برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1201 100 1

دامداری متمرکز

دامداری متمرکز در دانشنامه ویکی پدیا

دامداری متمرکز
دامداری فشرده یا پرورش دام صنعتی، که همچنین به عنوان دامداری کارخانه ای نیز شناخته می شود؛ رویکرد تولیدی نسبت به جانوران اهلی به منظور به حداکثر رساندن خروجی تولید است در حالی که هزینه های تولید به حداقل رسانده می شود. کشاورزی فشرده اشاره به دامداریهای داشتی مانند گاو، مرغ و ماهی در بالاترین تراکم است—که یک گونهٔ عملی در کشاورزی صنعتی است. تولیدات اصلی این صنعت گوشت، شیر و تخم مرغ هستند. همچنین بحث هایی در مورد غیراخلاقی بودن دامداری صنعتی وجود دارد.
دامداری صنعتی تحولی جدید در تاریخ کشاورزی به شمار می آید؛ و حاصل پیشرفت های علمی و صنعتی اواخر قرن ۱۹ میلادی است. کشف ویتامین ها و نقش آن ها در تغذیه دام در دو دههٔ آغازین قرن ۲۰ میلادی، منجر به تولید مکمل های ویتامینی شد، و این امر امکان پرورش مرغ در محیط بسته را فراهم کرد. کشف آنتی بیوتیک ها و واکسن ها نیز با کاهش بیماری ها پرورش دام را در شمار بالا امکان پذیر کرد.
تولید محصولات کشاورزی در سراسر جهان به منظور تهیه غذای جمعیت رو به رشد انسان ها از سال ۱۸۲۰ تا ۱۹۷۵ میلادی ۸ برابر شد. به مرور زمان شمار زیادی از کارکنانی که در زمینه کشاورزی مشغول به فعالیت بودند با هرچه ماشینی تر شدن صنعت کشاورزی، کار خود را از دست دادند؛ به طوری که در دههٔ ۱۹۳۰، ۲۵ درصد آمریکایی ها در صنعت کشاورزی فعالیت می کردند اما در سال ۲۰۰۲ این آمار به ۱/۵ درصد کاهش پیدا کرد. طبق گزارش بی بی سی دامداری مدرن در بریتانیا در سال ۱۹۴۷ میلادی و پس از اینکه دولت برای کاهش وابستگی کشور به گوشت وارداتی، دامداران را تشویق به استفاده از فناوری مدرن کرد، آغاز شد. سازمان ملل متحد نیز اعلام کرد که افزایش تولید محصولات حیوانی به عنوان راهی برای تأمین امنیت غذایی در نظر گرفته شده است. در سال ۱۹۹۰ میلادی ۳۰٪ محصولات گوشتی جهان از طریق دامداری صنعتی تولید می شد؛ و در سال ۲۰۰۵ این آمار به ۴۰٪ محصولات گوشتی جهان رسید.
عکس دامداری متمرکز


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با دامداری متمرکز

دامداری متمرکز را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دامداری متمرکز   • مفهوم دامداری متمرکز   • تعریف دامداری متمرکز   • معرفی دامداری متمرکز   • دامداری متمرکز چیست   • دامداری متمرکز یعنی چی   • دامداری متمرکز یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دامداری متمرکز
کلمه : دامداری متمرکز
اشتباه تایپی : nhlnhvd ljlv;c
عکس دامداری متمرکز : در گوگل

آیا معنی دامداری متمرکز مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )