برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1121 100 1

دانشگاه فنی دارمشتات

دانشگاه فنی دارمشتات در دانشنامه ویکی پدیا

دانشگاه فنی دارمشتات
پتر گرونبرگ
کارل آدام پتری
گرهارد سسلر
گونتر بهنیش
دانشگاه فنی دارمشتات (به آلمانی: Technische Universität Darmstadt) (به انگلیسی: Darmstadt University of Technology) یا به اختصار TU Darmstadt موسسه ای دانشگاهی واقع در شهر دارمشتات٬ در کشور آلمان می باشد که به خاطر دستاوردهایش در شاخه های مختلف علوم پایه و علوم مهندسی شهرت جهانی دارد. این دانشگاه برای اولین بار در دنیا رشته مهندسی برق را ارائه کرد.
این دانشگاه در سال ۱۸۷۷ تأسیس گردید و از سال ۱۸۹۹ امتیاز ارائه مدرک دکترا را کسب نمود. به لحاظ تاریخی٬ دانشگاه فنی دارمشتات اولین دانشگاه در دنیا بود که رشته ی مهندسی برق را در سال ۱۸۸۲ میلادی تأسیس و ارائه نموده است. همچنین عنصر صدودهم جدول تناوبی که توسط فارغ التحصیلان این دانشگاه در موسسه ای تحقیقاتی در دارمشتات کشف شد، به دلیل خدمات این شهر و این دانشگاه به علم، دارمشتادیم نامگذاری شده است.
این دانشگاه عضو انجمن TU9 میباشد که متشکل از 9 دانشگاه فنی پیشگام آلمان است. بودجه دریافتی این دانشگاه از بنیاد پژوهش آلمان در بین سالهای 2011 تا 2013 بیش از 145 میلیون یورو بوده است. از نظر بودجه دریافتی در این سالها دانشگاه فنی دارمشتات در رشته مهندسی مکانیک بعد از دانشگاه فنی آخن و دانشگاه هانوفر در مکان سوم و در مهندسی برق و انفورماتیک بعد از دانشگاه فنی آخن، دانشگاه فنی مونیخ و دانشگاه اشتوتگارت در مکان چهارم و بالاتر از موسسه فناوری کارلسروهه قرار گرفت.
عکس دانشگاه فنی دارمشتات


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با دانشگاه فنی دارمشتات

دانشگاه فنی دارمشتات را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دانشگاه فنی دارمشتات   • مفهوم دانشگاه فنی دارمشتات   • تعریف دانشگاه فنی دارمشتات   • معرفی دانشگاه فنی دارمشتات   • دانشگاه فنی دارمشتات چیست   • دانشگاه فنی دارمشتات یعنی چی   • دانشگاه فنی دارمشتات یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دانشگاه فنی دارمشتات
کلمه : دانشگاه فنی دارمشتات
اشتباه تایپی : nhka'hi tkd nhvlajhj
عکس دانشگاه فنی دارمشتات : در گوگل

آیا معنی دانشگاه فنی دارمشتات مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )