انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 894 100 1

معنی رفاه در لغت نامه دهخدا

رفات. [ رُ ] (ع ص ، اِ) شکسته و از هم ریخته و ریزه ریزه. (آنندراج ) (غیاث اللغات ). ریزه و شکسته ٔ هر چیزی. (منتهی الارب ). شکسته ٔ هر چیزی. (دهار). شکسته و از هم پاشیده و ریزه ریزه شده از هر چیز. قوله تعالی : ائذا کنا عظاماً و رفاتاً. (قرآن 98/17، 49). (ناظم الاطباء) (از اقرب الموارد). || ریزه ٔ استخوان. رمیم. استخوان ریزه ریزه. (یادداشت مؤلف ). استخوان ریزیده. (ترجمان القرآن جرجانی چ دبیرسیاقی ص 52) (دهار) :
و اکثر احیاء اموات گشتند و جلود و عظام رفات شدند. (تاریخ جهانگشای جوینی ). و بعد از آن سلطان جلال الدین فرمود تا عظام رفات او را با قلعه ٔ اردهین [اَرْدَهُن ] آوردند. (تاریخ جهانگشای جوینی ).
زآنکه غیر حق همه گردد رفات
کل آت بعد حین فهو آت.
مولوی.
|| حطام. (اقرب الموارد).

رفاه. [ رَ ] (ع مص ) فراخ و آسان شدن زندگانی کسی. (منتهی الارب ) رَفاهیَة. (المنجد) (اقرب الموارد). رَفاهَة. (المنجد). زندگانی فراخ و به عیش زیستن. (لغت محلی شوشتر نسخه ٔ خطی کتابخانه ٔ مؤلف ). فراخ زیستن. رفاهت. رفاهیت. (یادداشت مؤلف ). رجوع به رفاه و رفاهیة شود.

رفاه. [ رَ ] (ع اِمص ) آسودگی و استراحت. (ناظم الاطباء). || ناز و نعمت. (از ناظم الاطباء). || فراخی عیش. (ناظم الاطباء) (آنندراج ) (غیاث اللغات ). || سازواری. || تن آسایی. (ناظم الاطباء). تن آسانی. (آنندراج ) (غیاث اللغات ). || ج ِ رفه. که به معنی تن آسانی است. (آنندراج ) (غیاث اللغات ).

معنی رفاه به فارسی

رفاه
آسان شدن زندگی، تن آسایی، آسودگی، خوشگذرانی
( اسم ) تن آسانی آسودگی آسایش .
[benefit tourism] [گردشگری و جهانگردی] نوعی گردشگری که در آن گردشگران به کشورهای دیگر سفر می کنند تا عمدتاً از سامانه های رفاه اجتماعی آنها بهره مند شوند
[riding index] [حمل ونقل ریلی] ملاک میزان رفاه مسافران که با توجه به ارتعاشات نور و سروصدا و تهویۀ واگن های مسافری تعیین می شود
[welfare economics] [اقتصاد] شاخه ای از علم اقتصاد که بر تخصیص بهینۀ منابع و کالاها و اثر آن بر رفاه اجتماعی تمرکز دارد

معنی رفاه در فرهنگ معین

رفاه
(رَ) [ ع . ] (اِمص .) آسودگی ، تن آسانی .

معنی رفاه در فرهنگ فارسی عمید

رفاه
۱. فراخ شدن و آسان شدن زندگی.
۲. فراخ عیشی، تن آسانی، آسودگی، رفاهت.

رفاه در دانشنامه ویکی پدیا

رفاه
برای سازمان متصدی این امر در ایران، سازمان بهزیستی ایران دیده شود.
رفاه یا بهزیستی (به انگلیسی: Welfare)، تأمین یک سطح حداقلی از نیک بود (نشاط) و حمایت اجتماعی برای همهٔ شهروندان است. در بیشتر کشورهای توسعه یافته، علاوه بر سازمان های خیریه، گروه های اجتماعی غیررسمی، گروه های مذهبی، و سازمان های دولتی، رفاه عمدتاً توسط دولت تأمین می شود.
رفاه ممکن است مستقیماً توسط دولت ها یا بنگاه های آنان، توسط سازمان های خصوصی، یا توسط ترکیبی از آن ها تأمین شود. اصطلاح دولت رفاهی بمنظور توصیف دولتی که در آن اکثر خدمات رفاهی توسط حکومت ارائه می شود استفاده می شود.
رفاه از دست رفته، (به انگلیسی: Deadweight Loss) در علم اقتصاد به از دست دادن بهره وری اقتصادی اطلاق می گردد، که اغلب حاصل عواملی چون انحصار، اثرات جانبی و یا حداقل دستمزد می باشد. رفاه از دست رفته عبارتست از میزان کاهش رفاه اجتماعی در هر حالت، نسبت به حالت ماکزیمم رفاه که در شرایط رقابت کامل حاصل می شود.
هیچ کس بدون بدتر شدن شرایط دیگری شرایطش بهتر نشود.
بهره وری اقتصادی برای اشاره به استفاده از منابع به گونه ای که تولید کالا و خدمات بیشینه شود به کار می رود. یک سیستم اقتصادی از دیگر سیستم های اقتصادی موثرتر است (بهره وری بیشتری دارد) اگر بتواند کالا و خدمات بیشتری بدون استفاده از منابع بیشتر، تولید کند.
هیچ خروجی اضافه ای بدون افزایش میزان ورودی ها به دست نیاید.
به طور دقیق، شرایطی می تواند از لحاظ اقتصادی موثرتر خوانده شود که:
تولیدات با پایین ترین هزینه در هر واحد به دست آیند.
رفاه ازدست رفته، (به انگلیسی: Deadweight Loss) در علم اقتصاد به از دست دادن بهره وری اقتصادی اطلاق می شود، که اغلب حاصل عواملی چون انحصار، اثرات جانبی و یا حداقل دستمزد است. رفاه ازدست رفته عبارت است از میزان کاهش رفاه اجتماعی در هر حالت، نسبت به حالت حداکثریِ رفاه که در شرایط رقابت کامل حاصل می شود.
هیچ کس بدون بدتر شدن شرایط دیگری شرایطش بهتر نشود.
بهره وری اقتصادی برای اشاره به استفاده از منابع به گونه ای که تولید کالا و خدمات بیشینه شود به کار می رود. یک سیستم اقتصادی از دیگر سیستم های اقتصادی مؤثرتر است (بهره وری بیشتری دارد) اگر بتواند کالا و خدمات بیشتری بدون استفاده از منابع بیشتر، تولید کند.
هیچ خروجی اضافه ای بدون افزایش میزان ورودی ها به دست نیاید.
به طور دقیق، شرایطی می تواند از لحاظ اقتصادی مؤثرتر خوانده شود که:
تولیدات با پایین ترین هزینه در هر واحد به دست آیند.
رفاه برای شرکت ها (انگلیسی: Corporate welfare) قیاس یارانه تخصیص یافته به ابرشرکت ها با پرداخت های رفاهی به فقرا است. این لفظ غالباً برای توصیف اعطای بودجه ها، تخفیف مالیاتی یا لحاظ کردن امتیازات ویژهٔ دیگر برای ابرشرکت ها به کار می رود. این لفظ به کرات با سرمایه داری رفاقتی و به جای یکدیگر به کار می روند. تفاوت آنها می تواند در محدود دانسته شدن رفاه شرکت ها فقط به یارانه های مستقیم دولت به شرکت های بزرگ و لحاظ نشدن گریزگاه های مالیاتی و همهٔ عملکردهای مقررات گذارانه و تصمیمات تجاری باشد که ممکن است در عمل از هر پرداخت مستقیمی حجم بسیار بزرگتری داشته باشند. لفظ «رفاه برای ابرشرکت ها» را گزارش شده که اول بار در سال ۱۹۵۶ رالف نیدر اختراع کرد؛ محافظه کارانی چون گروور نورکوییست ترجیح می دهند از سرمایه داری رفاقتی استفاده کنند.
رفاه جانوران به معنای آسایش حیوانات. میزان و استاندارد رفاه حیوانات مورد بحث قانونگذاران و حامیان جانوران است و دارای تعریف معینی نیست. نگرانی طرفداران جانوران شامل کشتار جانوران برای غذا، استفاده از آنان برای تحقیقات علمی، بهره گیری از آن ها در باغ وحش، سیرک، کار در مزارع و به عنوان حیوان خانگی می باشد.
اقتصاد رفاه بخشی از علم اقتصاد است که با استفاده از تکنیک های اقتصاد خرد سعی در اندازه گیری رفاه کل دارد. یک روش متداول با بدست آوردن یا فرض کردن وجود تابع رفاه اجتماعی آغاز می گردد. سپس از این تابع در رتبه بندی توزیع های مختلف منابع در جهت بدست آوردن بهترین توزیع به کار گرفته می شود. در تخصیص کارای منابع داشته ضمن آنکه اثرهای توزیعی آن را نیز مدنظر قرار می دهد. این رویکرد بیش از سایر رویکردها درزمینه خط مشی گذاری عمومی مورداستفاده قرارگرفته است. اقتصاددانان رفاه محور معتقدند بازارها نمی توانند منابع را همواره به شکل اثربخش توزیع کنند و به اعتقاد آن ها در چنین مواردی که آن را «نارسایی های بازار» نام گذاری می کنند، نهادهای سیاسی باید به عنوان مکمل یا جایگزین بازار وارد عمل شوند. اصول اقتصاد رفاه نخستین بار توسط «آلفرد پی گو» تدوین شد. اقتصاددانان رفاه معتقدند مسئولیت اصلاح این نارسایی های بازار به عهده دولت ها است، زیرا پیامدهایِ اجتماعیِ بهینه، از تصمیم گیری ناهماهنگ افراد به دست نخواهد آمد و کاراترین راه برای مداخله، کم هزینه ترین راه حل است و شیوه مورداستفاده برای تعیین آن، تجزیه و تحلیلِ هزینه سود است.
تغییرات معادل (EV) را می توان به عنوان مقدار پولی که مصرف کننده دریافت می کند تا بین پذیرفتن و نپذیرفتن تغییرات قیمتی بی تفاوت باشد, درنظر گرفت. به عبارتی میزان تغییرات در ثروت "معادل" با اثرات تغییرات قیمت بر رفاه است (بنابراین این مقدار منفی خواهد بود اگر تغییرات قیمتی وضعیت مصرف کننده را بدتر کند). به طور خاص, (e(p°,u¹ میزان ثروتی است که مصرف کننده به وسیله آن در سطح قیمت °p به سطح رفاه u¹ خواهد رسید. از این رو e(p°,u¹) - w میزان خاص تغییرات ثروت است که سبب میگردد مصرف کننده در سطح قیمت °p به مطلوبیت u¹ درست یابد.
قضایای رفاه
تغییرات جبرای (CV) از طرف دیگر به اندازه گیری درآمد برنامه ریزی که باید تغییرات رفاهی مصرف کننده را جبران کننده و بعد از تغییر قیمت به سطح p¹ او را به سطح رفاه اولیه °u بازگرداند، می پردازد.
در اقتصاد رفاه دو قضیه اساسی رفاه وجود دارد. قضیه اول رفاه بیان می کند در صورت وجود فروض مشخصی بازار رقابت آزاد به توزیع کارامد (پرتو) می انجامد. این نتیجه از منطق دستان پنهان ادم اسمیت تبعیت می کند. قضیه دوم بیان می دارد در صورت وجود فروض مشخص بیشتری, هر نتیجه بهینه پرتو توسط بازار رقابت آزاد قابل دست یابی است. برای دست یابی به یک بهینه پرتو در نظر گفته شده نیاز به یک توزیع ثروت خاص خواهد بود. از این رو برنامه ریز مرکزی می تواند به کمک یک تابع رفاه اجتماعی و یک باز توزیع ثروت به رفاه اجتماعی بهینه دست یابد.
تغییرات رفاه
فرض می کنیم مصرف کننده ای داری ثروت ثابت w و بزرگ تر از صفر باشد. بردار قیمت اولیه را °p در نظر می گیریم. هدف اندازه گیری تغییر رفاه مصرف کننده است اگر بردار قیمت از °p به p¹ تغییر کند. این تغییر می تواند به دلیل یک سیاست دولت همچون مالیات یا یک تغییر قیمت در بازار صورت گیرد. فرض می کنیم که رابطه مطلوبیت مصرف کننده را داریم. به طور مثال ممکن است از روی تقاضای والراسی مصرف کننده (x(p,w این رابطه بدست آمده باشد. در صورت وجود رابطه مطلوبیت مصرف کننده به راحتی می توان به کمک تابع مطلوبیت غیر مستقیم (v(p,w نتیجه گرفت که آیا وضعیت مصرف کننده با این تغییر قیمت بهتر شده است یا خیر. رفاه مصرف کننده کاهش یافته است اگر و تنها اگر v(p¹,w)-v(p° ,w)<0.
اگرچه هر تابع مطلوبت غیر مستقیم می تواند برای این مقایسه مورد استفاده قرار گیرد اما رده ی خاصی از توابع مطلوبیت غیر مستقیم از اهمیت بیشتری برخوردارند زیرا به اندازه گیری تغییرات رفاه بر واحد پول منجر می گردد. این دسته توابع مطلوبیت غیر مستقیم پولی نام دارد و به وسیله تابع هزینه بدست می آید. بدین صورت که برای هر تابع مطلوبیت غیر مستقیم (.,.)v و یک بردار قیمت دلخواه p تابع ((x(p,v(p,w را لحاظ خواهیم کرد. این تابع, ثروت مورد نیاز برای دست یابی به سطح رفاه (v(p,w وقتی سطح قیمت ها p است را به ما می دهد. حال سؤال اصلی این است که چه سطح قیمتی را باید در این تابع قرار داد. دو انتخاب طبیعی برای قیمت, سطح قیمت اولیه p¹ و سطح قسمت بعد از تغییرات قمیتی p² خواهد بود. این دو قیمت به دو اندازه گیری معروف برای تغییرات رفاه, تغییرات معادل (EV) و تغییرات جبرای (CV) که سر آغاز آن به هیلس (1939) بر می گردد, می انجامد. با قرار دادن (u°=v(p°,w و (u¹=v(p¹,w و اینکه (w=e(p°,u°)=e(p¹,u¹ تعریف خواهیم کرد
EV(p°,p¹,w)=e(p°,u¹) - e(p°,w) = e(p°,u¹) - w
و
(°CV(p°,p¹,w)=e(p¹,u¹) - e(p¹,w) = w - e(p¹,u.
مختصات: ۳۵°۴۱′۲۷.۱۸″ شمالی ۵۱°۲۶′۲۷.۲۱″ شرقی / ۳۵.۶۹۰۸۸۳۳° شمالی ۵۱.۴۴۰۸۹۱۷° شرقی / 35.6908833; 51.4408917 بنیاد فرهنگی رفاه (مدرسه رفاه سابق) یکی از مؤسسات فرهنگی در تهران است. این بنیاد حدود چهل سال تأسیس شده و بعنوان یک مرکز آموزشی اسلامی، طی این مدت در عرصه تربیت فعالیت نموده است.
هم اکنون بنیاد رفاه شامل دانشکده غیرانتفاعی رفاه، مدارس دخترانه در پنج مقطع تحصیلی از پیش دبستان تا پیش دانشگاهی و نیز آموزشگاه زبان است و حدود ۱۲۰۰ دانش آموز دختر را تحت پوشش خود دارد. بنیاد فرهنگی رفاه طی برنامه ریزی های طراحی شده با پشتیبانی و مدیریت برخی از چهره های دانشگاهی از دانشگاه های برتر ایران توسعه داده و در این راستا مراکز مختلفی از جمله مراکز کلینیکال حقوقی و مشاوره های تخصصی روانشناسی و نیز مرکز آموزش های تخصصی و ضمن خدمت کارکنان دولت راه اندازی نموده است و اقدامات مهمی در راستای توسعه این مراکز را در دست اقدام دارد. دکتر ناصر باهنر به همراه دکتر حسین بیرشک و دکتر وحید ابراهیمی به صورت کاملا برنامه ریزی شده توسعه این مجموعه را مدیریت می نمایند.
جبهه عدالت و رفاه تشکلی است که با محوریت پشتیبانی از اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی نژاد، در شهریور ماه ۱۳۸۹ طی مراسمی رسماً اعلام موجودیت کرد.
به گزارش تابناک، مراسم رسمی اعلام موجودیت این تشکل، شامگاه ۱۵ شهریور ماه ۸۹، طی مراسمی در تالار میثاق (متعلق به ارتش)، در اطراف مصلای تهران برگزار شد.
این گزارش می افزاید "در پلاکاردهای تبلیغی این مراسم، نام جمعیت وعاظ ولایی، ستاد امتداد مهر، ستاد مهرورزی، گروه ۷۲ ایران اسلامی، حزب رفاه ایرانیان، حزب توسعه مدیریت اسلامی و چند نام دیگر به عنوان حامیان به چشم می خورد."
در این مراسم سخنرانان عباس امیری فر، مرتضی ادیب یزدی و ذبیحی رئیس سابق سازمان تأمین اجتماعی سخنرانی کردند و به شدت به منتقدان و مخالفان رییس دفتر احمدی نژاد (مشایی) اعتراض کرده و از اظهارات و سیاست های مشایی پشتیبانی کردند.
در این مراسم امیری فر، رئیس جامعه وعاظ ولایی در اظهارات خود، حسین شریعتمداری و مطالب وی در کیهان را به شدت مورد انتقاد قرار داد.
این گزارش همچنین افزود "ادیب یزدی نیز طی سخنانی اعلام کرد حاضر به مناظره با افرادی است که ترویج مکتب ایرانی را نمی پذیرند. "
پیش از این، جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، تشکل وعاظ ولایی (حامیان مشایی) را فاقد اعتبار و تفرقه افکنانه توصیف کرده بودند.
حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان در مجلس و عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در فروردین ماه ۱۳۹۰ گفت: "هفت حزب که به نظر می رسد از سوی آقای مشایی پشتیبانی می شوند" از این کمیسیون درخواست مجوز فعالیت کرده اند.
وی در مصاحبه با سایت خبر آنلاین، "جامعه وعاظ ولایی"، "جبهه عدالت خواه ایران اسلامی" و "۷۲ تن از اساتید دانشگاه" را از جمله این احزاب دانست که خود را زیرمجموعه "جبهه رفاه و عدالت" تعریف کرده اند.
دولت رفاه (به انگلیسی: Welfare state) دولتی است که در آن تأمین و بهبود رفاه عمومی وظیفه قانونی نهادهای قدرت است. در این نظام اقتصادی دولت به همه کسانی که به هر دلیل نتوانند هزینه های خود را تأمین کنند یاری رسانی می کند. این کار از طریق پرداخت مستمری (حداقل درآمد) و یا کمک های نقدی دیگر انجام می شود.
دولت رفاه به معنی وجود سیاست های سنجیده و هوشمندانه ای در زمینه تأمین دست کم حداقل استاندارد زندگی برای همه و ارتقای برابری در فرصت های زندگی است و در آن هیچ تردیدی در زمینه ضرورت تمرکز تمام توجه همه نهادهای رسمی بر تأمین خدمات همگانی وجود ندارد. در ادبیات موجود در زمینه دولت رفاه، تأکید بر دو اصل اساسی مورد ادعاست: تأمین خدمات رفاهی برای تضمین بقا در شرایط اقتصاد آزاد، و وجود دولت دموکراتیک.
در این نظام اقتصادی دولت وظیفه دارد که امکانات بهداشتی درمانی، بیکاری و بازنشستگی، تأمین مسکن و خدمات آموزشی و مانند آن را از زمان تولد تا مرگ برای همه شهروندان تأمین کند.
با این حال منتقدان معتقدند که در دولت رفاه، علاوه بر ایجاد نابرابری، انگیزه لازم برای فعالیت اقتصادی از شهروندان گرفته خواهد شد و همچنین حق دخالت دولت در همهٔ عرصه های زندگی شهروندان توسط دولت و تنگ شدن حیطهٔ اختیار و آزادی شهروندان نتایج بدی برای جوامع نوین به دنبال خواهد داشت.
فروشگاه رفاه، مجموعه ای از فروشگاه های زنجیره ای کالاهای مصرفی در سطح ایران است.
شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه (سهامی عام) در سال ۱۳۷۴ به ثبت رسید و فعالیت خود را آغاز کرد. این فروشگاه در اسفند ماه ۱۳۹۳ دارای ۷۴۹ فروشگاه در شهرهای مختلف ایران می باشد، که اساساً کالاهای مصرفی تهیه و به عموم مشتریان ارائه می کنند.
آخرین شعبه این فروشگاه نیز، در اسفند ماه ۱۳۹۳ در شهر تهران افتتاح شد.
قضایای اصلی رفاه دو قضیه ای هستند که رابطهٔ بین تعادل اقتصادی و بهینگی پرتو را تبیین می کنند. قضیهٔ اول رفاه اثبات می کند که هر تعادل والراسی یک تخصیص بهینهٔ پرتوست. قضیهٔ دوم رفاه بیان می دارد که هر تخصیص بهینه ی پرتو با بازتوزیع مواهب اولیه از طریق مکانیزم بازار قابل دست یابی ست. به دلیل رابطهٔ تنگاتنگ اقتصاد رفاه با نظریه های انتخاب اجتماعی برخی نظریهٔ امکان ناپذیری ارو را به عنوان قضیهٔ سوم رفاه در نظر می گیرند. این قضیه بیان می دارد که با رای گیری عمومی نمی توان سیستم ترجیحات ترتیبی جامعه را بین سه گزینه و یا بیشتر تعیین کرد به طوری که ترجیحات سازگار و عقلایی باشند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

رفاه در جدول کلمات

رفاه
رخا
رفاه و آسودگی
اسایش
در رفاه و آسایش
مرفه
مهمترین دغدغه قشر آسیب پذیر در زمینه رفاه اجتماعی
هزینه ی درمان
آنکه در رفاه بزرگ شده
ناز پرورده

معنی رفاه به انگلیسی

quiet (اسم)
ارامش ، سکون ، رفاه
welfare (اسم)
سامان ، خیر ، سعادت ، اسایش ، رفاه ، شادکامی

معنی کلمه رفاه به عربی

رفاه
رفاهية

رفاه را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی رفاه

شهریار آریابد ١٠:٥٣ - ١٣٩٧/١٢/٢٢
در پهلوی " دروت " نسک فرهنگ برابرهای پارسی واژگان بیگانه از ابوالقاسم پرتو.
دروت هازمانی = رفاه اجتماعی
فراهمش هازمانی = تامین هازمانی
|

پیشنهاد شما درباره معنی رفاهنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• فروشگاه رفاه   • موجودی بانک رفاه   • قرعه کشی فروشگاه رفاه   • بانک رفاه انتقال وجه   • شبا بانک رفاه   • بانک رفاه رواق   • همراه بانک رفاه   • تلفن بانک رفاه   • معنی رفاه   • مفهوم رفاه   • تعریف رفاه   • معرفی رفاه   • رفاه چیست   • رفاه یعنی چی   • رفاه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی رفاه
کلمه : رفاه
اشتباه تایپی : vthi
آوا : refAh
نقش : اسم
عکس رفاه : در گوگل


آیا معنی رفاه مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )