انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1083 100 1

دودمان مینگ

دودمان مینگ در دانشنامه ویکی پدیا

دودمان مینگ
امپراتوری مینگ(چینی:明朝) یا امپراتوری مینگ بزرگ دودمان پادشاهی چین از سال ۱۳۶۸ تا سال ۱۶۴۴ میلادی بود، که پس از فروپاشی دودمان مغولی یوآن بنیاد گذاشته شد. مینگ آخرین دودمان پادشاهی چینی بود که هان ها قدرت اصلی را در دست داشتند. هونگ وو، رهبری شورش عمومی علیه پادشاهی یوآن را بر عهده داشت.
هونگ وو پس از پیروزی سلسلهٔ پادشاهی مینگ را بنیان نهاد. هویی تی، نوهٔ جوان هونگ وو جانشین او گردید، وی درگیر کشمکشی طولانی با عموهای خود شد تا این که سرانجام در قصر خود سوزانده شد.
یونگ لو، سومین امپراتور سلسلهٔ مینگ بود. او در آغاز حکومتش دستور به کشتار دسته جمعی پیروان هویی تی داد. او بر مغولان تسلط یافت و دیوار چین را تعمیر نمود. یونگ لو، چنگ هه، دریانورد مسلمان را به سفر دریایی فرستاد.
یونگ لو خانوادهٔ سلطنتی و خدمتکاران دربار را از نان کینگ که پایتخت هونگ وو بود؛ به پکن منتقل کرد. در این زمان یونگ لو به ساختن شهر ممنوعه فرمان داد.
عکس دودمان مینگ
دودمان مینگ جنوبی (۱۶۴۴-۱۶۶۲ میلادی) سلسله ای بود که پس از فروپاشی دولت مینگ توسط شورشیان، بدست شاهزاده خونگ گوانگ تأسیس شد. این سلسله در مقابل حملات منچوها مقاومت کرد و تا ۱۶۶۲ میلادی به حیاتش ادامه داد.
Wikipedia contributors، "Southern Ming Dynasty،" Wikipedia، The Free Encyclopedia، http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Southern_Ming_Dynasty&oldid=518429284 (accessed October 18، 2012).
مختصات: ۴۰°۱۵′۱۲″ شمالی ۱۱۶°۱۳′۳″ شرقی / ۴۰٫۲۵۳۳۳°شمالی ۱۱۶٫۲۱۷۵۰°شرقی / 40.25333; 116.21750
نام اظهارشده در فهرست میراث جهانی یونسکو
آرامگاه سلسله مینگ در ۵۰ کیلومتری شمال شهر پکن قرار دارد و به خاطر نقاط دیدنی و آثار تاریخی مشهوراست. این آرامگاه ها به همراه آرامگاه دودمان چینگ سال ۲۰۰۳ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیدند. آرامگاه مینگ Ming Tombs در بخش چانگپینگ Changping، در حدود ۵۰ کیلومتری (۳۱ مایلی) شمال غرب از منطقه شهری پکن Beijing واقع شده است. در این مکان در واقع یک گروه آرامگاه از سلسله مینگ Ming Dynasty (1368-1644) که شامل ۱۳ مقبره امپراطورها، هفت مقبره برای معشوقه ها و یک قبر برای خواجه می باشد، قرار گرفته اند. به دلیل اینکه ۱۳ امپراتور در اینجا دفن شده اند، این گورستان در دنیا بسیار مشهور است. آرامگاه مینگ که در پایین کوه یانگ Mt. Yan قرار گرفته است، با اشغال فضایی بالغ بر ۱۲۰ کیلومترمربع (۲۹۶۵۳ جریب) بسیار دیدنی و جذاب است که در سال ۲۰۰۳ به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.
آرامگاه هر امپراتور در پای یک تپه کوچک به صورت جداگانه ساخته شده است، اما همه آن ها در یک جاده اصلی به نام راه مقدس Sacred Way سهیم هستند. سبک معماری و شکل کلی هر ۱۳ آرامگاه شبیه به هم است و تفاوت اصلی در اندازه و پیچیدگی ساختار هرکدام از آنهاست. از محوطه فضای باز که در جلوی هر آرامگاه قرار دارد، برای برگزاری جشن های یادبود و قربانی کردن استفاده می شده است. در مقام مقایسه، چانگلینگ Changling (آرامگاه چانگ) بزرگ ترین، یونگلینگ Yongling (آرامگاه یونگ) ظریف ترین و سیلینگ Siling (آرامگاه سی) کوچک ترین آنهاست.
امروزه راه مقدس، چانگلینگ Changling (آرامگاه چانگ)، دینگلینگ Dingling (آرامگاه دینگ) و ژائولینگ Zhaoling (آرامگاه ژائو) در دسترس بازدیدکنندگان هستند.
دودمان مینگ پس از زوال دودمان مغولی یوان شکل گرفت و از ۱۳۶۸ تا ۱۶۴۴ بر چین حکمفرمایی کرد و بر اثر شورش های دهقانی و حملهٔ منچوها سقوط نموده و دودمان منچوریایی چینگ جایگزین آن شد. ۱۶ امپراتور در طول ۲۷۶ سال حکومت مینگ بر چین فرمانروایی کردند. پس از سقوط دودمان مینگ در ۱۶۴۴، گروهی از مدعیان پادشاهی مینگ، دودمان مینگ جنوبی را تشکیل دادند که این سلسله تا ۱۶۶۲ که آخرین امپراتور آن اعدام شد به حیات خود ادامه داد.
(کوتاه شده)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با دودمان مینگ

دودمان مینگ را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دودمان مینگ   • مفهوم دودمان مینگ   • تعریف دودمان مینگ   • معرفی دودمان مینگ   • دودمان مینگ چیست   • دودمان مینگ یعنی چی   • دودمان مینگ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دودمان مینگ
کلمه : دودمان مینگ
اشتباه تایپی : n,nlhk ldk'
عکس دودمان مینگ : در گوگل


آیا معنی دودمان مینگ مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )