برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1127 100 1

دانشگاه گوتینگن

دانشگاه گوتینگن در دانشنامه ویکی پدیا

دانشگاه گوتینگن
مختصات: ۵۱°۳۲′۳۱″ شمالی ۹°۵۶′۰۴″ شرقی / ۵۱٫۵۴۱۹۴°شمالی ۹٫۹۳۴۴۴°شرقی / 51.54194; 9.93444
کارل فریدریش گاوس
برنهارت ریمان
داوید هیلبرت
یوهان پتر گوستاف لوژون دیریکله
ماکس بورن
روبرت اوپنهایمر
دانشگاه گوتینگن (به آلمانی: Georg-August-Universität Göttingen)، شناخته شده با نام دانشگاه گئورگ آگوست، واقع در شهر گوتینگن آلمان است. این دانشگاه در سال ۱۷۳۷ بنا نهاده شده و تاکنون ۴۴ نفر از استادان آن موفق به کسب جایزه نوبل در رشته های مختلف شده اند.
دانشگاه گوتینگن یکی از ده دانشگاه برتر کشور آلمان است و در زمینهٔ علوم انسانی، علوم پایه و پزشکی و شاخه های آن دارای اعتبار و شهرتی جهانی است. در سال ۲۰۰۷ دانشگاه گوتینگن توسط وزارت آموزش و پژوهش دولت فدرال آلمان به عنوان دانشگاه برتر (آلمانی: Exzellenzinitiative) انتخاب شد. همچنین در رده بندی معتبر جهانی در سال ۲۰۱۰ این دانشگاه عنوان بهترین دانشگاه آلمان و هشتمین دانشگاه برتر اروپا را از آن خود کرده و در بین تمامی دانشگاه های جهان در جایگاه چهل و سوم قرار گرفت.
تاریخ و فرهنگ شهر گوتینگن عمدتاً بر محور دانشگاه و مسائل مربوط به آن شکل گرفته است. از این میان می توان به ماجراهای هفت گوتینگنی (به آلمانی: Göttinger Sieben) و هجده گوتینگنی (به آلمانی: Göttinger Achtzehn) اشاره کرد. همچنین آداب جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دکتری در این شهر نیز در نوع خود قابل توجه است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با دانشگاه گوتینگن

دانشگاه گوتینگن را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دانشگاه گوتینگن   • مفهوم دانشگاه گوتینگن   • تعریف دانشگاه گوتینگن   • معرفی دانشگاه گوتینگن   • دانشگاه گوتینگن چیست   • دانشگاه گوتینگن یعنی چی   • دانشگاه گوتینگن یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دانشگاه گوتینگن
کلمه : دانشگاه گوتینگن
اشتباه تایپی : nhka'hi ',jdk'k
عکس دانشگاه گوتینگن : در گوگل

آیا معنی دانشگاه گوتینگن مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )