انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 1086 100 1

دره الصدف

دره الصدف در دانشنامه اسلامی

دره الصدف
برخی دُرَّةُ الصَّدف را یکی از شهدای کربلا می دانند.
وی در منابع معتبر تاریخ و رجال نام و نشانی ندارد. تنها فاضل دربندی، از کتاب «کبیر» ابومخنف نقل کرده است که وقتی مأموران ابن زیاد، کاروان اسرای کربلا و سرهای مطهر شهدا را به سوی شام نزد یزید بن معاویه می بردند، نزدیک شهر حلب، دُرَّةُ الصَّدف، دختر عبدالله بن عمر انصاری، و جمعی از زنان، برای رهانیدن اسرا و سرهای شهدا به مقابله با مأموران حکومت برخاستند. ولی با وجود کمک برخی از اهالی آن منطقه، موفق به انجام این کار نشدند و درةالصدف و چند زن دیگر در یک درگیری نابرابر به شهادت رسیدند.
دره الصدف
دُرَّة ُالصَدَف، از زنانی است که گفته می شود پس از واقعه عاشورا در راه پس گرفتن سر امام حسین(ع) از لشگریان یزید، به شهادت رسید.
درة الصدف، دختر عبدالله بن عمر انصاری است. در منابع معتبر نامی از او نیست.
او در نزدیکی شهر حلب برای بازپس گیری سر امام حسین (ع) با مامورین خولی درگیر شده و به شهادت رسید. در این درگیری حنظله بن جندل و ابوالاسود دوئلی او را همراهی می کردند. محمد بن اشعث در این درگیری، به دست درة الصدف زخم برداشت. برخی، جریان درة الصدف را دور از واقعیت دانسته اند.

دره الصدف را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دره الصدف   • مفهوم دره الصدف   • تعریف دره الصدف   • معرفی دره الصدف   • دره الصدف چیست   • دره الصدف یعنی چی   • دره الصدف یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دره الصدف
کلمه : دره الصدف
اشتباه تایپی : nvi hgwnt
عکس دره الصدف : در گوگل


آیا معنی دره الصدف مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )