انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1043 100 1

دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران

دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران در دانشنامه ویکی پدیا

دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران
دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران به دولت حسن روحانی معروف به «دولت تدبیر و امید» گفته می شود که در نتیجهٔ پیروزی در انتخابات ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ در روز ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ مورد تنفیذ حکم ریاست جمهوری قرار گرفت.
علی اصغر فانی -فخرالدین احمدی دانش آشتیانی (وزارت آموزش و پرورش)
محمود واعظی (وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات)
سید محمود علوی (وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران)
محمدجواد ظریف (وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران)
علی طیب نیا (وزارت امور اقتصادی و دارایی)
سید حسن قاضی زاده هاشمی (وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)
علی ربیعی (وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی)
محمود حجتی (وزارت جهاد کشاورزی)
مصطفی پورمحمدی (وزارت دادگستری جمهوری اسلامی ایران)
حسین دهقان (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح)
عباس احمد آخوندی (وزارت راه و شهرسازی)
محمدرضا نعمت زاده (وزارت صنعت، معدن و تجارت)
رضا فرجی دانا- محمد فرهادی (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)
علی جنتی - رضا صالحی امیری (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
عبدالرضا رحمانی فضلی (وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران)
بیژن زنگنه (وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران)
حمید چیت چیان (وزارت نیروی ایران)
محمود گودرزی - مسعود سلطانی فر (وزارت ورزش و جوانان)
تنفیذ رئیس جمهور توسط سیدعلی خامنه ای، دومین رهبر جمهوری اسلامی ایران در روز ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ برگزار شد. تحلیف وی نیز در مجلس شورای اسلامی (۱۳۹۰ ۱۳۹۱)">مجلس شورای اسلامی در روز ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ برگزار شد.
تحلیلگران غربی از مهم ترین چالش های پیش روی دولت یازدهم ایران را موضع گیری و کارشکنی برخی نهادهای قدرت در حکومت جمهوری اسلامی ایران با این دولت می دانند که یکی از این نهادها را می توان مجلس شورای اسلامی وقت دانست که نمایندگان غالب آن را اصول گرایان تشکیل می دهند و پیش از شروع به کار دولت یازدهم، نسبت به نحوه انتخاب وزرای پیشنهادی از جانب روحانی، به وی هشدار داده اند.
حسن روحانی دولت یازدهم را در شرایطی از محمود احمدی نژاد تحویل گرفت که برای نخستین بار بعد از پایان جنگ ایران و عراق، دو سال پیاپی رشد اقتصادی ایران منفی بود، صادرات نفت ایران به موجب تحریم های بین المللی بسیار کاهش یافته بود (تقریباً نصف)، عدم توانایی در بازپرداخت ده ها میلیون دلار اقساط وام های اخذ شده از بانک جهانی که پیش از آغاز به کار دولت یازدهم ۶ ماه به تعویق افتاده است، تورم در ایران شتاب فزآینده ای به خود گرفته بود، بسیاری از کارخانه ها ورشکست شده بودند و کارگران زیادی بیکار شده بودند، خطر حمله نظامی به ایران از جانب اسرائیل و ایالات متحده آمریکا وجود داشت، روابط با کشورهای همسایه و کشورهای عربی خاورمیانه متشنج شده بود که ناشی از سیاست های ناصحیح دولت دهم ایران بود. آیت الله ناصر مکارم شیرازی در آبان ۱۳۹۲ در اظهارنظری اعلام کرد مشکلات پیچیده ای توسط دولت دهم ایران به وجود آمده که حل کردن آن ها توسط دولت یازدهم، کار سختی است و تاکنون دولتی در ایران بر سر کار نیامده که در ابتدای فعالیت خود با چنین مشکلاتی روبرو شده باشد. وی دولت دهم ایران را دولتی توصیف کرد که به جای مشکل زدایی، مسبب ایجاد مشکلات متعدد بوده است. علی طیب نیا، میزان بدهی های دولت یازدهم را در حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تومان برآورد کرد که عمده این بدهی، به پیمانکاران طرح های عمرانی تعلق دارد. بدین ترتیب، دولت یازدهم، بدهکارترین دولت از زمان پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ محسوب می شود که میراثی از دولت قبلی برای آن است.
عکس دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران

به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران   • مفهوم دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران   • تعریف دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران   • معرفی دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران   • دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران چیست   • دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران یعنی چی   • دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران
کلمه : دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران
اشتباه تایپی : n,gj dhcnil [li,vd hsghld hdvhk
عکس دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران : در گوگل


آیا معنی دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )