انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1066 100 1

رودزیا

رودزیا در دانشنامه ویکی پدیا

رودزیا
رودِزیا (به لاتین: Rhodesia)، که با نام جمهوری رودزیا نیز شناخته می شد، کشوری در جنوب آفریقا بود.
فهرست شهرهای زیمبابوه
این کشور که در سرزمین کشور زیمبابوه قرار داشت در سال ۱۹۶۵ تشکیل و در سال ۱۹۷۹ میلادی منحل و کشور زیمبابوه رودزیا تشکیل شد.
رودزیا، یک کشور به رسمیت شناخته نشده بود، که در مستعمره بریتانیایی رودزیای جنوبی تشکیل شده بود (که پیشتر، توانسته بود موفق به تشکیل دولت مسئول گردد) در آن سالها، در رودزیا، مسئله حکومت اکثریت سیاهان، بر کشور، مطرح بود، اما در سال ۱۹۶۵، دولت سفیدپوست رودزیا، اعلامیه استقلال یک طرفه خود از دولت بریتانیا را اعلام داشت.
عکس رودزیا
سیارک ۱۱۹۷ (به انگلیسی: 1197 Rhodesia، نامگذاری:1931LD) هزار و صد و نود و هفتمین سیارک کشف شده است که در ۹ ژوئن ۱۹۳۱ کشف شد.
قدر مطلق سیارک برابر ۱۰٫۰۰ است.
پوند رودزیا (به انگلیسی: Rhodesian pound) یکای پول رایج در کشور رودزیا است. مسئولیت کنترل این یکای پول برعهدهٔ بانک مرکزی رودزیا قرار دارد.
فهرست یکای پول رایج کشورها
دلار رودزیا (به انگلیسی: Rhodesian dollar) یکای پول رایج در کشور رودزیا است. مسئولیت کنترل این یکای پول برعهدهٔ قرار دارد.
فهرست یکای پول رایج کشورها
زیمبابوه رودزیا (به انگلیسی Zimbabwe Rhodesia) یک دولت به رسمیت شناخته نشده بود که در اول ژون ۱۹۷۹ اعلام موجودیت کرد و در ۱۲ دسامبر ۱۹۷۹ منحل شد. زیمبابوه رودزیا، جایگزین رودزیا شد، که به طور خلاصه، در مستعمره بریتانیا، رودزیای جنوبی، که مطابق تئوری قانون اساسی بریتانیا، پس از اعلامیه استقلال یک طرفه یک دولت مستقل به شمار می آمد.
حدود سه ماه بعد، مستعمره رودزیای جنوبی، استقلال یافت و جمهوری زیمبابوه تشکیل شد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

رودزیا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

Erfan_Z_A_D > اغما
افشین اشکبوسی > قد و قامت
امل .ب.خ > course
محمدحسین اجارودی از گرمی.اردبیل > issar
اثر ناپذیر > passive
exo.pcy😍 > exo
مهران > فابریک
مهبد > مهبد

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی رودزیا   • مفهوم رودزیا   • تعریف رودزیا   • معرفی رودزیا   • رودزیا چیست   • رودزیا یعنی چی   • رودزیا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی رودزیا
کلمه : رودزیا
اشتباه تایپی : v,ncdh
عکس رودزیا : در گوگل


آیا معنی رودزیا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )