انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 922 100 1

معنی رستاخیز در لغت نامه دهخدا

رستاخیز. [ رَ ] (اِ مرکب ) (از: رستا، رسته ، مُرده + خیز) رستخیز. برخاستن مردگان. بعث. (فرهنگ فارسی معین ). روز قیامت و محشر. (ناظم الاطباء). قیامت را گویند که محشر باشد. (برهان ) (از شعوری ج 2 ص 23). قیامت. (از غیاث اللغات ). روزی که مردگان به امر خدا زنده گردند و به اعمال آنان رسیدگی شود. روز قیامت. محشر. (فرهنگ فارسی معین ج 5). به ضم اول یعنی قیامت و معنی ترکیبی آن روییدن وبرخاستن است ، و رستخیز نیز به همین معنی است. مؤلف گوید: این لغت در اصل راست خیز بوده یعنی ایستاده. چون روز قیامت تمام مردگان زنده شده به پای ایستند آن روز را روز راست خیز گفته اند و رستخیز مخفف آن است وترجمه ٔ آن به عربی روز قیام است یعنی راست ایستادن... (انجمن آرا) (از آنندراج ). در سراج اللغات رستاخیز و رستخیز بالضم است. (از آنندراج ) (غیاث اللغات ). آقای پورداود گوید: کلمه ٔ رستاخیز مرکب از راست و خیز چنانکه رضاقلیخان هدایت در فرهنگ انجمن آرای ناصری پنداشته نیست ، بلکه از لغت ایرست که در پهلوی ریستک و ریسته و یا ریست شده و به معنی مرده و درگذشته است ترکیب یافته و بنابراین رستاخیز یا رستخیز یعنی برخاستن مردگان... (یشتها ج 2 ص 332). و نیز رجوع به حاشیه ٔ لغت رستاخیز در برهان قاطع چ معین شود. رستخیز. قیامت. ساعت. روز شمار. روز جزا. یوم الحساب. یوم الدین. یوم الفصل. یوم الحشر. یوم القیامة. یوم النشور. طامة. طامةالکبری. یوم التناد. یوم التنادی. حشر. نشر.نشور. عرصات. حاقة. قارعة. واقعة. ازفة. آزفة. صافة. معاد. یوم فزع اکبر. (یادداشت مؤلف ) :
کفن پوشید و تیغ تیز برداشت
جهان فریاد رستاخیز برداشت.
نظامی.
سنان بر سینه ها سر تیز کرده
جهان را روز رستاخیز کرده.
نظامی.
زندگی مرگ گور رستاخیز
در کتب خوانده ای و میخوانی.
کمال الدین اسماعیل.
هین چه آوردید دستاویز را
ارمغان روز رستاخیز را.
مولوی.
مردم از فتنه گریزند و ندانند که ما
به تمنای در حسرت رستاخیزیم.
سعدی.
روز رستاخیز کآنجا کس نپردازد به کس
من نپردازم به هیچ از گفتگوی یار خویش.
سعدی.
پیاله بر کفنم بند تا سحرگه حشر
به می ز دل ببرم هول روز رستاخیز.
حافظ.
و رجوع به مترادفات کلمه و رستخیز شود. || هنگامه. (ناظم الاطباء). بمجاز، شور و غوغا و فریاد : رستاخیز و نفیر از علیاآباد بخاست. (تاریخ بیهقی چ ادیب ص 580). و سعادت و ظفر شهریاری بر او رستاخیز آورده. (راحةالصدور راوندی ).
- رستاخیز فکندن ؛ هنگامه بپا کردن. غوغا افکندن :
ز آب جیحون گذشت و آمد نیز
در خراسان فکند رستاخیز.
نظامی.

رستاخیز. [ رِ ] (اِ مرکب ) رَستاخیز. (فرهنگ نظام ) (از فرهنگ فارسی معین ). رجوع به رَستاخیز و رستخیز در همه ٔ معانی و فرهنگ نظام شود.

معنی رستاخیز به فارسی

رستاخیز
بپاخاستن، جنبش، قیام، قیام عمومی، روزحشر
( اسم ) برخاستن مردگان بعث .
یا رستاخیز
بمجاز فریاد کردن
بامداد قیامت
روز قیامت . روز حساب

معنی رستاخیز در فرهنگ معین

رستاخیز
(رَ) (اِمر.) رستخیز، قیامت ، به پا خاستن مردگان .

معنی رستاخیز در فرهنگ فارسی عمید

رستاخیز
۱. به پا خاستن، جنبش، قیام، قیام عمومی.
۲. (اسم) روز حشر و قیامت، رستخیز، ستخیز.

رستاخیز در دانشنامه ویکی پدیا

رستاخیز
رَستاخیز یا زنده شدن مردگان مفهومی است به معنای زنده شدن یک موجود پس از مرگ. این واژه تا حد زیادی یک مفهوم دینی است و از دو جنبه مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، یکی اعتقاد به زنده شدن ارواح فردی که در حال حاضر رو به پیشرفت است (آرمان گرایی مسیحی، معادشناسی ادراکی)، و دوم رویکرد دیگری است که فقط یکبار و بصورت «زنده شدن مردگان» در پایان جهان اتفاق می افتد. بیشتر معادشناسان، معتقد به یک رستاخیز جهانی هستند که طی آن تمام مردمان متعلق به همه قرون و اعصار تاریخ زنده می شوند. رستاخیز مردگان یک بنیاد اعتقادی در معادشناسی ادیان ابراهیمی است. در تعدادی از ادیان کهن، خدای زندگی، مرگ و تولد مجدد، خدایی است که می می راند و زنده می کند. مرگ و رستاخیز عیسی تمرکز اصلی مسیحیت است. روح، بخش الهی و فناناپذیر ذهن (ضمیر) انسان است و بعضی معتقدند که همان وسیله اصلی است که مردم از طریق آن زنده می شوند زیرا براساس قانون علیت ماورای ماده ، ماده را بوجود آورده و این ماورای ماده همان روح است که بخشی از ذات خداوند واحد است و درک آن خارج از فهم بشر است چون قوانین فیزیک بر آن مؤثر نیست . مباحث دینی به دنبال دانستن این هستند که کدامیک از انواع رستاخیز واقعیت دارد؛ یک رستاخیز روحانی به همراه جسم روحانی مانند بهشت یا یک رستاخیز جسمانی به همراه جسم بازسازی شده انسان. در حالیکه بسیاری از مسیحیان اعتقاد دارند، رستاخیز عیسی با بدن جسمانی بود و عده کمی معتقدند که روحانی بود.
به صورت مستند موارد نادری از زنده شدن کسانی موجود هست که از نظر بالینی مرده اند؛ این ها به شکل علمی به عنوان «سندرم لازاروس» طبقه بندی شده اند؛ اصطلاحی که برگرفته از داستان انجیل دربارهٔ «رستاخیز ایلعاذر» است.
واژه رستاخیز از واژه رِست به اضافه خیز ترکیب شده است. رست در فارسی میانه به معنای مُرده و درگذشته است و رستاخیز یعنی برخاستن مردگان.
رستاخیز می تواند به موارد زیر اشاره کند:
رستاخیز، زنده شدن مردگان
آخرین داوری
حزب رستاخیز، یکی از حزب های سیاسی پیشین در ایران
غار رستاخیز در جزیره پات موس، یونان
رستاخیز (سری بازی رایانه ای)
رستاخیز مسیح
رستاخیز (رمان)، رمانی از لئو تولستوی
رستاخیز (کتاب مترلینگ)، کتابی از موریس مترلینگ
روز رستاخیز (کتاب)
رستاخیز ۲۸ مرداد، تعبیر حکومت پهلوی از کودتای ۲۸ مرداد
رستاخیز نام رمانی از لئو تولستوی (لف تالستوی)، نویسندهٔ اهل روسیه است. این کتاب یکی از آثار مشهور ادبیات جهان است.
رستاخیز (به انگلیسی: Hussein Who Said No، به معنای: حسین، آنکه گفت نه) که با نام روز رستاخیز هم شناخته می شود، فیلمی تاریخی مذهبی به کارگردانی و نویسندگی احمدرضا درویش محصول سال ۱۳۹۱ ایران است. رستاخیز در سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر در ۱۱ بخش نامزد دریافت سیمرغ بلورین بود و در نهایت در ۸ بخش از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی برنده سیمرغ بلورین شد.
این فیلم در ۲ دی ۱۳۹۲ در سینما فرهنگ با حضور برخی اعضای دولت اکران خصوصی شد و در ۱۶ بهمن ۱۳۹۲ در کاخ جشنوارهٔ فجر همزمان با برگزاری سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد.
فیلم رستاخیز در روز ۲۴ تیر ۱۳۹۴ با مجوز قانونی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اکران عمومی درآمد اما ساعاتی پس از آن درپی مخالفت علما و مراجع با محتوای آن و به تصویر کشیدن چهره برخی از پرده سینماها به پایین کشیده شد.
«رستاخیز» (انگلیسی: Resurrection (1909 film)) یک فیلم به کارگردانی دیوید وارک گریفیت است که در سال ۱۹۰۹ منتشر شد.
«رستاخیز» (انگلیسی: Resurrection (1918 film)) یک فیلم به کارگردانی ادوارد ژوزه است که در سال ۱۹۱۸ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به پالین فردریک اشاره کرد.
«رستاخیز» (انگلیسی: Resurrection (1927 film)) یک فیلم به کارگردانی ادوین کرو است که در سال ۱۹۲۷ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به دولورس دل ریو و رود لا رک اشاره کرد.
«رستاخیز» (انگلیسی: Resurrection (1931 Italian film)) یک فیلم در سبک درام به کارگردانی آلساندرو بلازتی است که در سال ۱۹۳۱ منتشر شد.
«رستاخیز» (انگلیسی: Resurrection (1943 film)) یک فیلم است که در سال ۱۹۴۳ منتشر شد.
رستاخیز (به ایتالیایی: Resurrezione) فیلمی ایتالیایی در سبک درام است که در سال ۱۹۴۴ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به کلودیو گورا اشاره کرد.
«رستاخیز» (انگلیسی: Resurrection) یک فیلم درام روسی است که در سال ۱۹۶۰ منتشر شد.
رستاخیز (به انگلیسی: Resurrection) فیلمی به کارگردانی دانیل پتری محصول سال ۱۹۸۰ میلادی است.
«رستاخیز» (انگلیسی: Resurrected (film)) یک فیلم به کارگردانی پل گرینگرس است که در سال ۱۹۸۹ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به تام بل، ریتا تاشینگهم، و دیوید تیولیس اشاره کرد.
«رستاخیز» (انگلیسی: Resurrection (1999 film)) یک فیلم در سبک ترسناک به کارگردانی راسل مالکهی است که در سال ۱۹۹۹ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به کریستوفر لامبرت، لیلند ارسر، رابرت جوی، و دیوید کراننبرگ اشاره کرد.
«رستاخیز» (ایتالیایی: Resurrezione) یک فیلم به کارگردانی برادران تاویانی است که در سال ۲۰۰۱ منتشر شد.
رستاخیز (به انگلیسی: Doom) عنوان یک فیلم سینمایی ترسناک، علمی–تخیلی و اکشن محصول کشورهای آمریکا، آلمان، انگلیس و جمهوری چک است که براساس مجموعه بازی ویدئویی به همین نام از شرکت آی دی سافتور ساخته شده است. کارگردان این فیلم آندری بارتکویاک، و نویسندگان آن دیوید کالاهام و وسلی استریک می باشند و در اواخر سال ۲۰۰۵ اکران عمومی شد.
رستاخیز (انگلیسی: A Resurrection) یک فیلم در سبک ترسناک است که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به میشا بارتون، دوون ساوا، و مایکل کلارک دانکن اشاره کرد.
رستاخیز یا (به انگلیسی: Doom) یکی از بزرگ ترین و تأثیرگذارترین سری بازی های رایانه ای در سبک اول شخص که نخستین نسخه آن در سال ۱۹۹۴ توسط شرکت آی دی سافت ویر (id software) روانه بازار شد. داستان بازی یک افسر نیروی دریایی است که در دنیایی عجیب و غریب و پر از اجساد برای زنده ماندن با انسان ها و هیولاهایی که جهان را در اختیار گرفته اند مبارزه می کند.
این بازی تاکنون مورد علاقه بسیاری از طرفداران این سبک بوده و موتورهای بازی بسیاری برای سری کلاسیک آن یعنی رستاخیز و رستاخیز ۲ طراحی و اجرا گشته اند. سری رستاخیز در حالت کنونی برای طرفدارانش بیشتر از حالت سرگرمی به یک واقعیت علمی تبدیل شده است و از زمان انتشار بیش از ۱۰ میلیون نسخه از بازی بفروش رسیده است. سری کلاسیک این بازی برای سیستم عامل لینوکس نیز دارای درگاه می باشد.
رستاخیز (به انگلیسی: Resurrection) مجموعه تلویزیونی آمریکایی در گونه درام خیالی در مورد انسانهایی است که به همان شکلی که مردند زنده میشوند. این مجموعه براساس رمان The Returned اثر جیسون مات ساخته شده است.
در 8 می 2014، ABC ساخت فصل دوم این مجموعه را تایید کرد. پخش فصل دوم از 28 سپتامبر 2014 آغاز شد.
رستاخیز نام یک کتاب ادبی است که توسط موریس مترلینگ، نویسندهٔ اهل بلژیک نوشته شده است. این کتاب یکی از آثار مشهور ادبی جهان است.
رستاخیز نام یک کتاب ادبی است که توسط موریس مترلینک، نویسندهٔ اهل بلژیک نوشته شده است.
رستاخیز بیگانه (به انگلیسی: Alien Resurrection) عنوان فیلمی علمی–تخیلی اکشن ترسناک آمریکایی است، به نویسندگی جاس ویدون و کارگردانی ژان-پی یر ژونه است که در سال ۱۹۹۷ اکران شد. در این فیلم که چهارمین قسمت از مجموعه فیلم های بیگانه به حساب می آید، سیگورنی ویور همانند سه قسمت قبلی به ایفای نقش شخصیت الن ریپلی پرداخته است و وینونا رایدر، ران پرلمن، دن هدایا، جی ای فریمن و براد دوریف نیز در این اثر حضور دارند.
توطئه روز رستاخیز (به انگلیسی: The Doomsday Conspiracy) نام رمانی است که توسط سیدنی شلدون نوشته شده است.
حزب رستاخیز ملت ایران سرشناس به «حزب رستاخیز» به عنوان تنها حزب فراگیر ، به دستور محمدرضاشاه پهلوی در ۱۱ اسفند ۱۳۵۳ خورشیدی تشکیل شد.
پس از اعلام تشکیل حزب همه حزب ها و سندیکاهای مجاز ایران مانند حزب ایران نوین، حزب مردم، حزب پان ایرانیست و حزب ایرانیان در آن ادغام شدند. نظام شاهنشاهی در قدم بعدی تمام کارمندان دولت را مجبور به عضویت در حزب نمود.حزب که هدف خود را افزایش کمیت اعضا قرار داده بود در سال ۱۳۵۴ دو میلیون و چهارصد هزار نفر و در سال ۱۳۵۵ پنج میلیون و چهارصد هزار نفر را به عضویت کانون های گوناگون خود پذیرفته بود. با این حال افرادی که عضو حزب بودند، تنها نام خود را در دفاتر حزب وارد کرده بودند و عملاً گامی در جهت اهداف واقعی حزب بر نمی داشتند. ساختار و تشکیلات. حزب بر پایه سه اصل تشکیل شد : نظام شاهنشاهی، قانون اساسی و انقلاب شاه و ملت. صیانت از این اصول اصلی ترین و مبرم ترین وظیفه حزب قلمداد گردید.
دبیرکل حزب، که با نظر محمدرضا پهلوی انتخاب می شد، چند بار عوض شد. امیرعباس هویدا از آغاز تأسیس حزب تا کنگره دوم (۵ و ۶ آبان ۱۳۵۵)، جمشید آموزگار از همین تاریخ تا ۱۷ مرداد ۱۳۵۶، محمد معتضد باهری تا دی ۱۳۵۶، و جمشید آموزگار از این تاریخ تا ۶ شهریور ۱۳۵۷ دبیر کل حزب بودند و جواد سعید، آخرین دبیرکل، زمانی به این سمت رسید که حزب جز انحلال راه دیگری پیش رو نداشت. محمدرضا پهلوی در کتاب "پاسخ به تاریخ" از تشکیل این حزب بعنوان یک اشتباه یاد کرده است.
عبدالاله رستاخیز (۱۳۲۶ - ۱۳۵۸) یکی از شاعران اهل افغانستان بود
مختصات: ۳۷°۱۸′۵۱.۹۱″ شمالی ۲۶°۳۲′۴۰.۸۰″ شرقی / ۳۷.۳۱۴۴۱۹۴° شمالی ۲۶.۵۴۴۶۶۶۷° شرقی / 37.3144194; 26.5446667
غار رستاخیز در جزیره پات موس، یونان قرار دارد. این غار در سال ۱۹۹۹ به همراه نیایشگاه یوحنای قدیس در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
مکانیک: رستاخیز یک فیلم اکشن و مهیج آمریکایی به کارگردانی دنیس گانزل و نویسندگی فیلیپ شلبی می باشد. این فیلم دنبالهٔ فیلم مکانیک سال ۲۰۱۱، با بازی جیسون استاتهام و جسیکا آلبا است و در تاریخ ۲۶ اوت ۲۰۱۶ (۵ شهریور ۱۳۹۵) اکران شد.
این فیلم که بنا بود در ژانویه ۲۰۱۶ اکران شود با سه بار تأخیر در اکران روبرو شد تا سرانجام در شهریور ۹۵ و در بیش از دو هزار سینما بر روی پرده برود. پیش بینی می شد بین چهار تا شش میلیون دلار در افتتاحیه عاید این فیلم شود که تنها اندکی بیش از دو و نیم میلیون دلار به واقعیت پیوست.
کشتی رستاخیز (به انگلیسی: Adventure C: Ship Of Doom) در سبک ماجرایی، توسط شرکت Artic Computing تولید و منتشر گردید. این بازی سومین نسخه از سری بازی های ماجرایی Artic می باشد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با رستاخیز

رستاخیز در جدول کلمات

معنی رستاخیز به انگلیسی

resurrection (اسم)
قیام ، احیا ، رستاخیز کردن ، رستاخیز ، قیام عیسی از مردگان

رستاخیز را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی رستاخیز

متین ١٣:٤٧ - ١٣٩٥/٠٨/١٨
رَستاخیز به باور برانگیخته شدن پس از مرگ اشاره می کند. در فارسی رست به معنی پیکر مرده است و معنی واژگانی رستاخیز (رست+آ+خیز) «برخاستن جسدها» است.[۱]
رستاخیز در مصر باستان
در باور مصریان باستان٬ روز داوری در هنگامهٔ پس از مرگ و پس از مومیایی شدن٬ با گواهی و اعتراف به پاکی از سوی شخص مرده در حضور اوزیریس و سایر خدایان٬ اتفاق می افتد. کسی که به نیکی اثبات شده٬ به زندگی پس از مرگ می رفت و کسی که در اثبات بی گناهی ناتوان می بود٬ خوراک درندگانی با نیم تنه تمساح و نیم دیگر شیر می شد.[۲]
رستاخیز در دین زرتشت
نوشتار اصلی: سوشیانت
در آئین زرتشت و بنا بر گات ها٬ در هزارهٔ سوم یا پایان جهان٬ نجات دهنده ای بنام سوشیانت ظهور می کند و خوبی و شادی در جهان حکم فرما میگردد. سپس مردگان زنده می شوند٬ بدکاران نابود و نیکوکاران به زندگی جاودانی میرسند .[۳]
رستاخیز در مسیحیت
تعریف رستاخیز در مسیحیت و به ویژه در بین کاتولیک ها به همان معنای زنده شدن مردگان آمده. ولی از نظر منابع در کتاب مقدس و انجیل٬ یکی در انجیل متی باب ۲۵ به روشنی به رستاخیز نهایی اشاره شده و دیگری در کتاب مکاشفه(بخش پایانی انجیل) باب ۲۰ تعریف شده است.[۴]
« آنگاه تخت بزرگ سفیدی دیدم. برآن کسی نشسته بود که زمین و آسمان از وی گریختند۱۲سپس مرده گان را دیدم که از بزرگ و کوچک(برخاسته) در برابر خدا ایستاده اند. دفترها باز شد و مرده گان طبق آن محاکمه شدند۱۳بنابراین دریا و زمین و قبرها٬ مرده گانی که در خود داشتند تحویل دادند تا مطابق اعمالشان محاکمه شوند۱۴» کتاب مکاشفه- عهد جدید: باب ۲۰ و آیات ۱۱ الی ۱۴
رستاخیز(قیامت) در قرآن
آنچه از قرآن در وصف روز قیامت بدست می آید این است که روز قیامت روزی است که هیچ سبب و واسطه ای بین خدا و مردم حاجب و مانع نمی شود و از ظاهر قرآن و سنت چنین بدست می آید که نسل بشر که منتهی به آدم و حوا می شود، تا آنروز منقرض می گردد.[۵]
موضوع باز شدن آسمانها و زمین از حالت پیوسته در آیه زیر از سوره انبیاء اشاره شده است:
«آیا کسانی که کفر ورزیدند ندانستند که آسمانها و زمین هر دو به هم پیوسته بودند، و ما آن دو را از هم جدا ساختیم» [۶]
همچنین موضوع پایان دنیا و بازگشتن آسمان به حالت اول نیز در چند آیه بعد از همان سوره اشاره شده است:
«روزی که آسمان را همچون در پیچیدن صفحه نامه ها در می‏پیچیم. همان گونه که بار نخست آفرینش را آغاز کردیم، دوباره آن را بازمی‏گردانیم. وعده ای است بر عهده ما، که ما انجام دهنده آنیم.» [۷]
جستارهای پیوسته
معاد در اسلام
روز قیامت در اسلام
سوره قیامت(قرآن)
پانویس
↑ لغت نامه دهخدا : رستاخیز
↑ دانشنامه مصور اساطیر و ادیان جهان: ریچارد کاوندیش تهران، نشر علم، چاپ اوّل،۱۳۸۷، ص ۱۴۸
↑ دین بهی، فلسفه دین زرتشت نوشته مهرداد مهرین٬ تهران۱۳۶۲
↑ کتاب مقدس- عهد جدید: کتاب متی و کتاب مکاشفه
↑ طباطبایی، محمد حسین. تفسیر المیزان، جلد سوم، قم، انتشارات دارالعلم، ۱۳۴۶.
↑ قرآن ۲۱:۳۰
↑ قرآن ۲۱:۱۰۴
از ویکی پدیا
|

پیشنهاد شما درباره معنی رستاخیزنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

فرهاد سليمان‌نژاد > unfalsifable
زهرايعقوبيان > Stay away
رویا لطفی > Exposure therapy
ب. الف. بزرگمهر > ابلاغ
Reza > طهارت گرفتن
مهدی > take down
مظاهر هستم از لرستان > قزات
مهسا > مهسا

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• دانلود رستاخیز   • رستاخیز بازیگران   • دانلود کامل فیلم رستاخیز   • اکران فیلم رستاخیز   • رستاخیز فیلم   • معنی رستاخیز   • فیلم رستاخیز کامل   • دانلود فیلم رستاخیز بدون سانسور   • مفهوم رستاخیز   • تعریف رستاخیز   • معرفی رستاخیز   • رستاخیز چیست   • رستاخیز یعنی چی   • رستاخیز یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی رستاخیز
کلمه : رستاخیز
اشتباه تایپی : vsjhodc
آوا : rastAxiz
نقش : اسم
عکس رستاخیز : در گوگل


آیا معنی رستاخیز مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )