انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1058 100 1

دعای مجیر

دعای مجیر در دانشنامه اسلامی

دعای مجیر
دعای مُجیر، از ادعیه مشهور اسلامی است. بنا بر روایات این دعا را جبرئیل برای پیامبر(ص) آورد. کفعمی در کتاب های مصباح و البلد الامین آن را نقل کرده است. دعای مجیر هشتاد و هشت بند دارد که در هر بند عبارت «أَجِرْنَا مِنَ النَّارِ یَا مُجِیرُ» تکرار شده است. خواندن آن در ایام البیض ماه رمضان برای آمرزش گناهان توصیه شده است.
دعای مجیر از پیامبر اکرم(ص) روایت شده و دعایی است که جبرئیل برای آن حضرت هنگامی که در مقام ابراهیم مشغول نماز بودند آورد. کفعمی در البلد الامین و «مصباح»، و شیخ عباس قمی در مفاتیح الجنان این دعا را نقل کرده اند.
این دعا به خاطر اینکه «مجیر»، (به معنای پناه دهنده و یکی از اسماء الهی) در تمام بندهای آن تکرار شده، دعای مجیر نامیده شده است.
دعای مجیر
دعای مُجیر، از ادعیه مشهور شیعه است. بنا بر روایات این دعا را جبرئیل برای پیامبر(ص) آورد. دعای مجیر هشتاد و هشت بند دارد که در هر بند عبارت «أَجِرْنَا مِنَ النَّارِ یَا مُجِیرُ: پناه بده من را از آتش ای پناه دهنده» تکرار شده است. خواندن این دعا در ایام البیض برای آمرزش گناهان توصیه شده است.
دعای مجیر از پیامبر اکرم(ص) روایت شده و دعایی است که جبرئیل برای آن حضرت هنگامی که در مقام ابراهیم مشغول نماز بودند آورد. کفعمی در البلد الامین و «مصباح» و شیخ عباس قمی در مفاتیح الجنان این دعا را نقل کرده اند.
این دعا در بین دعاها از جایگاه بلندی برخوردار است. مطابق با نقل کفعمی هر که این دعا را در «ایام البیض» ماه رمضان بخواند گناهش آمرزیده می شود، هر چند به عدد دانه های باران و برگهای درختان و ریگهای بیابان باشد.
و خواندن آن برای شفای بیمار و ادای دین و بی نیازی و توانگری و رفع غم و اندوه سودمند است.
ویژه نامه ماه مبارک رمضان
دعای مجیر (پاورپوینت و صوت)
دعای مجیر دعایی است رفیع الشأن مروی از حضرت رسول صلی الله علیه و آله جبرئیل برای آن حضرت آورد در وقتی که در مقام ابراهیم علیه السلام مشغول به نماز بود و کفعمی در بلد الامین و مصباح این دعا را ذکر کرده و در حاشیه آن اشاره به فضیلت آن نموده از جمله فرموده هر که این دعا را در ایام البیض ماه رمضان بخواند گناهانش آمرزیده شود اگر چه به عدد دانه های باران و برگ درختان و ریگ بیابان باشد و برای شفای مریض و قضای دین و غنا و توانگری و رفع غم خواندن آن نافع است و دعا این است :
بِسْمِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
به نام خدای بخشنده مهربان
سُبْحَانَکَ یَا اللَّهُ تَعَالَیْتَ یَا رَحْمَانُ أَجِرْنَا مِنَ النَّارِ یَا مُجِیرُ
پاک و منزهی ای خدا! بلند مرتبه ای ای بخشاینده! ما را از آتش پناه بده ای پناه دهنده!
سُبْحَانَکَ یَا رَحِیمُ تَعَالَیْتَ یَا کَرِیمُ أَجِرْنَا مِنَ النَّارِ یَا مُجِیرُ

دعای مجیر در دانشنامه ویکی پدیا

دعای مجیر
دعای مجیر یکی از دعاهایی است که شیعیان دوازده امامی در شب های ماه رمضان می خوانند. این دعا از پیامبر اسلام محمد بن عبدالله روایت شده است.
دعای کمیل
دعای توسل
دعای ندبه
دعای عهد
دعایجوشن کبیر
دعایجوشن صغیر
دعای مجیر هشتاد و هشت بند دارد که در هر بند عبارت «أَجِرْنَا مِنَ النَّارِ یَا مُجِیرُ» به معنی «پناه بده من را از آتش ای پناه دهنده» تکرار شده است. خواندن این دعا در ایام البیض ماه رمضان (۱۳، ۱۴ و ۱۵ ماه رمضان) برای آمرزش گناهان توصیه شده است.
دعای مجیر از محمد بن عبدالله روایت شده و دعایی است که جبرئیل برای او هنگامی که در مقام ابراهیم مشغول نماز بود آورد. ابراهیم کفعمی در البلد الامین و «مصباح» و شیخ عباس قمی در مفاتیح الجنان به این دعا اشاره کرده اند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

دعای مجیر را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

Aryan > Be afraid
کیومرث > که ویار
سعیده > pluralistic
امین > hypotenuse
که و یار > کهو
Kimiya > Fitting rome
سیدنیشابوری > broke the camels back
افسانه > دست مریزاد

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دعای مجیر   • مفهوم دعای مجیر   • تعریف دعای مجیر   • معرفی دعای مجیر   • دعای مجیر چیست   • دعای مجیر یعنی چی   • دعای مجیر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دعای مجیر
کلمه : دعای مجیر
اشتباه تایپی : nuhd l[dv
عکس دعای مجیر : در گوگل


آیا معنی دعای مجیر مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )