برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1307 100 1

دیه گو ریورا

دیه گو ریورا در دانشنامه ویکی پدیا

دیه گو ریورا
دیه گو ماریا دِلا کونسپسیون خوان نِپوموسِنو استانیسلائو دِلا ریورا ی باری یِنتوس آکوستا ی رودریگوئز (به اسپانیایی: Diego María de la Concepción Juan Nepomuceno Estanislao de la Rivera y Barrientos Acosta y Rodríguez) (زادهٔ ۸ دسامبر ۱۸۸۶ در گوناخواتو – درگذشتهٔ ۲۴ نوامبر ۱۹۵۷ در مکزیکوسیتی) مشهور به دیه گو ریورا (به اسپانیایی: Diego Rivera)، نقاش و دیوارنگار نامی مکزیکی و یکی از هنرمندان بزرگ قرن بیستم است.
ریورا در ۸ دسامبر ۱۸۸۶ در گواناخواتو — شهری در شمال پایتخت مکزیک — در یک خانوادهٔ ثروتمند زاده شد. او از طرف پدری تبار اشراف اسپانیایی داشت. او برادری دوقلو به اسم کارلوس داشت که در دوسالگی درگذشت. مادرش یک برگردانده بود؛ یعنی اجداد او یهودیانی بودند که مجبور به تغییر دین به کاتولیسیزم شده بودند. در سال ۱۹۳۵ هنگامی که ریورا از خود می نوشت، گفت: «یهودیت یک عنصر غالب در زندگی من است.»
ریورا از ده سالگی شروع به نقاشی کرده و در آکادمی سن کارلوس مکزیکوسیتی آموزش هنر دید و پس از تشویق تئودورو آ. ده سا مندز فرماندار ایالت وراکروز با مهاجرت به اروپا، در مادرید و پاریس مطالعات هنری خود را گسترش داد. سپس به شهرهای اروپایی سفر کرد. در ۱۹۱۱ در پاریس سکنی گزید و با پیکاسو و کوبیست ها حشر و نشر پیدا کرد. در ۱۹۲۱ به مکزیک بازگشت؛ در کمون هنرمندان عضویت یافت و به فعالیت های انقلابی پرداخت.
وی از ۱۹۲۳ به دیوارنگاری بر ساختمان های دولتی با نقش مایههای سیاسی و تاریخی روی آورد؛ در دههٔ ۱۹۳۰ در آمریکا نیز دیوارنگاری کرد. در نگارگری ساختمان راکفلر سنتر در نیویورک که در ۱۹۳۳ انجام شد، از اسلوب فرسکو استفاده کرد.
عکس دیه گو ریورا


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با دیه گو ریورا

دیه گو ریورا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دیه گو ریورا   • مفهوم دیه گو ریورا   • تعریف دیه گو ریورا   • معرفی دیه گو ریورا   • دیه گو ریورا چیست   • دیه گو ریورا یعنی چی   • دیه گو ریورا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دیه گو ریورا
کلمه : دیه گو ریورا
اشتباه تایپی : ndi ', vd,vh
عکس دیه گو ریورا : در گوگل

آیا معنی دیه گو ریورا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )