برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1141 100 1

روستانشینی در شهرستان شهرکرد

روستانشینی در شهرستان شهرکرد در دانشنامه ویکی پدیا

روستانشینی در شهرستان شهرکرد
شهرستان شهرکرد، شهرستان مرکزی استان چهارمحال و بختیاری است. این مقاله به ویژگی های و تاریخچه روستانشینی شهرستان شهرکرد می پردازد و شامل فهرستی از روستاهای این شهرستان است.
ارجنک
چالشتر
اشکفتک
هرچگان
قطب صنعتی
کاکلک
مهدیه
پیربلوط
شمس آباد
بهرام آباد
نوآباد
سیرک
کارخانه قند
شهرستان شهرکرد که در واقع همان منطقه تاریخی لارِ چهارمحالِ اصفهان است. لار یکی از چهار منطقه، چهارمحال است. این منطقه بواسطه منابع آب، ارتفاعات و دشت های حاصلخیز بزرگ در جوار غربی اصفهان، پتانسیل بالای استقرار روستانشینی را داشته است شهرستان شهرکرد در مقایسه با شهرستان بروجن، دیگر منطقه چهارمحال، که در این موارد خصوصیات مشترکی دارند اما روستاهای شهرستان شهرکرد به نسبت در ارتفاعات بیشتر و با وسعت و جمعیت بزرگتری همراه هستند.شهرکرد مرکز شهرستان شهرکرد، روزگاری تا دوره قاجاریه به عنوان دهکرد شناخته می شد ولی هم اکنون بزرگترین شهر این منطقه و مرکز استان چهارمحال و بختیاری است.
روند روستانشینی در شهرستان شهرکرد تا پیش از سال ۱۳۳۵، با مناطق بزرگی همچون هفشجان، قهفرخ و بِن، شناخته می شد که در اولین سرشماری عمومی نفوس و مسکن ایران، این مناطق با جمعیت بالای ۵ هزار نفر به عنوان نقاط شهری محسوب شده اند. هم کنون نیز روستاهای دیگری همچون شهرک یا شهر کیان امروزی، سورشجان، طاقانک، نافچ، هارونی و سودجان دارای شهرداری شده اند. تعداد روستاهای این شهرستان به بیش از ۲۵ روستا می رسد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با روستانشینی در شهرستان شهرکرد

روستانشینی در شهرستان شهرکرد را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی روستانشینی در شهرستان شهرکرد   • مفهوم روستانشینی در شهرستان شهرکرد   • تعریف روستانشینی در شهرستان شهرکرد   • معرفی روستانشینی در شهرستان شهرکرد   • روستانشینی در شهرستان شهرکرد چیست   • روستانشینی در شهرستان شهرکرد یعنی چی   • روستانشینی در شهرستان شهرکرد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی روستانشینی در شهرستان شهرکرد
کلمه : روستانشینی در شهرستان شهرکرد
اشتباه تایپی : v,sjhkadkd nv aivsjhk aiv;vn
عکس روستانشینی در شهرستان شهرکرد : در گوگل

آیا معنی روستانشینی در شهرستان شهرکرد مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )