند.»
• «گروه داعش با حمایت اروپا و غرب از طریق شبکه های اجتماعی و حتی مساجد اقدام به جذب نیرو می کند.»
• «ایده هایی که از سوی داعش مطرح می شود و به صورت وسیع تبلیغ می شود هیچ ارتباطی با دین مقدس اسلام ندارد. جلوگیری از ترویج تبلیغات داعش باید برای همه مسلمانان یک اصل قرار گیرد.» ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۵/ ۹ مرداد ۱۳۹۴ -> رمضان قدیروف
• «تروریسم ارزش های مشترک جامعهٔ جهانی را به چالش گرفته است. ما قویاً تروریسم را محکوم می کنیم.» ۲ ژوئیه ۲۰۱۶/ ۱۲ تیر ۱۳۹۵؛ «پیام پس از حملهٔ ژوئیه ۲۰۱۶، داکا -> شینزو آبه
• «مبارزه با اسلام گرایی افراطی نمی تواند فقط و فقط مسلحانه و خصمانه باشد بلکه باید این نگرش رادیکال را از منظر ایدئولوژیک نیز شکست داد.»
• «تنها استفاده از خشونت علیه افراط گرایان جوان که برای سازمان هایی چون داعش و القاعده می جنگند، احتمالاً منجر به افراط گرایی بیشتری می شود.»
• «بر این باورم که سیا و موساد حامی این جریان ها و سازمان ها هستند، چون هیچ مسلمان حقیقی حاضر نیست چنین کارهایی بکند.» ۱۶ فوریه ۲۰۱۵/ ۲۷ بهمن ۱۳۹۳
• «گروه داعش در داخل سودان حضور ندارد ولی جماعت هایی وجود دارند که با آن ها ابراز همبستگی و هواداری می کنند که بخش عمده ای از آن ها را جوانان تشکیل می دهند. ما برخی از آن ها را بازداشت و به مکان های امن منتقل کرده ایم.» ۱۴ مارس ۲۰۱۶/ ۲۴ اسفند ۱۳۹۴
• «آنچه که این گروه تروریستی انجام می دهد، به تصویر می کشد و پخش می کند تماماً با ساده ترین قوانین اسلام منافات دارد.»
• «داعش، ناقض قوانین اسلام است و از سوی دشمنان اسلام که اقدام به چاپ کاریکاتورهای موهن می کنند، مأمور سیاه نمایی چهرهٔ واقعی اسلام است و اقدامات این گروهک تروریستی از اقدامات دشمنان اسلام جدا نیست.» ۲۳ فوریه ۲۰۱۷/ ۵ اسفند ۱۳۹۵ -> عمر بشیر
• «گروه داعش سال ۲۰۰۶ تحت نظارت آمریکا در عراق تشکیل شد. داعش از عراق به سوریه آمد چرا که هرج و مرج، مسری است.»
• «آیا ارسال سلاح به تروریست ها و حمایت از آنها اقدامی دموکراتیک است؟ پس آیا من هم حق دارم از تروریست هایی که به (دفتر مجله) شارلی ابدو حمله کردند، حمایت بکنم؟» ۲۱ آوریل ۲۰۱۵/ ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴؛ «در مصاحبه با شبکه ۲ تلویزیون فرانسه»
• «در سوریه ما دولت داریم نه نظام. اگر این سخن صحیح باشد که ما از داعش حمایت کرده ایم به این معناست که ما از آنها خواسته ایم که به ما حمله کنند و فرودگاه های نظامی را مورد هدف قرار داده و صدها تن را بکشند. کجای این سخن دارای منطق است. ما نیازی به آن نداریم که این اقدامات را برای تضعیف مخالفان انجام دهیم. غربی ها در حال حاضر معتقدند که این مخالفان خیالی بودند بنابراین، این فرضیه غلط است.»

داعش را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی داعش

بهزاد ٢١:٥٥ - ١٣٩٦/٠٧/١٥
مخفف دولت اسلامی عراق و شام
|

maryam ٠٨:٣١ - ١٣٩٧/١٠/١٧
ISIS
islamic state of Iraq and Syria
|

پیشنهاد شما درباره معنی داعشنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی داعش   • مفهوم داعش   • تعریف داعش   • معرفی داعش   • داعش چیست   • داعش یعنی چی   • داعش یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی داعش
کلمه : داعش
اشتباه تایپی : nhua
عکس داعش : در گوگل


آیا معنی داعش مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )