انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1087 100 1

دهگلان

معنی دهگلان در لغت نامه دهخدا

دهگلان. [ دِ گ ُ ] (اِخ ) مرکز دهستان میاندربند بخش مرکزی شهرستان کرمانشاهان. واقع در 47هزارگزی شمال باختری کرمانشاه. سکنه ٔ آن 200 تن. آب آن از سراب ایوان تأمین می شود. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 5).

دهگلان در دانشنامه ویکی پدیا

دهگلان
دِهگُلان یکی از شهرهای استان کردستان مرکز شهرستان دهگلان در دشتِ وسیع لیلاخ و در کنار رودخانه فصلی واقع شده است. شهر دهگلان در ۴۵ کیلومتری خاور سنندج (در مسیر سنندج به همدان) قرار گرفته و ۴۵۳۸۶ نفر جمعیت دارد (برآورد۱۳۹۵خ) دشت های دهگلان حاصل خیز بوده و گندم و سیب زمینی از مهم ترین محصولات این شهرستان می باشند. دهگلان دارای مردمانی اکثراً کرد زبان است به طوری که احتمالاً بیش از ۹۹٪ جمعیت آن کرد می باشند و با زبان کردی اردلانی گویش لیلاخی تکلم می کنند. مردم دهگلان در اکثریت مسلمان و سنی شافعی مذهب اند.
http://shahrak.samenblog.com/page/شهرستان_دهگلان.php
http://www.khadamatshahri.com/municipality
۱۲۳
ایران ن ۶۱
دهگلان در سال ۱۳۶۲ به شهر و در تابستان سال ۱۳۸۶ به شهرستان ارتقاء پیدا کرد و دهستان بلبان آباد نیز به بخشداری ارتقاء یافت.
عکس دهگلان
دهگلان روستایی در ایران است که در دهستان سید جمال الدین واقع شده است. دهگلان ۲۳۴ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای ایران
بخش مرکزی شهرستان دهگلان یکی از بخش های شهرستان دهگلان در استان کردستان ایران است.
دهستان قوری چای
دهستان حومه دهگلان
دهستان ایلان شمالی
براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۰، جمعیت بخش مرکزی شهرستان دهگلان ۵۳۲۷۰ نفر بوده است.
بخش مرکزی شهرستان دهگلان از سه دهستان تشکیل شده است:
حوزهٔ انتخاباتی قروه و دهگلان یکی از ۵ حوزه از حوزه های استان کردستان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی است. این حوزه به مرکزیت قروه، ۱ نماینده دارد.
علی محمد مرادی
دهستان حومه دهگلان نام دهستانی در بخش مرکزی شهرستان دهگلان، استان کردستان در ایران است. براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۷۰۴۶ نفر (۱۵۹۴ خانوار) بوده است.
شهرستان دهگلان یکی از شهرستان های استان کردستان ایران به مرکزیت شهر دهگلان است.
درباره دهگلان
تمامی مردم شهرستان دهگلان کردزبان می باشند. بیش از ۹۸٪ مردم این شهرستان سنی مذهب هستند و در تابستان سال ۱۳۸۶ با تبدیل بخش ئیلاق قروه، به شهرستان دهگلان ارتقاء یافت.
حدود جغرافیایی شمال، جنوب، شرق، غرب: شهرستان دهگلان از شمال به شهرستان های بیجار و دیواندره، از شرق به بخش مرکزی شهرستان قروه، از جنوب به شهرستان های کامیاران و سنقر کلیایی و از غرب به شهرستان سنندج محدود می شود و تقسیماتی به شرح زیر دارد:
دهستان های بخش مرکزی: ۱_ دهستان حومه دهگلان به مرکزیت خود دهگلان (تنها دهستان از این نظر در تمام کشور جمهوری اسلامی ایران که مرکز شهرستان، مرکز بخش و دهستان نیز هست که این ویژگی از زمانیکه جزو قروه بود، مانده است). ۲_ دهستان قروچای به مرکزیت روستای بزرگ قروچای (اسم قبلی این دهستان زمانیکه جزو قروه بود، ئیلاق شمالی بود).
جدول زیر براساس آمار وزارت جهاد کشاورزی تهیه شده است. فهرست زیر قنات های شهرستان دهگلان در استان کردستان را نشان می دهد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

دهگلان در دانشنامه آزاد پارسی

دِهگُلان
شهری در استان کردستان، شهرستان قُروه، و مرکز اداری بخش دهگُلان. در سرزمینی تپه ماهوری در ۳۹کیلومتری شرق جنوبی سنندج و ۳۷کیلومتری غرب شمالی قروه، سر راه سنندج به همدان و نیز سر راه بلبان آباد به بله دستی، قرار دارد. چم دهگلان از کنار این شهر می گذرد. ارتفاع آن حدود ۱,۸۲۰ متر، و اقلیم آن معتدل مایل به سرد و نیمه خشک است. ۲۰,۲۲۶ نفر جمعیت دارد (۱۳۸۵).

ارتباط محتوایی با دهگلان

دهگلان را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

پوریا ٠٠:٠٠ - ١٣٩٨/٠٣/٠١
شهری در استان کردستان
نام یک شهرستان در استان کردستان
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دهگلان   • مفهوم دهگلان   • تعریف دهگلان   • معرفی دهگلان   • دهگلان چیست   • دهگلان یعنی چی   • دهگلان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دهگلان
کلمه : دهگلان
اشتباه تایپی : ni'ghk
عکس دهگلان : در گوگل


آیا معنی دهگلان مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )