برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1110 100 1

روستانشینی در شهرستان بروجن

روستانشینی در شهرستان بروجن در دانشنامه ویکی پدیا

روستانشینی در شهرستان بروجن
شهرستان بروجن، یکی از شهرستانهای استان چهارمحال و بختیاری است. این مقاله به روستانشینی و تاریخچه و تحولات آن در این شهرستان و منطقه اشاره دارد. همچنین شامل فهرستی از روستاهای کنونی این شهرستان است.
جمعیت نسبتاً زیاد
وسعت زیاد
عدم وابستگی خانوارهای روستایی به ساختمان و روابط ایلی
تعداد زیاد واحدهای مسکونی
وابستگی به تولید زراعی
دامداری متکی بر زراعت
فعالیت در صنایع دستی بخصوص قالی بافی و…
شهرستان بروجن که در واقع همان منطقه تاریخی گندمانِ چهارمحالِ اصفهان است. گندمان یکی از چهار منطقه، چهارمحال است. این منطقه بواسطه منابع آب، ارتفاعات و دشت های حاصلخیز بزرگ در جوار غربی اصفهان، پتانسیل بالای استقرار روستانشینی را داشته است. همانطوری که در منابع تاریخی چهارمحال در واقع ناحیه ای روستانشینی از مجموعه اصفهان محسوب می شده است و به واسطه حاصلخیزی به هند کوچک ایران شهرت داشته است.گندمان مرکز این ناحیه یکی از بزرگترین روستاهای چهارمحال بوده است که هم اکنون به شهر تبدیل شده است. بروجن مرکز شهرستان بروجن، روزگاری تا دوره قاجاریه به عنوان بروجنِ گندمان شناخته می شد ولی هم اکنون بزرگترین شهر این منطقه و دومین شهر استان چهارمحال و بختیاری است.
شهرستان بروجن هم اکنون بیش از ۳۰ روستا در حوزه خود دارد. برخی از روستاهای بزرگ همچون بلداجی، فرادنبه، سفیددشت و نقنه، این شهرستان در دوران جمهوری اسلامی به شهر تبدیل شده اند. روستاهای بروجن همچون روستاهای کل چهارمحال دارای ویژگی های مشخص می باشند:


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با روستانشینی در شهرستان بروجن

روستانشینی در شهرستان بروجن را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی روستانشینی در شهرستان بروجن   • مفهوم روستانشینی در شهرستان بروجن   • تعریف روستانشینی در شهرستان بروجن   • معرفی روستانشینی در شهرستان بروجن   • روستانشینی در شهرستان بروجن چیست   • روستانشینی در شهرستان بروجن یعنی چی   • روستانشینی در شهرستان بروجن یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی روستانشینی در شهرستان بروجن
کلمه : روستانشینی در شهرستان بروجن
اشتباه تایپی : v,sjhkadkd nv aivsjhk fv,[k
عکس روستانشینی در شهرستان بروجن : در گوگل

آیا معنی روستانشینی در شهرستان بروجن مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )